VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

22 temmuz seçimleri için Tüm Siyasi Partilerin aday listesi / Son dakika


Siyasi partiler ve bağımsızların aday listeleri

22 Temmuz’daki genel seçim için partiler YSK’ya milletvekili aday listesini sundu. İşte seçime katılacak partilerin aday listeleri:

Saadet’in YSK’ya verdiği TAM liste

Saadet Partisi saat 16.15′te listelerini YSK’ya ulaştırdı. Kutan İstanbul’dan Erbakan Konya’dan aday oldu. Saadet Partisi’nin YSK’ya teslim ettiği listelerde şu isimler var:

İLİ : ADANA

SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0

ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 14

ADI VE SOYADI ÖĞRENİM DERECESİ MESLEĞİ

YAKUP BUDAK ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ

ÖMER GENÇ ÜNİVERSİTE DİŞ DOKTORU

MEHMET BAKİ ÖZTÜRK ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ

MUSTAFA GÖZÜTOK LİSE İŞ ADAMI

5 ÇELEBİ KEYHIDIR LİSE EMEKLİ

MEHMET EMİN ADIGÜZEL ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR

ZEYİD SÜRÜCÜ ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI

SÜLEYMAN ŞENOĞUL LİSE KOFEKSİYONCU

AYŞE TOPAL LİSE EV HANIMI

ALİ BÜRCÜ LİSE ESNAF

İSMAİL AKTAŞ LİSE ESNAF

12 CENGİZ ÖLMEZ LİSE ESNAF

CİHAN DAŞKIN LİSE İŞ ADAMI

DURMUŞ SARIGÜL LİSE İŞ ADAMI

SAADET PARTİSİ ADAY LİSTESİ

İLİ : ADIYAMAN

SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0

ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 5

ADI VE SOYADI ÖĞRENİM DERECESİ MESLEĞİ

MEHMET HALİT TEKBAŞ ÜNİVERSİTE ECZACI

ALİ ZENGİN LİSE ESNAF

İNAN ARSLAN LİSE ESNAF

ŞEVKET ÖZDEMİR LİSE EMEKLİ

GÜLAY ATMACA ORTAOKUL EV HANIMI

İLİ : AFYON

SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0

ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 7

SIRA NO T.C. KİMLİK NO ADI VE SOYADI ÖĞRENİM DERECESİ MESLEĞİ

OSMAN HAZER ÜNİVERSİTE MAKİNA MÜHENDİSİ

HAYATİ ÇELİKTAŞ ÜNİVERSİTE ÖGRETMEN

MUSTAFA VARLIK ÜNİVERSİTE EMEKLİ

MEHMET ÇAPAN ORTAOKUL EMEKLİ

CEMAL KARKI YÜKSEKOKUL TEKNİKER

HAKAN DOĞAN ÜNİVERSİTE ÖGRETMEN

EKREM DEMİREL ORTAOKUL SERBEST

İLİ : AĞRI

SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0

ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 5

ADI VE SOYADI ÖĞRENİM DERECESİ

1 SÜLEYMAN ERİM

2 AYDIN KURUŞ

3 TARKAN OSMANAĞAOĞLU

4 YARALİ KAFKAS

5 ABDULLAH KILIÇ

İLİ : AMASYA

SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0

ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

SIRA NO T.C. KİMLİK NO ADI VE SOYADI ÖĞRENİM DERECESİ MESLEĞİ

1 İLYAS TONGÜŞ ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ

2 AZİZ DURAN İŞ ADAMI

3 16912410318 FİKRİ GEVREK YÜKSEKOKUL EMEKLİ

İLİ : ANKARA

SEÇİM ÇEVRESİ NO : 1

ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 15

ADI VE SOYADI ÖĞRENİM DERECESİ MESLEĞİ

OYA AKGÖNENÇ ÜNİVERSİTE ÖGRETİM ÜYESİ

2 AYŞENUR TEKDAL YÜKSEKOKUL

FAHRİ USTA ORTAOKUL SANAYİCİ

MURAT SİPAHİ ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ

ESRA ALTUNTAŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT

ATİLLA KISAER ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI

AHMET EMİROĞLU YÜKSEKOKUL EMEKLİ

İSMAİL ÖZDEMİR LİSE EMEKLİ

MEVLÜT DEMİR ORTAOKUL İŞÇİ

ALİ GÜLHAN ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ

FAİK SARGINOĞLU İLKOKUL ÇİFTÇİ

ŞERİF AKYOL LİSE EMEKLİ

MUHİTTİN KEKEÇ İLKOKUL EMEKLİ

TURGUT ORDU YÜKSEKOKUL MALİ MÜŞAVİR

TAHSİN BULUT ORTAOKUL SERBEST

İLİ : ANKARA

SEÇİM ÇEVRESİ NO : 2
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 14

MÜCAHİT YANILMAZ ÜNİVERSİTE MAKİNA MÜHENDİSİ
ABDULKADİR ÇELİK ÜNİVERSİTE İŞADAMI
KASIM SEZEN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
CEMAL SERTKAYA LİSE İŞ ADAMI
YILMAZ BÖLÜKBAŞI ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
MEHMET PEKER ÜNİVERSİTE MATBAACI
İSRAFİL BAYRAKÇI LİSE YÖNETİCİ
ESMAN COŞKUN LİSE İDARECİ
MUSTAFA ALKAN ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
AHMET ÇAM LİSE SERBEST
SABRİ GÜNDÜZ ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
YUSUF ŞİRİN ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
MUHSİN ARSLAN LİSE REKLAMCI
İBRAHİM KARAYILAN ÜNİVERSİTE ESNAF

İLİ : ANTALYA
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 13

ADI VE SOYADI ÖĞRENİM DERECESİ MESLEĞİ
GALİP AKIN ÜNİVERSİTE SERBEST
İBRAHİM AKTAŞ ÜNİVERSİTE MAKİNA MÜHENDİSİ
HASAN UĞUR ÜNİVERSİTE EMEKLİ
ALİ AKTAŞ ÜNİVERSİTE AVUKAT
FAHRETTİN TUĞ YÜKSEKOKUL EMEKLİ
HAMZA KARAAĞAÇ İLKOKUL EMEKLİ
İSMET PİŞİRİCİ ÜNİVERSİTE KUYUMCU
SELAHATTİN BIÇAKÇI YÜKSEKOKUL TEKNİKER
MUHARREM KOÇAK YÜKSEKOKUL YÖNETİCİ
ERSİN GÜLDAL ÜNİVERSİTE TAPU KADASTROCU
AHMET TEKİN ÜNİVERSİTE BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ
ABDURRAHMAN DEMİR ÜNİVERSİTE MAKİNA MÜHENDİSİ
MEHMET DOKUZ ÜNİVERSİTE EMEKLİ

İLİ : ARTVİN
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2

GÜLTEKİN SOYDAN LİSE SERBEST
TAYFUN ÇİÇEK

İLİ : AYDIN

SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 8

ALİ SÖĞÜT ÜNİVERSİTE ELEKTRİK MÜHENDİSİ
MUSTAFA GÜYÜM İLKOKUL ESNAF
KENAN ŞENGÜL ORTAOKUL ESNAF
FÜSUN VAPUR KARASOY ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
NİMET GÜRYELİ ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
ŞERAFETTİN AKYÜZ LİSE GAZETECİ
CEMALEDDİN ESGİN ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
RIZA EKŞİ İLKOKUL SERBEST

İLİ : BALIKESİR
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 8

METE GÜNDOĞAN ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM ÜYESİ
HALİL İBRAHİM SAĞAY ÜNİVERSİTE EMEKLİ ÖĞRETMEN
ZEKERİYYA OKTAY LİSE İŞ ADAMI
SEFER İDRİSOĞLU LİSE İŞ ADAMI
BASRİ DURNA İLKOKUL İŞ ADAMI
ALİ ATAÇ LİSE SENDİKACI
AHMET TEVFİK ŞENOL LİSE ESNAF
TANJU AKÇE LİSE ESNAF

İLİ : BİLECİK
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2

ADI VE SOYADI ÖĞRENİM DERECESİ MESLEĞİ
ŞADAN TURHAN ÜNİVERSİTE EMEKLİ ÖĞRETMEN
AVNİ KAÇIR LİSE EMEKLİ

İLİ : BİNGÖL
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

KAMİL AYTAR ORTAOKUL SERBEST
MAHMUT AKÇABEY ORTAOKUL SERBEST
KASIM ATABEY YÜKSEKOKUL TÜCCAR

İLİ : BİTLİS
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4

MEHMET SIDIK KARA ÜNİVERSİTE AVUKAT
KEREM ARABOĞA LİSE MÜTEAHHİT
MEHMET EMİN BAĞATUR YÜKSEKOKUL EMEKLİ MEMUR
SADETTİN ADLIĞ ÜNİVERSİTE EMEKLİ MÜDÜR

İLİ : BOLU
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

ABDULLAH UZUN ÜNİVERSİTE SANAYİCİ
ABDULLAH ABAT ÜNİVERSİTE ECZACI
YETER YILDIZ CEBECİOĞLU LİSE MUHASEBECİ

İLİ : BURDUR
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

AHMET SİPAHİ ÜNİVERSİTE EMEKLİ ÖĞRETMEN
CELİL AYGÜN LİSE İŞ ADAMI
İSMAİL TURGUT İLKOKUL EMEKLİ

İLİ : BURSA
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 16

AHMET SÜNNETÇİOĞLU ÜNİVERSİTE DİŞ DOKTORU
HİLMİ TANIŞ ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
ORHAN ALTINÖZ ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI
SELİM SAİT TERZİOĞLU ÜNİVERSİTE MİMAR
GÖKHAN GERÇEK ÜNİVERSİTE ELEKTRİK MÜHENDİSİ
ABDİL AKGÜL YÜKSEKOKUL TÜCCAR
İBRAHİM DEMİRTAŞ LİSE
SALİH BERBER ÜNİVERSİTE AVUKAT
ALİ TURGUT LİSE MUHASEBECİ
NECATİ ASLAN İLKOKUL ESNAF
GÖNÜL KAFKAS ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
HASAN KAHRAMAN ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
HASAN UŞEN
MEHMET GÖKBEL ORTAOKUL İŞ ADAMI
MUSTAFA BAYRAK ORTAOKUL TEKNİSYEN
İBRAHİM AKMAN LİSE YÖNETİCİ

İLİ : ÇANAKKALE
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4

ŞABAN SARI ÜNİVERSİTE AVUKAT
NECMETTİN ÇAKMAK
MUSTAFA ALGÜL
RAMAZAN DOĞAN

İLİ : ÇANKIRI
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

İSMAİL AYDOS ÜNİVERSİTE AVUKAT
HALİL İBRAHİM AY LİSE EMEKLİ
ALİ ÇIRAK ORTAOKUL EMEKLİ

İLİ : ÇORUM
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 5

ARİF ERSOY ÜNİVERSİTE EMEKLİ PROFESÖR
MEHMET AŞILA ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
NECLA AKDEMİR LİSE ESNAF
HACI ARSLAN TÖK İLKOKUL EMEKLİ
MEHMET GÜL LİSE İŞ ADAMI

İLİ : DENİZLİ
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 7

KAMİL KABAK LİSE SERBEST
CAFER AKILLI ÜNİVERSİTE SANAYİCİ
KUDRET KOLBAŞI LİSE FUTBOL ANTRÖNÖRÜ
ADNAN AYBAY LİSE EMEKLİ
İBRAHİM AYHAN İLKOKUL EMEKLİ
ELMAS SEMA ELÇİ İLKOKUL EV HANIMI
ÖZGÜR KUTLU ÜNİVERSİTE

İLİ : DİYARBAKIR
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 10

ALİ RIZA GÜRAN LİSE ÇİFTÇİ
CAFER ŞATIR LİSE SANAYİCİ
ABDULLAH VAHİP BADEMCİ LİSE İŞÇİ
SADULLAH ERGÜN İLKOKUL ESNAF
MEHMET ŞERİF BARANOĞLU ORTAOKUL İŞ ADAMI
MEHMET HANİFİ KILIÇ ÜNİVERSİTE ESNAF
MEHMET TOKAY ORTAOKUL EMEKLİ
HÜSEYİN KAZAYLEK İLKOKUL EMEKLİ
MEHMET ERDOĞAN LİSE İŞ ADAMI
MEHMET DİMDİK LİSE ESNAF

İLİ : EDİRNE
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4

MUSTAFA İRİŞ ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI
ALİ ERHAN DEMİRKIRAN ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
ALİ ZONTUL LİSE İŞ ADAMI
ŞEFİK ÖZTÜRK LİSE SANAYİCİ

İLİ : ELAZIĞ
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 5

AHMET CEMİL TUNÇ ÜNİVERSİTE İLAHİYATÇI
LATİF ÖZTEK ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
BURHAN SADAK ÜNİVERSİTE EMEKLİ
FİKRET UYMAZ ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
ERHAN YUMAKGİL ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI

İLİ : ERZİNCAN
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

METİN ÇİMEN ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
HİKMET MEYDAN
BAHATTİN SEREN ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR

İLİ : ERZURUM
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 7

LÜTFÜ ESENGÜN ÜNİVERSİTE AVUKAT
TEOMAN KÜMBET ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
SEDAT LALOĞLU ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜTEAHHİDİ
LÜTFÜ GÜNÜÇ LİSE İŞÇİ
HULUSİ TURAN
FAİK ÇALIK LİSE TİCARET
AVNİ DEMİR NAKLİYECİ

İLİ : ESKİŞEHİR
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 6

FESİH BİNGÖL ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
HASAN SİNGİL ÜNİVERSİTE AVUKAT
MEHMET DUNCA ÜNİVERSİTE AVUKAT
FEHİME SARAN LİSE EV HANIMI
ÖMER ATLI YÜKSEKOKUL EMEKLİ ASTSUBAY
HALİT ÖZ YÜKSEKOKUL EMEKLİ

İLİ : GAZİANTEP
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 10

ENVER BAKIRCI ÜNİVERSİTE AVUKAT
RAİF BOZGEYİK ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
MUSTAFA KEMAL ATEŞ ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
MEHMET KARALAR LİSE MOTOR TEKNİSYENİ
MUHAMMED VAHİT ABUŞOĞLU ÜNİVERSİTE MİMAR
AHMET YAVUZ LİSE ESNAF
ÖMER BALCI ORTAOKUL İDARECİ
NAZLI KARAKUZULU İLKOKUL EV HANIMI
İMAM TOY ORTAOKUL SANAYİCİ
MEHMET FATİH ZENGİN ÜNİVERSİTE İKTİSATCI

İLİ : GİRESUN
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 5

TURHAN ALÇELİK ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
HASAN BİTMEZ LİSE YÖNETİCİ
FAHRİ GÜLEÇ ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
CEVAT GÜNDOĞDU LİSE ESNAF
İSMAİL DERBEDER ÜNİVERSİTE

İLİ : GÜMÜŞHANE
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2

NUH DURSUN OZAN ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
NİYAZİ KARAGÜL İLKOKUL TERZİ

İLİ : HAKKARİ
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

ARAFAT ATAN
RAHMİ ÇİFTÇİ LİSE ESNAF
MUHSİN SEVEN LİSE ESNAF

İLİ : HATAY
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 10

İBRAHİM ERTAN YÜLEK ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
MEHMET SILAY ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
NECMETTİN ÇALIŞKAN ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI
ALİ KURTER ÜNİVERSİTE ESNAF
HÜSAMETİN AYDİN ÜNİVERSİTE AVUKAT
MEHMET MAHMUT DOĞRU LİSE TÜCCAR
MEHMET NURETTİN HOCAOĞLU İLKOKUL ESNAF
DURAN TOPSAKAL ORTAOKUL EMEKLİ
ABDULMENAV YAKUT İLKOKUL İŞ ADAMI
HALİL İBRAHİM ATAMAN ÜNİVERSİTE GAZETECİ

İLİ : ISPARTA
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 5

CEVAT GENÇAY LİSE TÜCCAR
HASAN AKSOY ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
ABDULBAKİ ÖZYURT LİSE ESNAF
AHMET CEYHAN ÇETİN İLKOKUL EMEKLİ
FEYZULLAH YILDIRIM ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN

İLİ : MERSİN
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 12

SEZAİ İNCESU ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
SONER CONTAR ÜNİVERSİTE VETERİNER
HALİL ÇETİN YÜKSEKOKUL ESNAF
ÖZCAN KODAZ LİSE MUHASEBECİ
PİRAN YAPICI ESNAF
MENDERES BORA ESNAF
AHMET KARA ESNAF
MÜNEVVER BEKAR EV HANIMI
AYHAN BAYRAM LİSE YÖNETİCİ
ALİ KÖK İŞADAMI
İSMET KAVAK ESNAF
MEVLÜT KOÇ YÜKSEKOKUL EMEKLİ

İLİ : İSTANBUL
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 1
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 24

MEHMET RECAİ KUTAN ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
BAHRİ ZENGİN ÜNİVERSİTE MAKİNA MÜHENDİSİ
MEHMET BİNGÖL ÜNİVERSİTE ELEKTRİK MÜHENDİSİ
YILMAZ BAYAT ÜNİVERSİTE ELEKTRONİK MÜHENDİSİ
BURHAN ASAF ŞAFAK ÜNİVERSİTE
ALİ HAYDAR HAKSAL ÜNİVERSİTE AVUKAT
ZAFER EMANETOĞLU
HACİ BAYRAM KILIÇ LİSE EMEKLİ
KEMAL KAYA ÜNİVERSİTE AVUKAT
HALİL MERT ÜNİVERSİTE EMEKLİ
SELMAN YÜCEL ÜNİVERSİTE
KEMAL BÜYÜKSOY
FATMA NEVİN GÖKÇE LİSE
MEHMET ALİ ÖZGÜR
ALEV SEZEN ÜNİVERSİTE AVUKAT
HAMİ AYDOĞAN
İSHAK KOSİF ÜNİVERSİTE ESNAF
METİN ÇELİK ÜNİVERSİTE SERBEST
HÜSEYİN KURTÇA ÜNİVERSİTE TURİZM
LÜTFİ AYDIN ÜNİVERSİTE İLAHİYATÇI
TAYFUN ÇULCUOĞLU ÜNİVERSİTE JEOMORFOLOG
HALİL İBRAHİM ARIKAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
ERDAL UÇAR ÜNİVERSİTE SERBEST MALİ MÜŞAVİR
ÖMER DURMUŞ ÜNİVERSİTE

İLİ : İSTANBUL
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 2
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 21

NUMAN KURTULMUŞ YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ
İSMAİL MÜFTÜOĞLU YÜKSEK AVUKAT
MUSTAFA GEÇER YÜKSEK AVUKAT
FAUT GÜNDAY YÜKSEK AVUKAT
LÜTFİ KİBİROĞLU YÜKSEK YÖNETİCİ
EKREM ŞAMA YÜKSEK YAZAR
TÜRKER SALTABAŞ
MUSTAFA KAYA YÜKSEK YÖNETİCİ
ZEYNEL KESKİN ORTAOKUL YÖNETİCİ
HASAN AKPINAR YÜKSEK ÖĞRETMEN
EMİN ŞEN YÜKSEK MÜTEAHHİT
RECEP ÇELİK LİSE YÖNETİCİ
ABDULLAH DENİZ YÜKSEK YÖNETİCİ
YÜCEL ERENCE İLKOKUL YÖNETİCİ
İSMAİL DEMİR YÜKSEK AVUKAT
TEVFİK DAĞ YÜKSEK AVUKAT
ZEYNEP ŞULE RIDVANOĞLU
NABİ TAŞTAN LİSE ESNAF
NECATİ ERMİŞ YÜKSEK MÜTEAHHİT
ENVER KİBAR LİSE YÖNETİCİ
AYHAN PELİSTER

İLİ : İSTANBUL
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 3
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 25

OSMAN YUMAKOĞULLARI YÜKSEK EĞİTİMCİ
ÖMER VEHBİ HATİPOĞLU YÜKSEK EĞİTİMCİ
HALİS ÖZDEMİR YÜKSEK EMEKLİ
ABDÜLVAHAP EKİNCİ LİSE EĞİTİMCİ
ALAADDİN SEVER AYDIN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
MEHMET SALİH BEŞİR YÜKSEK ECZACI
ŞİNASİ BAŞARAN YÜKSEK İLAHİYATÇI
SABAHATTİN YİĞİT
NEŞET ÇEVİK LİSE YÖNETİCİ
İLHAMİ ÖZATA YÜKSEK ÖĞRETMEN
KÖKSAL ŞENEL YÜKSEK ECZACI
ADEM YILDIRIM YÜKSEK AVUKAT
MEHMET CİHAN
ALİ BOZKURT YÜKSEK SERBEST-MİMAR
ÖMER LÜTFİ ŞENGÜL YÜKSEK İŞLETMECİ
ÖZER KOÇ YÜKSEK EMEKLİ
HARUN KÖPRÜLÜ LİSE ESNAF
ENDER ESİNER LİSE ESNAF
OSMAN ALBAYRAK YÜKSEK İKTİSATÇI
NEVZAT BAKIR LİSE EĞİTİMCİ
MÜRSEL BAŞER LİSE EMEKLİ
EMİNE ÖZTÜRK
SABAHATTİN YERLİKAYA
MEVLÜT ALKAN LİSE YÖNETİCİ
MUAMMER BİŞKİNLER YÜKSEK İŞADAMI

İLİ : İZMİR
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 1
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 12

ŞERAFETTİN KILIÇ ÜNİVERSİTE EKONOMİST
KAMİL BİLGİLİ LİSE MÜTEAHHİT
CEMAL ARIKAN ÜNİVERSİTE ESNAF
SUNA CANITEZ LİSE EV HANIMI
MÜMİN GÜZEL ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
CİHAD YAVUZ ORTAOKUL ESNAF
HASAN AKGÜL İLKOKUL İŞ ADAMI
BAYRAM AKGÜN ÜNİVERSİTE TÜCCAR
MEHMET ALPAT LİSE TEKNİSYEN
İSMAİL ÖZTÜRK ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
AHMET SERTCAN LİSE EMEKLİ
HATİCE DEMİRKAYA LİSE EV HANIMI

İLİ : İZMİR
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 2
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 12

BAYRAM SAKARTEPE ÜNİVERSİTE AVUKAT
MESUT DAĞ ÜNİVERSİTE ESNAF
TURHAN TUTUMLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
BURHANETTİN BARBAK LİSE EMEKLİ
CENK KILINÇ LİSE İŞ ADAMI
İBRAHİM ORAKÇI İLKOKUL SERBEST
VEDAT KOLUKISA ÜNİVERSİTE AVUKAT
ŞEVKİ ATİK ÜNİVERSİTE VETERİNER
NEVZAT KARAVAN EMEKLİ
İSMET DAĞLI İLKOKUL TEKSTİLCİ
İBRAHİM YILDIZ İLKOKUL EMEKLİ
YÜKSEL KIĞILCIM ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ

İLİ : KARS
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

ATIF ÖZBEY
VEYSEL BAHTİYAROĞLU

İLİ : KASTAMONU
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4

ABDULAZİZ KORAL ORTAOKUL
SACİTTİN BÖREKÇİ LİSE ESNAF
RAMAZAN ADNAN ALTUNTAŞ
İSMAİL AK

İLİ : KAYSERİ
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 8

DURAN SOYUĞUR ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
MAHMUT ARIKAN ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
İSA ESER ÜNİVERSİTE JEOMORFOLOG
İBRAHİM YAMAN ORTAOKUL İŞADAMI
OSMAN ÖZCAN ORTAOKUL ESNAF
MAHMUT AKINCI ÜNİVERSİTE KİMYAGER
MUSTAFA ŞAHİN ORTAOKUL ESNAF
ZAFER SEÇKİN ÜNİVERSİTE MUHASEBECİ

İLİ : KIRKLARELİ
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

ÖZAY DİLBER ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
ALİ YALÇINDAĞ YÜKSEKOKUL TÜCCAR
FERUDUN MERCAN LİSE BOYACI

İLİ : KIRŞEHİR
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

CAFER GÜNEŞ ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
MUSTAFA ÇAKIR LİSE SERBEST
HÜSEYİN DAĞ

İLİ : KOCAELİ
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 9

ŞEVKET KAZAN ÜNİVERSİTE HUKUKÇU
MEHMET BATUK ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
ALAATTİN KÖKSAL YÜKSEKOKUL EMEKLİ
MAŞALLAH SÖGÜT LİSE YÖNETİCİ
KAYHAN BAYTAR ÜNİVERSİTE MALİ MÜŞAVİR
RUZİYE TAN LİSE MUHASEBECİ
AHMET ÜNLÜ YÜKSEKOKUL EMEKLİ ASTSUBAY
ALİ ŞÜKRÜ BAYRAKTAR ÜNİVERSİTE EMEKLİ
ALİ OSMAN AYDIN ORTAOKUL EMEKLİ

İLİ : KONYA
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 16

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTE MAKİNA MÜHENDİSİ
VEYSEL CANDAN ÜNİVERSİTE ECZACI
TEOMAN RIZA GÜNERİ ÜNİVERSİTE MAKİNA MÜHENDİSİ
LÜTFİ YALMAN ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
VELİ TOLU ÜNİVERSİTE AVUKAT
MUSTAFA UZUN ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
SALİH ÜLKER ÜNİVERSİTE İLAHİYATÇI
NOMAN ATEŞTÜRK ÜNİVERSİTE ECZACI
ALİ GALİP DOĞAN ÜNİVERSİTE İLAHİYATÇI
MAHMURE BOYALI LİSE EV HANIMI
KAZİM AKYURT ORTAOKUL EMEKLİ
MUSTAFA DERBENTLİ ÜNİVERSİTE AVUKAT
KADİR İBİŞDAYI ÜNİVERSİTE MİMAR
ETHEM KAPCI YÜKSEKOKUL EĞİTİMCİ
LÜTFİ ÇELİK YÜKSEKOKUL İNŞAAT TEKNİKERİ
ADNAN ÖNAL ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ

İLİ : KÜTAHYA
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 6

SÜLEYMAN CANAN ÜNİVERSİTE EMEKLİ YARBAY
ŞÜKRÜ YILMAZ ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI
HALİL KÜPÇÜ YÜKSEKOKUL EMEKLİ
MEHMET ÜNAL İLKOKUL EMEKLİ
MEHMET ÖZDEMİR YÜKSEKOKUL TEKNİKER
HALİL HAMZAOĞLU ÜNİVERSİTE MUHASEBECİ

İLİ : MALATYA
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 7

YAŞAR CANBAY ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
RAMAZAN ACAR ÜNİVERSİTE HUKUKÇU
SADİN ŞAHİN LİSE İŞ ADAMI
ABUZER GÜNDOĞAR ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
ALİ ÖZDEMİR ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
ALİ EMRE ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
HABİP ŞANLI ORTAOKUL TÜCCAR

İLİ : MANİSA
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 10

AHMET ERDOĞDU ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
İSMAİL ÖZDEMİR İLKOKUL ESNAF
KEMAL UŞAKLILAR İLKOKUL EMEKLİ
MUSTAFA TOSUN İLKOKUL SERBEST
MEHMET ÖNAL YÜKSEKOKUL SERBEST
MENDERES TAŞDEMİR ÜNİVERSİTE AVUKAT
ADNAN YÜKALAN LİSE ESNAF
ORHAN UÇ
OKTAY ÇAKMAK
ERTAN ACET İLKOKUL TRAFİK MÜŞAVİRİ

İLİ : KAHRAMANMARAŞ
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 8

MUSTAFA KAMALAK ÜNİVERSİTE HUKUKÇU
ÖMER BOLAT ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
AHMET BAHAR ÜNİVERSİTE ÖGRETMEN
ALİ FAHRİ ŞİRİKÇİ LİSE GAZETECİ
MEHMET TAHİR GÖREN ÜNİVERSİTE ELEKTRİK MÜHENDİSİ
NAZAN DİNÇASLAN LİSE EV HANIMI
MUSTAFA TÜTEN YÜKSEKOKUL EMEKLİ
ZEKERİYA AYDOĞAN

İLİ : MARDİN
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 6

FEHİM ADAK ÜNİVERSİTE
NECMEDDİN BAŞBOĞA İLKOKUL İŞ ADAMI
HÜSEYİN YILDIRIM LİSE
ZEKİ ÖZTAŞ
PERVİN ÇETİN LİSE EV HANIMI
HIDIR İSHAKOĞLU LİSE SENDİKACI

İLİ : MUĞLA
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 6
MUHAMMET LEVENT CENGİZ ÜNİVERSİTE TURİZMCİ
ALİ YİĞİTOĞLU
KEMAL TOSUN İLKOKUL SERBEST
SELAHATTİN KOÇAR ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
SEYİD AYDIN İLKOKUL SERBEST
AHMET ERGİN İLKOKUL ESNAF
İLİ : MUŞ
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4

MUHİTTİN AYTUNÇ LİSE SANAYİCİ
MEHMET SALİH KILIÇARSLAN İLKOKUL EMEKLİ
SADIK AYDIN ORTAOKUL ÇİFTÇİ
EBUBEKİR ARDİL YÜKSEKOKUL EMEKLİ

İLİ : NEVŞEHİR
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3
MEHMET BİÇER
METİN GÜVEN
FEHMİ ERDEM YÜKSEKOKUL EMEKLİ

İLİ : NİĞDE
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

NİHAT ALTIPARMAK ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
SÜLEYMAN SAĞLAM LİSE TÜCCAR
MAHMUT KARACA ÜNİVERSİTE VETERİNER

İLİ : ORDU
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 7
VEYSEL İLHAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
NECATİ SEZGİN YÜKSEKOKUL EMEKLİ
ERKAN TEMİZ ÜNİVERSİTE AVUKAT
BİLAL DEMİROĞLU
MEHMET BELEN EMEKLİ
ADEM AKBULUT LİSE
HARUN TUNÇ

İLİ : RİZE
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3
METİN FAZLIOĞLU ÜNİVERSİTE EKONOMİST
NAZIM BAYRAKTAR YÜKSEKOKUL EMEKLİ
FATİH TEMİZKAN ÜNİVERSİTE AVUKAT
İLİ : SAKARYA
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 6

CEVAT AYHAN ÜNİVERSİTE MAKİNA MÜHENDİSİ
İSMET AKSOY ÜNİVERSİTE ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ
OSMAN ÜNLÜ İLKOKUL İŞÇİ
FAHRETTİN BAY LİSE ESNAF
EYÜP YILDIRIM ÜNİVERSİTE MAKİNA MÜHENDİSİ
OSMAN MERT LİSE TÜCCAR
İLİ : SAMSUN
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 9

AHMET DEMİRCAN ÜNİVERSİTE TIP DOKTORU
MUZAFFER CANDEMİR ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
İDRİS ÇAKIR LİSE ESNAF
MUSTAFA DİNÇER ÜNİVERSİTE TÜCCAR
MUSTAFA ÖCAL LİSE ESNAF
HASAN ŞENOCAK ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
HASAN BAYRAM VAR ÜNİVERSİTE AVUKAT
CENGİZ ZOR ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
ARİF ÖZKURT ÜNİVERSİTE AVUKAT

İLİ : SİİRT
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3
İBRAHİM BİLGEN ÜNİVERSİTE ELEKTRİK MÜHENDİSİ
NASRETTİN TAŞKESEN İLKOKUL ESNAF
ŞAHİN ARGUN İLKOKUL ESNAF
İLİ : SİNOP
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3
HÜSEYİN CAVİT ÜÇÜNCÜOĞLU LİSE EMEKLİ

İLİ : SİVAS
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 6

TEMEL KARAMOLLAOĞLU ÜNİVERSİTE TEKSTİL MÜHENDİSİ
MUSA DEMİRCİ ÜNİVERSİTE ZİRAAT YÜKSEK MÜHENNDİSİ
CEMİL LAÇİNER ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI
HALİM UZUN ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
HİKMET ERDEM ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
MUHAMMET FATİH SEÇİLMİŞ ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ

İLİ : TEKİRDAĞ
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 5
EYÜP KANAR ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ
KEMAL DEMİRKIRAN ORTAOKUL OTO GALERİCİSİ
İSMAİL HAKKI AKYOL İLKOKUL EMEKLİ
RAMADAN PANCAR İLKOKUL YÖNETİCİ
SABRİ CİHAN İLKOKUL TÜCCAR
İLİ : TOKAT
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 7
MESUT DOĞAN ÜNİVERSİTE SANAYİCİ
ABDULLAH ARSLAN
İHSAN TÖREOĞLU ÜNİVERSİTE İLAHİYATÇI
BİLAL METEHAN AYDIN ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
YAKUP ALIMLI LİSE MUHASEBECİ
HASAN DEMİR LİSE ESNAF
FAHRETTİN BAŞARA YÜKSEKOKUL MUHASEBECİ

İLİ : TRABZON
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 8
ŞEREF MALKOÇ ÜNİVERSİTE AVUKAT
MUSTAFA ÖZDAŞ ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
DURSUN ALİ DÜZENLİ ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
ŞAKİR ŞAHİNTAŞ ÜNİVERSİTE DİŞ DOKTORU
MUSTAFA YILMAZ ÜNİVERSİTE DİŞ DOKTORU
METİN ÖZTÜRK LİSE ESNAF
ABDULLAH KUL ÜNİVERSİTE YÖNETİCİ
HAKKI AYVAZ ÜNİVERSİTE ESNAF


İLİ : TUNCELİ

SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2
BAKİ ÇEKER İLKOKUL EMEKLİ
SÜLEYMAN FARUK ARSLAN ÜNİVERSİTE EMEKLİ ÖĞRETMEN
İLİ : ŞANLIURFA
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 11

NİYAZİ YANMAZ ÜNİVERSİTE ECZACI
AHMET KARAVAR
SİNAN YAVUZ LİSE TÜCCAR
SÜLEYMAN ELGÜN İLKOKUL TÜCCAR
MAHMUT ÖCEK İLKOKUL ESNAF
AHMET DAL LİSE EMEKLİ
MAHMUT KOYUNCU ORTAOKUL EMEKLİ
MEHMET MÜNİR ALTIPARMAK YÜKSEKOKUL EMEKLİ
MEHMET CANPOLAT İLKOKUL ESNAF
MEHMET IŞIKAY İLKOKUL EMEKLİ
MAHMUT APAYDIN ORTAOKUL ESNAF

İLİ : UŞAK
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

OSMAN BABUR YÜKSEKOKUL
MEHMET SARIKAYA YÜKSEKOKUL EMEKLİ
HÜSEYİN YÜKSEL LİSE EMEKLİ

İLİ : VAN
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 7

FETHULLAH ERBAŞ ÜNİVERSİTE HUKUKÇU
RASİM ASLAN LİSE EMEKLİ
CEMAL HAKÇIOĞLU YÜKSEKOKUL İMAM HATİP
İDRİS AKSONA LİSE İŞÇİ
ABİDİN KILIÇ ORTAOKUL SERBEST
ABDULMECİT ERGENÇ LİSE İTFAYECİ
MEHMET NECİP YAVUZER ÜNİVERSİTE İŞLETMECİ

İLİ : YOZGAT
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 6

RAMAZAN YILDIZ ÜNİVERSİTE İLAHİYATÇI
ALİ RIZA SUNGUR ÜNİVERSİTE EMEKLİ BÜROKRAT
ALİ KABAY ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
MEHMET DEMİREL İLKOKUL ESNAF
HULUSİ ŞAHİN
HASAN KARADAĞ

İLİ : ZONGULDAK
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 5

NECMETTİN AYDIN ÜNİVERSİTE HUKUKÇU
ŞAHİN KALÇA ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
İSMAİL YILMAZ LİSE ESNAF
MEHMET ÖZMEKİK ORTAOKUL KUYUMCU
AYDIN ŞAHİN LİSE ESNAF

İLİ : AKSARAY
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4

DAVUT AYGÜN LİSE İS ADAMI
MUSTAFA ŞAHİN ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
SEZEN KARAN ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ
ALİ DEMİRYÜREK İLKOKUL

İLİ : BAYBURT
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2

SUAT PAMUKÇU ÜNİVERSİTE ELEKTRİK MÜHENDİSİ
NAZİR DUMAN LİSE EMEKLİ

İLİ : KARAMAN
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

ŞABAN ŞAHİN ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
RIFAT KARAULU LİSE MUHASEBECİ
ABİDİN YILMAZER ÜNİVERSİTE MAKİNA MÜHENDİSİ

İLİ : KIRIKKALE
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4

ARİF ERDAL LİSE ELEKTRİK TEKNİSYENİ
ABDURRAHMAN BULUM LİSE TEKNİK RESSAM
SELAMİ ÇAKIR ÜNİVERSİTE İŞÇİ
SAVAŞ ÖNER ÜNİVERSİTE VETERİNER

İLİ : BATMAN
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4

AHMET ÇİTFÇİ İLKOKUL EMEKLİ
MEHMET AYDIN ORTAOKUL TÜCCAR
MEHMET FIRAT ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
OSMAN BAĞAÇ LİSE YÖNETİCİ

İLİ : ŞIRNAK
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

ABDULLAH ARSLAN İLKOKUL
AHMET DENRİ İLKOKUL

İLİ : BARTIN
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2

YAŞAR SİNOPLU İLKOKUL EMEKLİ
SALİH DÖNMEZ YÜKSEKOKUL TEKNİKER

İLİ : ARDAHAN
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2

MARUF BALIKÇI
MEVLUT ÇALIŞKAN

İLİ : IĞDIR
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2

CİHAT RAHMİ AKAR LİSE SERBEST
MUSTAFA AKKUŞ ORTA EMEKLİ

İLİ : YALOVA
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2

MUSTAFA BALTA ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
FAZIL ÖZYILDIRIM ÜNİVERSİTE HARİTA MÜHENDİSİ

İLİ : KARABÜK
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

FATİH KARAHASAN LİSE
HASAN SEVDALI ÜNİVERSİTE VETERİNER
SELMAN KÖROĞLU İLKOKUL ESNAF

İLİ : KİLİS
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2

ŞERİF KARAKURT LİSE İŞLETMECİ
MEHMET SALİH ÖZOĞUZ İLKOKUL SERBEST

İLİ : OSMANİYE
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4

İRFAN İLKER ŞANLI ÜNİVERSİTE AVUKAT
MEHMET ÇERİBAŞ ÜNİVERSİTE EMEKLİ YÜZBAŞI
MUSTAFA İNAN YÜKSEKOKUL EMEKLİ ÖĞRETMEN
YÜKSEL ORMAN İLKOKUL YÖNETİCİ

İLİ : DÜZCE
SEÇİM ÇEVRESİ NO : 0
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

FARUK ERDEM ÜNİVERSİTE ESNAF
MEHMET CAN LİSE İŞ ADAMI
MEHMET TUNÇER LİSE YÖNETİCİ

DP’de sürpriz isimler- TAM LİSTE Adana:

1-BEKİR SAMİ DAÇE .
2-İBRAHİM CEVHER CEVHERİ .
3-NEVZAT ŞAŞKIN .
4-VELİ ANDAÇ DURAK .
5-FİGEN SAFİYE TOKTAŞ .
6-MEHMET İZLEMEK .
7-FİKRET ADAMHASAN .
8-HAYDAR ÇAKIROĞLU .
9-GÖNÜL SOYDAN .
10-AYHAN AYDOĞAN .
11-ÇİĞDEM AKÇA .
12-SERHAN ÖZCANDAN .
13-YAKUP BULUT .
14-UĞUR ÜNALDI .

Adıyaman:

1-MAHMUT NEDİM BİLGİÇ.
2-İSMAİL SÜMER .
3-MEHMET ÖZTEKİN.
4-FATMA KARAKUŞ .
5-HÜSEYİN KAMİL SONSAYAR

Afyon:

1-GÜLTEKİN UYSAL .
2-UĞUR TÜRKMEN .
3-İSMAİL AKTÜRK.
4-CEYLAN EMET .
5-MUHARREM USLU .
6-NESRİN ÇELİKBİLEK .
7-İSMAİL ÖZDİLEK.

Ağrı:

1-ŞERAFETTİN AYDEMİR .
2-NİHAT YÜCE .
3-İSMAİL OĞUR .
4-ABDULKADİR ACARBAY .
5-İKRAM YAŞAR .

Amasya:

1-BAHADIR TEKEŞ.
2-ÖMER AKIN .
3-GÜLSEREN ERTOPÇU .

Ankara: (1. bölge)

1-SİNAN AYDIN AYGÜN .
2-SAFFET ARIKAN BEDÜK.
3-MEHMET AYPEK .
4-AYLA ÖZBEK .
5-TÜLAY DURSUN .
6-MURAT İNAL .
7-HÜSEYİN KILAVUZ .
8-TUNCER KOCA .
9-BANU ERKÖK .
10-BİRSEN TEMİR .
11-DANİYE EBRU TÜMER .
12-METE İZZET ÖZCANOĞLU .
13-ENVER AYAZ .
14-MAHMUT YETİM .
15-MEDİNE FİLİZ PEHLİVAN .

Ankara: (2. bölge)

1-MÜMTAZ YAVUZ .
2-MUZAFFER ATILGAN .
3-HACI ŞAHİN .
4-AYŞE ŞAYLI .
5-UFUK KILIÇ .
6-AHMET UYANIK.
7-MUSTAFA DEMİRKAN .
8-MUSTAFA VURAN .
9-AHMET KANDEMİR .
10-HAMZA DURŞEN .
11-MEHMET FATİH AKICI .
12-FİLİZ SABRİYE ÖZDİLER .
13-TAMER YILDIRIM .
14-ZUBEYİR TOKGÖZ .

Antalya:

13 sıra boş .

Artvin:

1-ADNAN ÇELTİKÇİOĞLU .
2-ADNAN ÇORBACIOĞLU .

Aydın:

1-ERGÜVEN YAKAN .
2-ESAT ERGÜLER .
3-ARİF GÜRDAL .
4-MİNE NİL ÖZGEN .
5-YILMAZ MENDERES .
6-ZAFER GALİP KEÇELİOĞLU .
7-HÜSEYİN ÇETİN .
8-BUKET SARAN .

Balıkesir:

1-HAYDAR ALTINTAŞ.
2-FAHRETTİN TAN .
3-SÜLEYMAN KOCABIYIK .
4-FAHRETTİN DOLAR .
5-HAYATİ KÖSE .
6-MEHMET YARMA .
7-YUSUF AYMANKUY .
8-MUSTAFA ÇOBAN .

Bilecik:

1-boş .
2-MUHİTTİN ERKAN BELER .

Bingöl:

1-FARUK BAYLAZ.
2-HASAN FEHMİ GÖKEL .
3-ALİ KUMUŞ .

Bitlis:

1-YILCAN GEYLANİ .
2-MUHSİN BAYRAK .
3-NİYAZİ ALTILAR .
4-FARUK ÇAMAN .

Bolu:

1-OKTAY TÜRESİN .
2-FAHRETTİN YILMAZ .
3-İRFAN BAYAR .

Burdur:

1-MEHMET BAŞARAN .
2-ADEM ŞENGÜL .(ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ)
3-BAKİ VAROL . (ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ)

Bursa:

1-TURHAN TAYAN .
2-HARUN AKIN .
3-AHMET OKUR .
4-NURİ KARACA .
5-AHMET MURAT ÜNAL .
6-FERRUH KAYA .
7-SEDAT CANLISOY.
8-FÜSUN YAŞAR .
9-MURAT KARAMAN.
10-PEYAMİ ÇAĞLAR .
11-İSMAİL ANIL .
12-RAGIP CEYLAN .
13-NEDİM ÖZBALABAN .
14-AHMET CEM ÖZKARDAŞ.
15-COŞKUN GENÇ .

Çanakkale:

1-NEVFEL ŞAHİN .
2-KEMAL SÖZEN .
3-TURAN ERGİNBAŞ .
4-NURSEVİL AŞIK .

Çankırı:

1-TUĞRUL SİDAR .
2-SALAHATTİN PAŞABEYOĞLU .
3-ARİF SOYTÜRK .

Çorum:

1-TAHİR MANTI .
2-MURAT KOÇAK .
3-RAFET BAĞIRÖZ .
4-boş .
5-boş .

Denizli:

1-HASAN KAZDAĞLI .
2-ZEKERİYA ER .
3-MEHMET GÖZLÜKAYA .
4-İSMAİL AĞAR .
5-boş .
6-boş .
7-boş .

Diyarbakır:

1-MEHMET SALİM ENSARİOĞLU .
2-ABDURRAHMAN BAL .
3-SUNA KEPOLU .
4-ABBAS HÜSEYİNOĞLU .
5-HASAN ERDEM .
6-HAMDULLAH GÜLEKEN .
7-KENDAL AK .
8-EDİM AYAYDIN .
9-MEHMET LÜTFİ GÜRBÜZ .
10-MUSTAFA REŞİT BURKAN .

Edirne:

1-RAFET SEZEN .
2-MEHMET EREN .
3-CENGİZ BABACAN .
4-FEYZULLAH CİHANSER EREL .

Elazığ:

5 sıra boş .

Erzincan:

3 sıra boş .

Erzurum:

1-UĞUR GÜZEL .
2-ABDULKADİR AYDIN .
3-SEYFETTİN YAZICI .
4-BÜLENT GÜVEN .
5-REMZİ ÖZGEN .
6-İBRAHİM ERKAN KADIOĞLU .
7-LEYLA MUTLUTÜRK .

Eskişehir:

1-boş .
2-HALİL ÜNAL .
3-TAHİR ÜSKÜDAR .
4-MUSTAFA BARIŞ .
5-FUAT YAHŞİ .
6-boş .

Gaziantep:

1-KAMİL YAŞAR TURAN .
2-boş .
3-boş .
4-boş .
5-boş .
6-boş .
7-boş .
8-boş .
9-boş .
10-boş .

Giresun:

1-YAVUZ SELİM BAŞAR.
2-ALİ KARA .
3-HALDUN GEDİKALİ .
4-ERDEM EKŞİ .
5-BAYRAM USTA .

Gümüşhane:

1-İSMAİL TAŞTAN.
2-HALİS PARLAK .

Hakkari:

1-MEHMET NECİP ZEYDAN .
2-ABDURRAHMAN KESKİN .
3-HASAN ÇİFTÇİ.

Hatay:

10 miletvekilliği sırası boş.

Isparta:

1-ERTEKİN DURUTÜRK.
2-METİN ÇELIK .
3-MUSTAFA TUTAR .
4-Z. MERVE KIMILLI .
5-İSMAİL AKYOL.

Mersin:

12 sıra boş .

İstanbul: (1. bölge)

1-SAADET NEVVAL SEVİNDİ ÇALIŞKAN .
2-FAİK İÇMELİ .
3-TEVFİK ALTINOK .
4-BELGİN AKOL .
5-ÜZEYİR ÖZEYRANOĞLU .
6-VEDAT BAYRAM .
7-İBRAHİM FİŞEK .
8-ABDÜSSELAM FURKAN BARUTÇU .
9-SEFER BAYLAN .
10-KAMURAN KAMİLE DİKBAŞ .
11-OSMAN POYRAZ .
12-MUSTAFA İLTER ÖZDİL .
13-ABDURRAHMAN AÇIKGÖZ .
14-HASAN SACİT ERTUĞ .
15-MEHMET NAKŞİBENDİOĞLU .
16-ALİ KEMAL YILMAZ .
17-AHMET ÜNAL İNCE .
18-MEHMET OKTAY ARMAĞAN .
19-HARUN ÖZDEMİR .
20-KEMAL HANAĞASI .
21-SONGÜL SEKMEN .
22-FERDA ŞAR .
23-ÜLKER BULUT .
24-MEHMET ZEKİ AKILLIOĞLU .

İstanbul: (2. bölge)

1-CELAL ADAN .
2-ÖMER BALIBEY .
3-SAFFET PINAR ECZACIBAŞI .
4-AYŞE BİNHAN OĞUZ .
5-DURSUN ÇAĞLAYAN .
6-İBRAHİM GÜLER .
7-ALİ KEMAL AKSOY .
8-HATİCE BAYRAM .
9-OSMAN TANIK .
10-ABDULLAH SİLAHYÜREKLİ .
11-ARZU YÜKSELEN .
12-MEHMET ÖZDEMİR .
13-İSMET SAVAŞ .
14-EFRİN BAĞ .
15-SÜLEYMAN AKSOY .
16-GÜLDEREN IŞIK .
17-HASAN MUTLU .
18-MEHMET CELAL PALALI .
19-YETKİN GÜNDÜZ.
20-HATİCE ÇİĞDEM ERİM .
21-MİHRİNNİSA MİNE ÇUBUKÇU .

İstanbul: (üçüncü bölge)

1-MEHMET NÜZHET KANDEMİR.
2-ORHAN KEÇELİ .
3-BİROL ÖZCAN .
4-NECDET MENZİR .
5-İBRAHİM HAKKI ÖZTÜRK AKHAN .
6-SALİH YAZICI .
7-SALİM KORKMAZ .
8-YUSUF TURAN ALTINOĞLU .
9-YÜKSEL BAŞALMAZ.
10-HAMDİ ÖZ .
11-HÜSEYİN REŞİT ÖZ .
12-MÜSLÜM HAMAZ .
13-RECAYİ İSENKUL .
14-CEMİL KAYA .
15-SELMA AKBAY .
16-YAHYA BATUR .
17-KEBİRE BAYRAKTAROĞLU .
18-SARİYE ARSLAN .
19-RUHİ BAYAZIT .
20-EKREM CİHANER .
21-FESİH ÇELİK .
22-MAHMUT MELİH DEVECEL .
23-HASAN DÖNMEZ .
24-ARZU ENGİN .
25-HALİL HAYRİ ERÇAĞ .

İzmir: (1. bölge)

12 sıra boş

İzmir: (2. bölge)

12 sıra boş

Kars:

1-İLHAN AKÜZÜM.
2-boş
3-TEKİN GÜRBÜZ.

Kastamonu:

1-ŞEBNEM G. KISAPARMAK.
2-HALUK YILDIZ.
3-KAMİL İĞDİRLİ.
4-MÜMTAZ YÜCEL.

Kayseri:

8 sıra boş

Kırklareli:

1-MUSTAFA NALBANT.
2-HASAN HERSEK.
3-FAHRETTİN ÖZÜN.

Kırşehir:

1-RAMAZAN MİRZAOĞLU.
2-BİLAL IŞIKLI.
3-ARİF KAPLAN.

Kocaeli:

1-CENGİZ ÖZDEMİR.
2-MURAT AKTÜRKOĞLU.
3-BEKİR USTA.
4-ERCÜMENT ŞAHİN.
5-NADİR ARİF AŞIK.
6-AYŞE YÜCE.
7-ADNAN KOÇ.
8-SERDAR KAMAN.
9-BAŞAK SARAL.

Konya:

1-RECEP KONUK.
2-NAZMİ SIRIT.
3-SÜLEYMAN ŞENOL.
4-HACI AHMET KART.
5-MİNE KARAN.
6-NAFİZ DÖNMEZ.
7-ÖZKAN TAŞPINAR.
8-ALİ SEÇMEN ÇEVİK.
9-MEHMET DAĞLI.
10-NECATİ YEĞENOĞLU.
11-ZİYA ŞİFA.
12-NEZİH DAĞDEVİREN.
13-AHMET VEJDİ ÇINAR.
14-CUMA ULUSOY.
15-MUSTAFA ALTUNIŞIK.
16-İMDAT YÜCEL.

Kütahya:

1-AHMET ŞANLI.
2-YILMAZ DURMAZ.
3-İBRAHİM AYAŞLI.
4-YÜKSEL TÜYSÜZ.
5-ASLAN ATEŞ.
6-HASAN HIFZI GÖNCÜ.

Malatya:

1-MAHMUT YILDIRIM.
2-DERVİŞ ALİ KILIÇ.
3-ALİ KALKAN.
4-MEHMET GÜLTEKİN.
5-AYFER ERKAN.
6-SALİH TAŞ.
7-NEJLA ÇİTİL TUFAN.

Manisa:

1-ZEYNEL BALKIZ.
2-AHMET DUTLULU.
3-İLTER YÜKSEL.
4-HÜSEYİN SOYGÜR.
5-NACİ AKIN.
6-NİHAT ONBAŞIOĞLU.
7-HESNA DAYIOĞLU.
8-NESRİN FALAY.
9-MURAT ULUDEMİR.
10-H.İBRAHİM DOĞAN.

Kahramanmaraş:

1-HALİL ASLAN.
2-TAHSİN TÜRKÇAPAR.
3-MUSTAFA EVLİYA.
4-CAFER GÜÇLÜ.
5-MUTLU FETTAHOĞLU.
6-BERTAN DOĞAN.
7-GÜLAYŞE YETMEZ.
8-MEHMET SAİD YARDIMCI.

Mardin:

1-VEYSİ ŞAHİN.
2-ŞEHMUS GÖKÇEN.
3-boş
4-boş
5-boş
6-boş

Muğla:

1-ERDAL EROĞLU.
2-LATİF SAKICI.
3-İRFETTİN AKAR.
4-İSMET KÖSE.
5-İSKENDER YILMAZ
6-SALİHA OKTAY

Muş:

1-MEHMET EMİN ŞİMŞEK
2-boş
3-boş
4-ERCAN AKTAŞ

Nevşehir:

1-AHMET ESAT KIRATLIOĞLU
2-ZAFER SALGIN
3-MURAT BOZ

Niğde:

1-NAİM OSMAN EREM
2-ATİLA YILDIZ.
3-RADİYE CANKÜRTÜNCÜ.

Ordu:

1-FADIL ÜNVER.
2-SÜHA TOPALOĞLU.
3-HAYRULLAH ULUSOY.
4-HATİCE İREM AKŞAHİN.
5-ALİ HİKMET BACINOĞLU.
6-ARSLAN YÜKSEL.
7-EMİNE KARAMAN.

Rize:

1-KÖKSAL TOPTAN.
2-boş
3-ZELKİF AKGÜL.
Sakarya:
6 sıra boş

Samsun:

9 sıra boş

Siirt:

1-HADİ BİLEN.
2-HAYRETTİN AKGÜN.
3-MEHMET HÜSEYİN BİLGİN.

Sinop:

1-YAŞAR TOPÇU.
2-HASAN VEHBİ ERSOY.
3-ALİ DALKILIÇ.

Sivas:

6 sıra boş

Tekirdağ:

1-ENİS SÜLÜN.
2-MÜJDAT GÜLER.
3-TUFAN YILDIRIM.
4-HALİL İBRAHİM AYDEMİR.
5-SEVEN YILMAZTÜRK.

Tokat:

1-RECEP BAY.
2-MEHMET TUCUK.
3-ÖMER FARUK ALTUNTAŞ.
4-SALİH SARIKAYA.
5-ŞEREF MENTEŞE.
6-TEKİN CELEP.
7-NECLA YAPRAK.

Trabzon:

1-EYÜP AŞIK.
2-MEHMET ÇAKIROĞLU.
3-BEKİR BÜLBÜLOĞLU.
4-HATİCE ÖZTÜRK.
5-ATİLLA ATAMAN.
6-ZİYA USTA.
7-KEMAL CEVHER.
8-HÜSEYİN AYAZ.

Tunceli:

1-KAMER GENÇ.
2-boş

Şanlıurfa:

1-SEDAT EDİP BUCAK.
2-KEMAL KILIÇ.
3-HİDAYET ŞENBAYRAM.
4-MEHMET ATİLLA.
5-HÜSEYİN KORKMAZ.
6-MUSTAFA BÜYÜKLER.
7-PERİHAN ÇAĞLAR.
8-HASAN YILMAZTEKİN.
9-ALİ RIZA ERKOYUNCU.
10-SABRİ SABUNCU.
11-HASAN HİLMİ KAYA.

Uşak:

1-DALYAN ÖZDEMİR.
2-YILMAZ BAŞER.
3-NURAY SALICI.

Van:

7 sıra boş

Yozgat:

1-TANER DEMİRER.
2-NURİ EFE.
3-ÖMER YILDIZ.
4-YAVUZ ERBAŞ.
5-SALİH TÜRK.
6-RİFAT ÜNSAL ALLIOĞLU.

Zonguldak:

1-ALİ UZUN.
2-boş
3-boş
4-boş
5-boş

Aksaray:

1-ÖMER GÜMÜŞAY.
2-ALİ NACİ ÖZGÜL.
3-MEVLÜT YOL.
4-ÖMER UZUN.

Bayburt:

1-SİNAN KÖKSAL.
2-FUAT BAYRAMOĞLU.

Karaman:

1-ÖMER KARAKIŞLA.
2-NECATİ AKPINAR.
3-SENAN TUNA.

Kırıkkale:

4 sıra boş

Batman:

1-FARİS ÖZDEMİR.
2-ZİVER HAMİTOĞLU.
3-ABDÜLLATİF GÖKDEMİR.
4-ESEN SARI.

Şırnak:

1-MEHMET TATAR.
2-ABDURRAHMAN ABAY.
3-HASAN TONĞ.

Bartın:

1-MUSTAFA YELKENCİ.
2-HÜSEYİN KARAGÜL.

Ardahan:

1-FATİH RÜŞTÜ YILMAZ.
2-ORHAN ÖNDER.

Iğdır:

1-ŞAMİL AYRIM.
2-YILDIRIM TURAN.

Yalova:

1-YAKUP KOÇAK.
2-MESUT CESSUR.

Karabük:

1-MEHMET ÇİFTÇİ.
2-ENVER TÜMEN.
3-ÖZLEM URGANCIOĞLU.

Kilis:

1-MEHMET VAKIF ŞARKBAY.
2-MEHMET SEVER.

Osmaniye:

1-İBRAHİM KARAYİĞİT.
2-ABDULKADİR SARI.
3-AHMET ŞANAL.
4-ALPARSLAN YÜCEL.

Düzce:

1-NECMİ HOŞVER.
2-İBRAHİM CAN.
3-TUNCAY ŞAHİN.

İllerin BAĞIMSIZ milletvekili adayları

22 Temmuz’da yapılacak genel seçimlere katılacak bağımsız adayların başvuru süresi sona erdi. Mesut Yılmaz ve Muhsin Yazıcıoğlu bağımsız giriyor.

Eski Başbakan Mesut Yılmaz Rize’den bağımsız milletvekilliği için başvuruda bulundu.

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas’tan bağımsız milletvekili adaylığı için başvurdu.

Çeşitli illerden başvuruda bulunan adayların isimleri şöyle:

RİZE: 1-Mesut Yılmaz, 2-Hikmet Çelenk -

SİVAS: 1-Muhsin Yazıcıoğlu 2-Adnan Koç 3-Taner Özmen

KAHRAMANMARAŞ: 1-Hilmi Şahballı 2-Kemal Yavuz 3-Ali Özdemir 4-İlter Kuşoğlu 5-Beyhan Bakdur 6-İbrahim Öztürk 7-Maşallah Biçici 8-Ahmet Arslan 9-İbrahim Çiçek 10-Halil Kodaz 11-Mahmut Özbek

ADIYAMAN: 1-Abuzer Ataman 2-Faruk Artaş 3-Metin Karalök 4-Ahmet İnan 5-Celal Topkan 6-Sait Doğan 7-Hamza Dolaşkan 8-Mehmet Doğan

KİLİS: 1-Hasan Aslan 2-Abdulkadir Soybay -

ESKİŞEHİR: 1-Sabahattin Doğan 2-Hüseyin Çetin 3-Hüsnü Kovancı 4-Filiz Uluçelebi 5-Ahmet Eryürük 6-Davut Tuncer 7-Hamza Abay 8-Ali Akyüz 9-Ali Koçak -

BİLECİK: 1-Gültekin Cici -

TOKAT: 1-Kadim Durmaz 2-Metin Güldere 3-Yaşar Gençay 4-Duran Demirkıran 5-Necmi Uygun -

ZONGULDAK: 1-Musa Civa -

BARTIN: 1-Erhan Köyyeri 2-Mustafa Bülent Kurnaz -

KARABÜK 1-Aşkın Güven 2-Ziya Yaşar 3-Cevat Erdoğan 4-Hikmet Sivri 5-Cemal Mızrak 6-Rüfat Küçükyılmaz. -

DÜZCE: 1-Celalettin Şahin 2-İsmail Çelebi -

ELAZIĞ: 1-Hasan Esen 2-Yusuf Biçer 3-Serap Mutlu -

YOZGAT: 1-Kadri Necdet Erkmeniş 2-Tayyar Güneri 3-Levent Akyollu 4-Müteahhit Veli Yılmaz 5-Ahmet Vedat Soylu 6-Osman Güzel -

UŞAK: 1-Metin Akın 2-Adem Eker, -

DENİZLİ: 1-Hasan Öner, 2-Nebi Ebci, 3-Ali Aslan 4-Ali Fuat Uslu 5-Abdil Karlıoğlu 6-Hasan Çetin 7-Rasim Bulut 8-Ayşe Lerzan Süzük 9-Mehmet Efe. -

KOCAELİ 1-Abdülkadir Ceylansarı 2-Yılmaz Pospor 3-Nemi Özbay 4-Cavit Keskin 5-Engin Turan 6-Levent Bakkal 7-Fevzi Bilge 8-Erdoğan Turan 9-İsmail Yılmaz 10- Tahsin Beşbaş 11- Köksal Gök 12- Mustafa Avcı 13- Ahmet Yücel Çiftçi 14- Yaşar Sezgin 15-Abdülbaki Yıldırım 16-Nevzat Allahverdi -

TRABZON 1-Tayfun Çavuş, 2-Mehmet Tarakçı 3-Hilmi Avcı, 4-Ali Rıza Yılmaz, 5-İsmail Kılıç, 6-İnci Emirzeoğlu, 7-Erol Ulusoy 8-Hüseyin Karahan 9-Selamettin Tellioğlu 10-Ufuk Asıliskender, 11-İsmail Taflan 12-Yusuf Ziya Alpdündar

GİRESUN: 1-Rasim Zaimoğlu 2-Orhan Patan, 3-Mehmet Turan 4-Harun Karagöz, 5-Abdulkadir Veisoğlu, 6-Öner Tekin

GÜMÜŞHANE: 1-Aydın Mutlu 2-Vecdet Ertek 3-Uğur Aslan, 4-Hüsrev Özel

ARTVİN: 1-Hakkı Topçu 2-Sevinç Sarıahmetoğlu -

KONYA: 1-Şahin Büyükyıldırım 2-Muttalip yıldız 3-Gürcan Kallemoğlu 4-Mehmet Emin Güneri 5-Selahattin Cizrelioğlu 6-Ali Gürbüz Dayıoğlugil 7-Atilla Odabaş 8-Tahir Topaloğlu 9-Cemal Dalgıç 10-Mustafa Bağcı 11-Emrullah Parmaksız 12-Hacı Ali Karagöz 13-Ayhan Bilgen 14-Hüseyin Arı 15-İbrahim Vapurcu 16-Ali Kaval 17-Ahmet Akkirpikler -

KARAMAN: 1- Mehmet Hakan Bilgin 2-Hüseyin Koca -

AKSARAY: 1-Mahmut Öztürk, 2-Ali Çetin 3-Fatih Mehmet Gelişen

ADANA: 1-Ateş Cumali Şengül, 2-Kerem Gümüşsoy, 3-Muhlis Aydemir, 4-Sait Akın, 5-Candemir Mansuroğlu, 6-Tevfik Bülent Güreken, 7-Abdurrahman Boztaş, 8-Mustafa Uslu, 9-Ekrem Erol, 10-Ertuğrul Kişial, 11-Hasan Fehmi Songür, 12-Şerafettin Faruk Gizer, 13-Serpil Yıldız, 14-Sıddık Akkaymak, 15-Nazmi Gür, 16-Halil Akyürek, 17-Recai Bulurlar, 18-Halil Rüzgar, 19-Atilla Puliç, 20-Mustafa Süha Aşlamacı, 21-Ali İhsan Özcan. -

OSMANİYE: 1-İbrahim Yener 2-Gazi Acem. -

AYDIN: 1-Yaşar Gökbulut 2-Sedat Karataş 3-Hilmi Salbaş 4-Yaşar Bandırma 5-Tacettin Karagöz 6-Mehmet Aksel, 7-Asım Kölecik 8-Kerim Özbekler -

SAKARYA: 1- Ali Yüksel 2- Cemalettin Kurt 3- İsmail Balkış 4- İshak Rendecioğlu 5- Recai Dursun 6- Mehmet Bayram 7- Burhan Aygün

VAN: 1-Kazım Alaş 2-Galip İlhaner 3-Uğur Vahit Emiroğlu 4-İhsan Rua 5-Hamit Acar 6-Yakup Akın 7-Mevlit Kaya 8-Özdal Üçer 9-Fatma Kurtalan 10-Sayim Kartal 11-Mehmet Çomak 12-İbrahim Kaya 13-Emin Muçir 14-Fetullah Gültepe 15-Ayşegül Erdinç 16-Hayrullah Tanış 17-Ahmet Özer

AĞRI: 1-Murat Öztürk 2-M. Naci Kutlay 3-Hüseyin Yılmaz 4-Hikmet Eraslan 5-Mustafa Korkusuz 6-Kemalettin Koçak 7-Serhan Kurtuluş Erhan

HAKKARİ 1-Cahit Aybar, 2-Çeto Özel 3-Esat Canan 4-Hetem İke 5-Seferi Yılmaz 6-Sabahattin Suvağcı 7-Hamit Geylani 8-Hasan Ümit 9-Mehmet Kaval -

SİİRT: 1-Hasan Öner Yıldız 2-Surur Sultanoğlu 3- Reşit Deli 4-Bilal Veysi Yaşar 5-Yaşar Demir 6-Remzi Yücel 7-Mehmet İhsan Aydın 8-Cemal Silah 9-Osman Özçelik 10-Fevzi Sevgili 11-Mehmet Ertük -

ISPARTA: 1-Hasan İsa Güneşsever 1-Hüseyin Enginar 3-Mehmet Bilir -

BALIKESİR: 1-Şefik Tuna 2-Hüseyin Çakın 3-Refik Kırlı 4-Fahri Şahin 5-Hüseyin Anaral 6-Mehmet Varol 7-M. Ali Özcan 8-İsmet Şahin 9-Nadir Karaağaç 10-A. Turan Güneş 11-Ahmet Çelik -

KÜTAHYA: 1-Hamdi Öztüfek 2-Atila Uğur 3-İclal Nimsi 4-Ziyaettin Tokyay 5-Yaşar Horata 6-Ali İhsan Özden -

YALOVA: 1-Altan Sağdınç 2-Servet Coşar 3-Hüseyin Özaltın 4-Mine Aygören 5-Ahmet Deniz 6-Süleyhan Baran -

SAMSUN: 1-Ekrem Özbey 2-Onur Akın 3-Mehmet Kaya 4-İbrahim Ersöz 5-Beşir Akın 6-Haydar Yıldız 7-Cemal Uyar 8-Bilal Şahin 9-Avni Yılmaz 10-Haşim Yıldız -

ORDU: 1-Adnan Temel 2-Nurettin İslam 3-Bülent Akyürek 4-İsmail Güney 5-Cahit Işık 6-Hasan Güzel 7-Muhammet Serhan Taşçı 8-Ali Şahin Bacınoğlu -

AMASYA: 1-Abdurrahman Sezgin 2-Nurullah Çolak 3-Ergüven Ayan

BİTLİS: 1-Rıza Başdaş 2-Mehmet Nezir Karabaş 3-İsmet Hisar 4-Mahmut Celadet Gaydalı 5-Seracettin Bitlisli 6-Hikmet Altılar 7-Muhsim Bayrak 8-Muhammet Sabır Çevik -

BURDUR: 1-Ethem İşler -

ANTALYA: 1-İbrahim Taştan 2-Halit Yılmaztürk 3-Adem Celep 4-Seyit Fazıl Akdemir 5-Çetin Yavuncu 6-Süleyman Aktaş 7-İsmet Eren 8-Mustafa Özbudak 9-Can Cansın 10-Talat Ayhan 11-Rıza Özen 12-Rasim Küçük 13-Seçmen Mutlu 14-Kubilay Döşeyen 15-Ayhan Görgülü 16-Hasan Namal 17-Yüksel Hanalp 18-Mehmet Ali Çam 19-Ömer Yalçın 20-Emin Gündoğan -

EDİRNE: 1-Tuna Bekleviç 2-Erkan Solakoğlu -

KIRKLARELİ: 1-Celal Pala 2-Ahmet Ethem Oruç -

TEKİRDAĞ: 1-Metin Algül 2-Mustafa Kırcalı 3-Fevzi Perver 4-Mehmet Uz 5-Hilmi Karaoğlun 6-Hasan Evren -

AFYONKARAHİSAR: 1-Menderes Koçak 2-Ali Yılmaz 3-Lokman Yarımay 4-Halil Kılınç 5-Veysel Bakırcı 6-Cemil Çoker -

BATMAN: 1-Hasan Bayındır 2-İsmet Topkan 3-Suat şen 4-Turhan Taşdemir 5-Davut Turan 6-Selahattin Aslan Buğul 7-Raci Eği 8-Hüseyin Akkoyun 9-Mehmet İçer 10-İbrahim Geylani 11-Bengi Yıldız 12-Ayla Akad -

ÇANKIRI: -Hasan Hüseyin Kuşcu

DİYARBAKIR: 1-Süleyman Ergin 2-Vakıf İşler 3-Talha Ekinci 4-Mustafa Ertürk 5-Mehmet Aydın 6-Rahmi Koçal 7-Kenan Çekiç 8-Yıldız Namdar 9-Murat Şenyiğit 10-Mustafa Üzülmez 11-Orhan Saygın 12-Murat Kaya 13-Cevdet Altundal 14-İbrahim Hacı Ensarioğlu 15-Çetin Yıldırım 16-Mustafa Sezgin Tanrıkulu 17-Resul Erdem 18-İbrahim Aksöz 19-Mehmet Azat Kayan 20-Mahmut Oruç 21-Nil Hayal Demirkazık 22-Enver Sungur 23-Mehmet Reşat Çelik 24-Sebğetullah Seydaoğlu 25-Sedat Yurtdaş 26-Mehmet Hatip Dicle 27-Selahattin Demirtaş 28-Aysel Tuğluk 29-Gültan Kışanak 30-Faruk Taşin 31-Akın Birdal 32-Ahmet Bilgin 33-Nihat Arif Tekin 34-Muzaffer Toy 35-Nursel Aydoğan 36-Yücel Yentürk 37-Mehmet Emin İncel 38-Yılmaz Acu 39-Nevzat Özdemir -

ŞANLIURFA: 1-Ahmet Bayuk 2-Hülya Yalçın 3-Muhittin Demir 4-Mehmet Yıldız 5-Mustafa Uzun 6-Musa Akçan 7-Seyit Eyyüpoğlu 8-Ebul Muhsin Asımoğlu 9-Mahmut Yılmaz 10-M.Yaşar Kömürcüoğlu 11-Hasan Bulut 12-Abdülkerim Yıldız 13-İbrahim Ayhan 14-İbrahim Binici 15-İbrahim Tatlı 16-Adilmüslüm Özkan 17-Abdülhakim Ayhan 18-Aziz Yüksel 19-Mehmet Bayraktar 20-Yaşar Ballı 21-Mehmet Yalçınkaya 22-Mehmet Bekir Ayhan -

MARDİN: 1-Erhan Ademhan 2-Şükrü Kılınç 3-Ziya Tamtamış 4-Kamuran Yıldırım 5-Ahmet Türk 6-Emine Ayna 7-Süleyman Bölünmez 8-Hikmet Dinçer 9-Şahin Tatlıdede 10-Şefik Demir 11-Alaattin Yenigün 12-Fatma Bazen 13-İbrahim Barut -

GAZİANTEP: 1-Şıho Göçmen 2-Nasır Arslan 3-Orhan Are 4-Şerif Çakı 5-Abdullah Sabri Kocaman 6-Vakkas Dalkılıç 7-Şıho Karaoğlan 8-Fevzi Koçoğlu 9-Mehmet Özkaya -

ÇORUM: 1-Mehmet Okay -

BİNGÖL: 1-Zeki Börükoçin 2-Murat Varan 3-Süleyman Aytunç 4-Nuri Özmen 5-Hidayet Özdemir -

ERZİNCAN: 1-Mustafa Kul 2-Şükrü Kösen 3-Zennur Karslı -

IĞDIR: 1-Mücahit Özden Hun 2-Süleyman Taşkınsu 3-Haydar Mızrak 4-Pervin Buldan 5-Nevzat Aras 6-Osman Taka -

KAYSERİ: 1-Ahmet Ülgen 2-Veysel Taş 3-Ömer Dalkıran 4-Mustafa Yavuz 5-Ali Elgün 6-Mete Deniz 7-İsmail Topuz -

NEVŞEHİR: 1-Mehmet Özen 2-Caner Koyutürk 3-Mehmet Pınarbaşı -

NİĞDE: 1-Akın Gönen 2-Bünyamin Karataş -

KIRŞEHİR: 1-Bülent Sungur -

MERSİN: 1-Ali İçli 2-Davut Demirel 3-Nedim Gök 4-Ahmet Eser Tokatlı 5-Cemal Ünsal 6-Turgay Baydar 7-Ağan Kandemir 8-Abdullah Taçlı 9-Erkan Aritman 10-Mahmut Şentut 11-Celal Çelik 12-Murat Tek 13-Mithat Ünal 14-Mehmet Ücal 15-Sevim Kaptan Ölçmez 16-Orhan Miroğlu 17-Alpaslan Aşan 18-İzzet Uludağ 19-Ahmet Karataş 20-Yusuf Fevzi Arıcı 21-Hasan Somer 22-Orhan Köroğlu 23-Mahmut Rağbetli -

MUŞ: 1-Esat Kaya 2-Ahmet Kaya 3-Derviş Çakı 4-Nuri Yaman 5-Sırrı Sakık 6-Erkan Kemaloğlu 7-Zeki Eker 8-İhsan Coşkun -

TUNCELİ: 1-Kamer Genç 2-Hıdır Belice 3-Şerafettin Halis 4-Gülhasan Atlı 5-Zeynel Öztürk 6-Civan Metiner 7-Sinan Samat -

HATAY 1-Mahmut Aksoy 2-Mehmet Servet Akgöl 3-Cafer Kasimoğlu 4-Şaban Taze 5-Osman Kuğu 6-Merkat Kar 7-Ahmet Karasu 8-Durmuş Salar 9-Nihat Taşkın 10-Mithat Öztürk 11-Muhammet Uzun 12-Ömer Eyup Özsezen -

MANİSA- 1-Veysel Kandemir 2-Hamza Akbulut 3-Adem Yılmaz 4-Şafak Sevişlerli 5-Metin Güllü 6-Mehmet Arif Olgun 7-Erol Hergül 8-Mahmut Gökçü 9-Hüseyin Hüseyni 10-Şah İsmail Özocak 11-Mürsel Efe 12-Halil İbrahim Doğan

(Sürecek)

Anavatan Partisi vekil adayları

Anavatan Partisi Milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na verdi. Erkan Mumcu meleketi Isparta’dan aday oldu. Anavatan’ın aday tercih sıralaması şöyle oldu:

ADANA

NAMIK AKAY
İLKER GEZERŞEN
HÜSEYİN GÜLER
ADNAN GÜLERYÜZ
HATİCE NAZLI YAKICI
NURİYE KIVANÇ SATAR
ÖZDEN GÜLMEN
ZUHAL ANDER
MUHAMMET SEDAT KOLCUOĞLU
MEHMET SERT
BASRİ AYDIN
BİRSEN GÖVDELİ
SONGÜL NAVRUZ
HATİCE SEHER TÜRKMENOĞLU

ADIYAMAN
MAHMUT BOZKURT

AFYON

LİSTE AÇIKLANMADI

AĞRI
KASIM BULAN
SABRİ ERİN
SÜHEYLA KANDEMİR
ARİF OKAN ÖZBEK
ENGİN GÜLVEREN

NEZİHE TATAR

AMASYA
MUHARREM KOL
FAHRETTİN POLAT
MEHMET CEBE

ANKARA 1. BÖLE

LİSTE AÇIKLANMADI

ANKARA 2. BÖLGE

LİSTE AÇIKLANMADI

ANTALYA
İSA AKDEMİR
ALİ RIZA ÖNER
MEHMET ÖZGEN
AHMET CAN
HASAN EROĞLU
ŞERİFE ALTINKAN
TİMUR MURAT İNANÇ
CUMALİ AYGÜNEŞ
FEVZİ ÇELİK
ALİ ÖZEN
GÜLSÜM EMEL YETKİN
ŞULE ÇELİK
HÜKMET ŞEKER

ARTVİN
KUTLAY TOPÇUOĞLU
TANJU ÇALIŞKAN

AYDIN
ÖNDER NALINCI
SAADET YAVUZ
MEHMET ONURSAL
HALDUN TÜRKŞEN
AYŞEN OLGUN
MEVLÜT KORKMAZCAN
FERİDE KAYHAN
MELİKE ELİTAŞ ERTUĞRUL

BALIKESİR
CENK TUNÇSİPER
İSMAİL KABA
MEHMET MÜJDAT SOYLU
VERDA BAYRAKTAR
MUALLA KARAGÖZ
FUNDA EKMEKÇİOĞLU
ALİ SAMİ AKKAŞ
NÜKET ASLAN

BİLECİK
VEYSEL KOÇAK

BİNGÖL

LİSTEDE HENÜZ İSİM YOK

BİTLİS

LİSTEDE HENÜZ İSİM YOK

BOLU
EMİNE DAVARCIOĞLU
BAYRAM AKDERE

BURDUR

LİSTE AÇIKLANMADI

BURSA

LİSTE AÇIKLANMADI

ÇANAKKALE
İBRAHİM AYDIN
BÜLENT İMREN
NAİL BABACAN
YASEMİN ÖZBEK

ÇANKIRI

LİSTE AÇIKLANMADI

ÇORUM
FİGEN HURİGÜL CIRIL

DENİZLİ
MUSTAFA GÜRBÜZ
CENGİZ HÜSÜNBEYİ
FATMA ÖZGÜL BULGUR
HATİCE BİLGE YÜCETÜRK
ONUR AKIN
İBRAHİM ÇELEBİOĞLU
GÜNAY BEYTER

DİYARBAKIR
MUHSİN KOÇYİĞİT
SEDAT BAYHAN
ŞEMSETTİN HİLLEZ
MUSTAFA COŞKUN
ADİL KOYUN
FESİH YILDIZ
NEVZAT BİNGÖL
BURHAN ALTAY
BİLSEN CİNGİZ
KERİMAN GÖZALAN

EDİRNE
MEHMET SERİN
HANİFE GÜL ERCAN
MÜNİR AYDIN
GÜNER SIRTOVA

ELAZIĞ
MURAT TOKGÖZ
ASIM SEYREK
HAMİ ÇETİNTAŞ
HAKİME GÜLLÜ
RECEP ÜNAL

SEVDA BAYRAM
UFUK BOZER

ERZURUM

A.VAHİT BİNGÖL
Y.HANDAN BAKBAK ÖZDEMİR
SELAHATTİN ÇAKMAK
TEMEL AKTAŞ
BAHATTİN KARASU
TURAN TANAS

ESKİŞEHİR
NİHAL DOĞRUÖZ
NİYAZİ ÇETİN
MEHMET BAHÇECİK
PEMBEGÜL ÖZAYDEMİR DEMİR
TANER SAYILIR
HANİFE YILDIRIM

GAZİANTEP
MESUT UZUN
REŞAT ÖZBERK
MEHMET SALİH BAYTEKİN
İMAM DEMİR
ALİ DELİPALTA
AHMET YAVUZ
HASAN ŞAHİN KARACAOĞLU
NERGİZ HAYDARGİL
MEHMET ALPASLAN
AHMET KARADUMAN

GİRESUN
MUAMMER USTA
SALİM BODUR
HASAN AYDIN
AYŞE OVALIOĞLU
ERDOĞAN TÜRKOĞLU

GÜMÜŞHANE
HATUN ŞARLIOĞLU
ÖZLEM BOSTAN

HAKKARİ
SABRİYE NESRİN MUNGA
KAZIM DEDE BOZDOĞAN
HASAN HÜSEYİN YÜCE

HATAY
ZÜHEYİR AMBER
AHMET AKKÜLAH
ESHABİL KENDİR
YUSUF SEVİNDİK
CANAN GENÇER
HASAN ALKAN
CEMİLE NURDAN KAYA
YUSUF ZİYA HELVACI
DOLYANNA SUCCİ KARA
GÜLAY ÖZSOY

ISPARTA
ERKAN MUMCU

MERSİN
EMİN ÖZ
ERTUĞRUL BODUR
MEHMET BOLAT
YEMLİHA GÜNAYDIN
MURAT ÖZPAKSOY
SEVİM CANAN KARAKAYA
MEHMET AKKOCA
MURAT ADALI
EMİN GÜLEÇ
MUSA KÖKSOY
AYHAN BEÇET
MERYEM BERNA BALİBAŞA

İSTANBUL 1. BÖLGE

LİSTE AÇIKLANMADI

İSTANBUL 2.BÖLGE

LİSTE AÇIKLANMADI

İSTANBUL 3. BÖLGE

LİSTE AÇIKLANMADI

İZMİR 1. BÖLGE

LİSTE AÇIKLANMADI

İZMİR 2. BÖLGE

LİSTE AÇIKLANMADI

KARS

YURDA VARGÜN

RABİYE ÖZDEMİR

YURDA VARGÜN

 

KASTAMONU

HAYATİ HAMZAOĞLU

ŞERAFETTİN KAPLAN

MÜŞERREF KEBELİOĞLU

İBRAHİM ÇINAR

 

KAYSERİ

LİSTE AÇIKLANMADI

 

KIRKLARELİ

LİSTE AÇIKLANMADI

 

KIRŞEHİR

HAYATİ HAMZAOĞLU

ŞERAFETTİN KAPLAN

MÜŞERREF KEBELİOĞLU

İBRAHİM ÇINAR

 

KOCAELİ

LİSTE AÇIKLANMADI

 

KONYA

LİSTE AÇIKLANMADI

 

KÜTAHYA

ABDURRAHMAN ALİKADIOĞLU

ABDULLAH AHMET YÖRÜK

MUSTAFA UĞUR ENER

TÜRKAN ÜSTÜNEL

EMİNE İLERİ

NİGAR SENA EROĞLU

 

MALATYA

FARUK YEŞİLYURT

AYŞE ECE BUDAN

FUAT KAPUSUZ

E.EDA BALKAŞ ERDOĞAN

GÜLAY MUMCU

HALİSE ÇİNE

EMİNE ÜNAL

 

MANİSA

LİSTE AÇIKLANMADI

 

KAHRAMANMANAŞ

BAHTİYAR MURAT ARAS

SEDA KANAT

AKIN YAĞCI

DOĞAN BOZKURT

SİNAN ÖZDEMİR

MEMİK KİBARKAYA

MUSTAFA NAZAN ÖNCÜL

ALİ BALCI

 

MARDİN

MUHARREM DOĞAN

HADİ KILINÇ

REYHAN AYDAN DEMİRKESEN

OĞUZHAN SÖNMEZ KAYA

AYŞEGÜL DAĞKIRAN NECİMOĞLU

MEHMET EMİN UĞURLU

 

MUĞLA

HASAN YÜZBAŞIOĞLU

ERDEM UYANIK

MEHMET TETİK

YEŞİM AVCI

SELMA ZOR

BERRİN YILMAZ

 

MUŞ

ALİ RIZA EMRE

MÜDDEİ MATPAN

KEMAL İNDİÇ

CEMİLE FINDIK

 

NEVŞEHİR

MUSTAFA DENİZ

 

NİĞDE

LİSTE AÇIKLANMADI

 

ORDU

ATİLLA KALPAKLI

MUAMMER COŞKUN

İSMAİL TORUNOĞLU

MUSTAFA TANER SARUHAN

ELİF OKUMUŞ GÜNGÖR

ALİ MERTAN

GÜLŞEN TAPANOĞLU

 

RİZE

LİSTE AÇIKLANMADI

İLİ : SAKARYA
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 6

LİSTEDE HENÜZ İSİM YOK

İLİ : SAMSUN
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 9

NECMİ AKKOYUNLU ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
ERKAN AVCI ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN
NAMIK ANARAT ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
KEMAL ŞENOCAK ÜNİVERSİTE AVUKAT
A.BELGİN ÇUHACI ÜNİVERSİTE KİMYA MÜHENDİSİ
ERGİN KAHVECİ ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
NALAN ERGÜNER ÜNİVERSİTE HARİTA MÜHENDİSİ
AYDIN DEMİREL ÜNİVERSİTE EMEKLİ
ŞULE SEKRETER ÜNİVERSİTE ÖĞRETMEN

İLİ : SİİRT
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

FAYSAL GEYİK
BARIŞ TARHAN
DURSUN AHMET YILDIRIM

İLİ : SİNOP
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

LİSTEDE HENÜZ İSİM YOK

İLİ : SİVAS
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 6

LİSTEDE HENÜZ İSİM YOK

İLİ : TEKİRDAĞ
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 5

ADNAN ARGAN ÜNİVERSİTE MADENCİ
MUSTAFA ÖGE
ADEM DALGIÇ
HİKMET SEVEN
SEMA KUBİLAY

İLİ : TOKAT
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 7

ÖMER SAĞOL LİSE İŞ ADAMI
ŞEREF MENTEŞE ÜNİVERSİTE TİCARET
AYHAN UZ ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
MÜGE SARGIN ÜNİVERSİTE DOKTOR
MEHMET ENGİN AKYUNAK
NALAN ACAR LİSE SERBEST
AHMET YÜRÜDÜR LİSE EMEKLİ

İLİ : TRABZON
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 8

İBRAHİM ÇEBİ ÜNİVERSİTE ECZACI
SİNAN DEĞER ÜNİVERSİTE TÜCCAR
ÖMER YILDIZ LİSE SANAYİCİ
ESAT KESKİN ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI
AYŞEGÜL DEMİR LİSE ESNAF
MUSTAFA SAYIN LİSE TEKSTİL
HATİCE UZUN LİSE İŞ KADINI
SEVGİ KAHRAMAN LİSE SERBEST

İLİ : TUNCELİ
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2

MENŞURE YAVUZ ÜNİVERSİTE EMEKLİ ÖĞRETMEN
HASAN UYANIK İLKOKUL AŞÇI

İLİ : ŞANLIURFA
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 11
NACİ SATIŞ
CEM KARAKEÇİLİ
ADNAN BAŞAK
FİKRİ TÜYSÜZ
ERDEM AÇIKGÖZ
SABRİ GÖKALP
DERYA ŞEN
İ.HALİL GÜNBAĞI
İBRAHİM KARAKUŞ
MUSTAFA ERDOĞMUŞ
FARUK GÜLYAPRAĞI

İLİ : UŞAK
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3
KAZIM KARGI ÜNİVERSİTE AVUKAT
MÜMTAZ GÜLER ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
HASBİYE ÖZTÜRK ÜNİVERSİTE AVUKAT

İLİ : VAN
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 7
VEYSEL ÇİFTÇİ
OSMAN TUNCİL
M.SAİT CAMUZCU
A.HALUK YİĞİT
NEZAHAT ÖZCAN
SERPİL GÜLENOĞLU
BERRİN TAŞDÖKEN

İLİ : YOZGAT
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 6

MEHMET ETHEM KILIÇARSLAN ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
GÖKMEN AKCA ÜNİVERSİTE İNŞAAT MÜHENDİSİ
HAKAN CEVHEROĞLU ÜNİVERSİTE SANAYİCİ
AYŞE UYAR İLKOKUL ESNAF
AYTEN GÜNAYDIN ÜNİVERSİTE EMEKLİ
AKIN ÇAKMAK ÜNİVERSİTE EĞİTİMCİ

İLİ : ZONGULDAK
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 5

LİSTEDE HENÜZ İSİM YOK

İLİ : AKSARAY
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4

LİSTEDE HENÜZ İSİM YOK

İLİ : BAYBURT
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2

CEMİL ÜNER

İLİ : KARAMAN
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

ŞAHİN GÖKBULUT ÜNİVERSİTE AVUKAT
İBRAHİM ÇELİK İLKOKUL SERBEST
BÜLENT AKTAŞ ÜNİVERSİTE TEKNİKER

İLİ : KIRIKKALE
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4

İBRAHİM ÇELEBİ ÜNİVERSİTE İŞ ADAMI
MELEK SULTAN TUFAN LİSE SİGORTACI
ŞEVKET ŞAHİN ÜNİVERSİTE MÜHENDİS
CAHİT TOKSOY LİSE MUHASEBECİ

İLİ : BATMAN
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4

KEMAL TARHAN İLKOKUL ÇİFTÇİ
MEHMET ŞAKİR YALÇINKAYA LİSE KUYUMCU
SEVGİ KANAT LİSE KADOİL BÖLGE MÜDÜRÜ
NEVİN YILMAZKAYA İLKOKUL TEKSTİL
İLİ : ŞIRNAK
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

LİSTEDE HENÜZ İSİM YOK

İLİ : BARTIN
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2

LİSTEDE HENÜZ İSİM YOK

İLİ : ARDAHAN
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2

LİSTEDE HENÜZ İSİM YOK

İLİ : IĞDIR
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2

OSMAN CAN ÜNİVERSİTE ZİRAAT MÜHENDİSİ
YAKUP AKDEMİR LİSE SERBEST

İLİ : YALOVA
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2

MEHMET ASLIYÜKSEK
CEM SADIKER

İLİ : KARABÜK
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

CİHAT ÖZDEMİR
NURCAN ERBAŞ
AYTEKİN ÖMÜR

İLİ : KİLİS
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2

HASAN ÇELEBİ LİSE EMEKLİ BANKA MÜDÜRÜ
ZELİHA KARACAN ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

İLİ : OSMANİYE
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4
ALP CENK ÇENET
ZEYNEP ONAT
TAMER LOŞ
İBRAHİM CAVİT

İLİ : DÜZCE
SEÇİM ÇEVRESİ NO :
ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3

ERKAN SEÇKİN LİSE EMLAK MÜŞAVİRİ
YAŞAR ERTAN ÜNİVERSİTE EMEKLİ
NUH YÜKSEL İLKOKUL SERBEST
AK Parti’nin TAM aday listesi

AK Parti saat 16.10′da aday listelerini YSK’ya sundu. İktidar partisinden 70′den fazla milletvekili aday listelerinde yer bulamadı. AK Parti’nin adayları ve seçim bölgeleri şöyle :

ADANA

1 DENGİR MİR MEHMET FIRAT

2 ÖMER ÇELİK

3 NECDET ÜNÜVAR

4 FATOŞ GÜRKAN

5 VAHİT KİRİŞÇİ

6 ALİ KÜÇÜKAYDIN

7 AHMET EMRE BİLGİLİ

8 BURHAN ÜLGER

9 ELİF UÇAR

10 MAHMUT ÇELİKCAN

11 KÜRŞAT AKPINAR

12 BEKİR SARI

13 AYSEL GÜLBAHAR

14 KAMİL YILDIRIM

ADIYAMAN

1 FEHMİ HÜSREV KUTLU

2 AHMET AYDIN

3 ŞEVKET GÜRSOY

4 MEHMET ERDOĞAN

5 İCLAL YALÇIN TUTUŞ

AFYONKARAHİSAR

1 SAİT AÇBA

2 VEYSEL EROĞLU

3 HALİL AYDOĞAN

4 AHMET KOCA

5 ZEKERİYA ASLAN

6 TÜRKAN BUĞRA

7 ALİ ÖZKAYA

AĞRI

1 YAŞAR ERYILMAZ

2 CEMAL KAYA

3 MEHMET HANİFİ ALIR

4 FATMA KOTAN

5 ABDULKERİM AYDEMİR

AMASYA

1 AKİF GÜLLE

2 AVNİ ERDEMİR

3 EMİN ÇUBIKCI

ANKARA (1. BÖLGE)

1 CEMİL ÇİÇEK

2 ALİ BABACAN

3 BÜLENT GEDİKLİ

4 NAZMİ HALUK ÖZDALGA

5 ZEYNEP DAĞI

6 MEHMET ZEKAİ ÖZCAN

7 FARUK KOCA

8 BURHAN KAYATÜRK

9 YADİGAR GÖKALP

10 ZELKİF KAZDAL

11 AHMET SİNAN POYRAZ

12 HASAN GAZİ ÖZER

13 SEBAHİTTİN KORKMAZ

14 HASAN KAŞIKARA

15 METİN ÇİNAR

ANKARA (ANKARA 2. BÖLGE)

1 BEŞİR ATALAY

2 SALİH KAPUSUZ

3 MEHMET ZAFER ÇAĞLAYAN

4 MUSTAFA SAİD YAZICIOĞLU

5 AHMET İYİMAYA

6 REHA DENEMEÇ

7 HALUK İPEK

8 AŞKIN ASAN

9 MUSTAFA TUNA

10 EMRULLAH İŞLER

11 NURDAN ŞANLI

12 NİHAT ÖZÇELİK

13 NAZLI ERGÜL

14 AVNİ ERDOĞAN

ANTALYA

1 MEHMET ALİ ŞAHİN

2 SADIK BADAK

3 ABDURRAHMAN ARICI

4 MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU

5 YUSUF ZİYA İRBEÇ

6 AYŞE GÜLİZ YILMAN

7 HAMZA TAŞ

8 OSMAN AKMAN

9 KAMİLE YILDIRIM GÜLGÜN

10 CAHİT KÖŞKER

11 KEMAL KAÇMAZ

12 MESUT KOCAGÖZ

13 KAAN OSMAN SARIOĞLU

ARTVİN

1 ERTEKİN ÇOLAK

2 HÜSEYİN SİNAN ALTUNSOY

AYDIN

1 ATİLLA KOÇ

2 MEHMET ERDEM

3 AHMET ERTÜRK

4 SEMİHA ÖYÜŞ

5 SEBAHATTİN AKKIN

6 ALİ METİN AKAR

7 NERMİN RUNYAN

8 MEHMET KIRLIOĞLU

BALIKESİR

1 AHMET EDİP UĞUR

2 MEHMET CEMAL ÖZTAYLAN

3 AYŞE AKBAŞ

4 İSMAİL ÖZGÜN

5 ALİ OSMAN SALİ

6 ZEKAİ KAFAOĞLU

7 ÖZKAN KOSTAK

8 ÖMER ERTUĞRUL BİLGİN

BİLECİK

1 FAHRETTİN POYRAZ

2 SELMA GÖZLEV

BİNGÖL

1 CEVDET YILMAZ

2 YUSUF COŞKUN

3 KAZIM ATAOĞLU

BİTLİS

1 ZEKİ ERGEZEN

2 VAHİT KİLER

3 CEMAL TAŞAR

4 MEHMET ALİ ASLAN

BOLU

1 METİN YILMAZ

2 YÜKSEL COŞKUNYÜREK

3 FATİH METİN

BURDUR

1 BAYRAM ÖZÇELİK

2 MEHMET ALP

3 BEYTULLAH OKAY

BURSA

1 FARUK ÇELİK

2 MEHMET ALTAN KARAPAŞAOĞLU

3 HAYRETTİN ÇAKMAK

4 MEHMET EMİN TUTAN

5 CANAN CANDEMİR ÇELİK

6 MEHMET TUNÇAK

7 SEDAT KIZILCIKLI

8 ALİ KOYUNCU

9 ALİ KUL

10 MEHMET OCAKDEN

11 CENNET CANKILIÇ

12 MUSTAFA DÜNDAR

13 MUHAMMET MUFİT AYDIN

14 AHMET YAŞAR AKBEY

15 TÜLİN KARA

16 GÖKAY BİLİR

ÇANAKKALE

1 MEHMET DANİŞ

2 MÜJDAT KUŞKU

3 HÜSEYİN AVNİ ŞENOĞLU

4 İBRAHİM USLAN

ÇANKIRI

1 NURETTİN AKMAN

2 SUAT KINIKLIOĞLU

3 TEVFİK AKBAK

 

ÇORUM

1 AGAH KAFKAS

2 CAHİT BAĞCI

3 MURAT YILDIRIM

4 AHMET AYDOĞMUŞ

5 İLKNUR ÇETİN

DENİZLİ

1 MEHMET YÜKSEL

2 SELMA ALİYE KAVAF

3 MEHMET SALİH ERDOĞAN

4 MİTHAT EKİCİ

5 ŞAHİN TİN

6 CAHİT ÖZKAN

7 NİYAZİ VURAL

DİYARBAKIR

1 MEHMET MEHDİ EKER

2 KUTBETTİN ARZU

3 M. İHSAN ARSLAN

4 ABDURRAHMAN KURT

5 OSMAN ASLAN

6 ALİ İHSAN MERDANOĞLU

7 MAHMUT ERDOĞMUŞ

8 AYŞEGÜL JALE SARAÇ

9 MELİK ADNAN ÇELİK

10 MEHMET MURAT KABAR

EDİRNE

1 NECDET BUDAK

2 İSMAİL ÖMER ERAKMAN

3 NEŞE COŞKUN

4 ŞEMSETTİN EMİR

ELAZIĞ

1 MEHMET NECATİ ÇETİNKAYA

2 HAMZA YANILMAZ

3 FARUK SEPTİOĞLU

4 TAHİR ÖZTÜRK

5 FEYZİ İŞBAŞARAN

ERZİNCAN

1 BİNALİ YILDIRIM

2 SEBAHATTİN KARAKELLE

3 YÜKSEL ÇAKIR

ERZURUM

1 RECEP AKDAĞ

2 MUZAFFER GÜLYURT

3 FAZİLET DAĞCI ÇIĞLIK

4 İBRAHİM KAVAZ

5 SAADETTİN AYDIN

6 MUHYETTİN AKSAK

7 AHMET ER

ESKİŞEHİR

1 KEMAL UNAKITAN

2 HASAN MURAT MERCAN

3 EMİN NEDİM ÖZTÜRK

4 AYŞE FERT DÖKMECİ

5 SÜLEYMAN REYHAN

6 ETHEM KALIN

GAZİANTEP

1 MEHMET ŞİMŞEK

2 FATMA ŞAHİN

3 MEHMET SARI

4 MAHMUT DURDU

5 MEHMET ERDOĞAN

6 İBRAHİM HALİL MAZICIOĞLU

7 ÖZLEM MÜFTÜOĞLU

8 MEHMET İHSAN TAHMAZOĞLU

9 MUHİTTİN ŞİMŞEK

10 YUSUF POLAT

GİRESUN

1 NURETTİN CANİKLİ

2 HACI HASAN SÖNMEZ

3 ALİ TEMÜR

4 MUSTAFA DEMİRCİ

5 ADEM TATLI

GÜMÜŞHANE

1 KEMALETTİN AYDIN

2 AYDIN PİŞİREN

HAKKARİ

1 RÜSTEM ZEYDAN

2 ABDULMUTTALİP ÖZBEK

3 MEHMET ERTUŞ

HATAY

1 SADULLAH ERGİN

2 ORHAN KARASAYAR

3 MUSTAFA ÖZTÜRK

4 ABDÜLHADİ KAHYA

5 FEVZİ ŞANVERDİ

6 HÜSEYİN DİLMEÇ

7 FİLİZ ÖZÇÖREKÇİ

8 AHMET DEMİRTAŞ

9 ATİKE AYNUR KARAÇETE

10 KASIM ACEM

ISPARTA

1 SÜREYYA SADİ BİLGİÇ

2 MEHMET SAİT DİLEK

3 HAYDAR KEMAL KURT

4 KEZİBAN AYŞEGÜL DURSUN

5 UĞUR BÜYÜKÇULCU

MERSİN

1 KÜRŞAD TÜZMEN

2 MEHMET ZAFER ÜSKÜL

3 ALİ ER

4 ÖMER İNAN

5 ALİ AYDOĞAN

6 AHMET DOĞAN

7 AFİTAP MELİKE ŞAVUR

8 MUSTAFA ERİM

9 ERDOĞAN GÜNAL

10 MAHMUT ÜNDAR

11 ALİ DENİZ

12 HİKMET KÖNTE

İSTANBUL (1. BÖLGE)

1 RECEP TAYYİP ERDOĞAN

2 ERTUĞRUL GÜNAY

3 EDİBE SÖZEN

4 İRFAN GÜNDÜZ

5 MUSTAFA ATAŞ

6 MESUDE NURSUNA MEMECAN

7 NUSRET BAYRAKTAR

8 MEHMET SEKMEN

9 ÖZLEM PİLTANOĞLU TÜRKÖNE

10 HASAN KEMAL YARDIMCI

11 HÜSEYİN BESLİ

12 MEHMET BEYAZIT DENİZOLGUN

13 İDRİS GÜLLÜCE

14 İSMET UÇMA

15 NUMAN GÜZEY

16 RAHİME AKDOĞAN

17 AHMET BERAT ÇONKAR

18 ABDÜLKADİR ÖMER ABAMOR

19 TALAT İÇÖZ

20 PERİHAN PAKSOY SEVENCAN

21 ÖMER FATİH SAYAN

22 İSMAİL BÜTÜN

23 AHMET HULUSİ BATU

24 HÜLYA GÖBELOĞLU

İSTANBUL (2. BÖLGE)

1 HAYATİ YAZICI

2 MURAT BAŞESGİOĞLU

3 NİMET ÇUBUKÇU

4 EGEMEN BAĞIŞ

5 BURHAN KUZU

6 AYŞENUR BAHÇEKAPILI

7 ÖMER DİNÇER

8 OSMAN GAZİ YAĞMURDERELİ

9 CANAN KALSIN

10 NECAT BİRİNCİ

11 ALAATTİN BÜYÜKKAYA

12 RECEP KORAL

13 SEVİM SAVAŞER

14 ATİLA AYDINER

15 MUHAMMET YENEL

16 HAYRİ BARAÇLI

17 CANAN BAYKURT

18 OSMAN KÖKSAL

19 HİDAYET IŞIK

20 MUAMMER BİRDAL

21 AYHAN DOĞAN

İSTANBUL (3. BÖLGE)

1 ABDÜLKADİR AKSU

2 İDRİS NAİM ŞAHİN

3 NAZIM EKREN

4 GÜLDAL AKŞİT

5 MEHMET MÜEZZİNOĞLU

6 REHA ÇAMUROĞLU

7 LOKMAN AYVA

8 MEHMET DOMAÇ

9 İBRAHİM YİĞİT

10 FEYZULLAH KIYIKLIK

11 ÜNAL KACIR

12 HALİDE İNCEKARA

13 FUAT BOL

14 ALEV DEDEGİL

15 YAHYA BAŞ

16 TÜLAY KAYNARCA

17 SALİH AYNURAL

18 AHMET AYDIN

19 MUSTAFA PAŞALIOĞLU

20 BERKANT MUTLU

21 PELİN ŞAHİN YARBAĞ

22 FETHİ KAYA

23 ŞENOL ÇELİK

24 MEHMET ŞÜKRÜ DOĞAN

25 MEHMET SALİH ÖZBEK

İZMİR (1. BÖLGE)

1 MEHMET AYDIN

2 FATMA SENİHA NÜKHET HOTAR GÖKSEL

3 MEHMET SAYIM TEKELİOĞLU

4 İBRAHİM HASGÜR

5 TUĞRUL YEMİŞÇİ

6 ALİ AŞLIK

7 CEMAL İPEKOĞLU

8 ŞULE BAYILMAZ GERGÖZ

9 NAZMİ KALYONCU

10 ZAFER KÜRKCÜ

11 BETÜL CANFEZA ŞEN

12 TALAT YALVAÇ

İZMİR (2. BÖLGE)

1 MEHMET VECDİ GÖNÜL

2 İSMAİL KATMERCİ

3 TAHA AKSOY

4 ERDAL KALKAN

5 ZEKERİYA AKÇAM

6 NEBAHAT YANGÖZ

7 MEHMET DUMAN

8 CEMAL ÖZTÜRK

9 MUSTAFA ÖZKENT

10 UĞUR TÜRKAN

11 ÖZEN KIZILIRMAK

12 ALİ ASLAN

KARS

1 ZEKİ KARABAYIR

2 MAHMUT ESAT GÜVEN

3 YÜCEL AYDIN

KASTAMONU

1 HAKKI KÖYLÜ

2 HASAN ALTAN

3 MUSA SIVACIOĞLU

4 HAKAN DİKMENLİOĞLU

KAYSERİ

1 ABDULLAH GÜL

2 SADIK YAKUT

3 TANER YILDIZ

4 YAŞAR KARAYEL

5 MUSTAFA ELİTAŞ

6 AHMET ÖKSÜZKAYA

7 MEHMET BAHAETTİN CEBECİ

8 MURAT CAHİD CINGI

KIRKLARELİ

1 AHMET GÖKHAN SARIÇAM

2 ŞENOL GÜRŞAN

3 CENGİZ KONCA

KIRŞEHİR

1 MİKAİL ARSLAN

2 ABDULLAH ÇALIŞKAN

3 MUZAFFER ASLAN

KOCAELİ

1 NİHAT ERGÜN

2 OSMAN PEPE

3 FİKRİ IŞIK

4 EYÜP AYAR

5 AZİZE SİBEL GÖNÜL

6 MUZAFFER BAŞTOPÇU

7 NEVZAT DOĞAN

8 AHMET ŞADİ GÜNGÖR

9 İSMAİL HAKKI ŞAHİN

KONYA

1 SAMİ GÜÇLÜ

2 HASAN ANGI

3 ÖZKAN ÖKSÜZ

4 ORHAN ERDEM

5 AYŞE TÜRKMENOĞLU

6 HÜSNÜ TUNA

7 HARUN TÜFEKÇİ

8 KERİM ÖZKUL

9 ABDULLAH ÇETİNKAYA

10 MUSTAFA KABAKCI

11 AHMET BÜYÜKAKKAŞLAR

12 MUHARREM CANDAN

13 ALİ ÖZTÜRK

14 MUSTAFA ÇEVİK

15 MUSTAFA ŞENOL

16 BÜLENT ARI

KÜTAHYA

1 SONER AKSOY

2 İSMAİL HAKKI BİÇER

3 HÜSNÜ ORDU

4 HASAN FEHMİ KİNAY

5 HÜSEYİN TUĞCU

6 ALAETTİN GÜVEN

MALATYA

1 MAHMUT MÜCAHİT FINDIKLI

2 ÖMER FARUK ÖZ

3 ÖZNUR ÇALIK

4 İHSAN KOCA

5 FUAT ÖLMEZTOPRAK

6 MEHMET ŞAHİN

7 ABDULLAH ERASLAN

MANİSA

1 BÜLENT ARINÇ

2 HÜSEYİN TANRIVERDİ

3 MEHMET ÇERÇİ

4 RECAİ BERBER

5 İSMAİL BİLEN

6 BAHADIR NAHİT YENİŞEHİRLİOĞLU

7 SÜLEYMAN TURGUT

8 ŞULE TUNALI

9 MURAT ERBİL

10 RAMAZAN SEVİNÇ

KAHRAMANMARAŞ

1 MEHMET SAĞLAM

2 VEYSİ KAYNAK

3 NEVZAT PAKDİL

4 AVNİ DOĞAN

5 FATİH ARIKAN

6 CAFER TATLIBAL

7 SITKI GÜVENÇ

8 SABRİ TÜRKKAHRAMAN

MARDİN

1 SÜLEYMAN ÇELEBİ

2 SÜLEYMAN BÖLÜNMEZ

3 CÜNEYT YÜKSEL

4 GÖNÜL BEKİN ŞAHKULUBEY

5 VEYSİ KAYA

6 AHMET MUNİP YILDIZOĞLU

MUĞLA

1 YÜKSEL ÖZDEN

2 MEHMET NİL HIDIR

3 TÜLİN SUNA ŞAHİN

4 ALİ BOĞA

5 BÜLENT DEMİR

6 ABDULLAH MENGÜ ŞAHİN

MUŞ

1 MEDENİ YILMAZ

2 SERACETTİN KARAYAĞIZ

3 FARUK IŞIK

4 SADETTİN KILIÇ

NEVŞEHİR

1 AHMET ERDAL FERALAN

2 RITVAN KÖYBAŞI

3 MAHMUT DEDE

NİĞDE

1 İSMAİL GÖKSEL

2 MUHARREM SELAMOĞLU

3 ZAFER AYDIN ECEMİŞ

ORDU

1 MEHMET HİLMİ GÜLER

2 EYÜP FATSA

3 ENVER YILMAZ

4 MUSTAFA HAMARAT

5 AYHAN YILMAZ

6 ABDURRAHMAN TOMAKİN

7 HASAN KARAOĞLAN

 

RİZE

1- BAYRAM ALİ BAYRAMOĞLU

2- LÜTFÜ ÇIRAKOĞLU

3- HASAN KARAL

SAKARYA

1- ŞABAN DİŞLİ

2- HASAN ALİ ÇELİK

3- EROL ASLAN CEBECİ

4- AYHAN SEFER ÜSTÜN

5- RECEP YILDIRIM

6- ESAT PINARBAŞI

SAMSUN

1- MUSTAFA DEMİR

2- CEMAL YILMAZ DEMİR

3- SUAT KILIÇ

4- BİRNUR ŞAHİNOĞLU

5- AHMET YENİ

6- FATİH ÖZTÜRK

7- KERİM TAŞKIRAN

8- BURHAN ERSOY

9- SADULLAH KİRENCİ

SİİRT

1- AFİF DEMİRKIRAN

2- MEMET YILMAZ HELVACIOĞLU

3- BAYRAM KIZILAY

SİNOP

1- ABDURRAHMAN DODURGALI

2- KADİR TINGIROĞLU

3- UĞUR GİRESUN

SİVAS

1- MEHMET MUSTAFA AÇIKALIN

2- HAMZA YERLİKAYA

3- SELAMİ UZUN

4- OSMAN KILIÇ

5- BEKİR ULUBAŞ

6- ALİ TURAN

TEKİRDAĞ

1- TEVFİK ZİYAEDDİN AKBULUT

2- NECİP TAYLAN

3- GÜLAY DALYAN

4- SAİT YAZI

5- İLHAN DURAK

TOKAT

1- ŞÜKRÜ AYALAN

2- ZEYİD ASLAN

3- OSMAN DEMİR

4- Hüseyin Gülsün

5- DİLEK YÜKSEL

6- MUSTAFA BOYRAZ

7- AHMET İPEK

TRABZON

1- FARUK NAFIZ ÖZAK

2- CEVDET ERDÖL

3- KEMALETTİN GÖKTAŞ

4- MUSTAFA CUMUR

5- SAFİYE SEYMENOĞLU

6- ASIM AYKAN

7- AHMET METİN GENÇ

8- ARİF KORKMAZ

TUNCELİ

1- HAYDAR DOĞAN

2- KEVSER FATİME AKYÜREKLİ

ŞANLIURFA

1- SABAHATTİN CEVHERİ

2- ZÜLFÜKAR İZOL

3- EYYÜP CENAP GÜLPINAR

4- YAHYA AKMAN

5- ABDURRAHMAN MÜFİT YETKİN

6- ÇAĞLA AKTEMUR ÖZYAVUZ

7- RAMAZAN BAŞAK

8- ABDULKADİR EMİN ÖNEN

9- MUSTAFA KUŞ

10- HÜSEYİN ATAŞ

11- YUSUF AKSOY

UŞAK

1- MUSTAFA ÇETİN

2- NURİ USLU

3- MEHMET ALTAY

VAN

1- HÜSEYİN ÇELİK

2- İKRAM DİNÇER

3- KEREM ALTUN

4- KAYHAN TÜRKMENOĞLU

5- GÜLŞEN ORHAN

6- YEKTA HAYDAROĞLU

7- HALİL KAYA

YOZGAT

1- MEHMET ÇİÇEK

2- BEKİR BOZDAĞ

3- ABDULKADİR AKGÜL

4- MEHMET YAŞAR ÖZTÜRK

5- OSMAN COŞKUN

6- İSKENDER MİNAR

ZONGULDAK

1- KÖKSAL TOPTAN

2- FAZLI ERDOĞAN

3- POLAT TÜRKMEN

4- GÜNYAMİN BOSTANCI

5- MUSTAFA DEMİRAY

AKSARAY

1- ALİ RIZA ALABOYUN

2- RUHİ AÇIKGÖZ

3- İLKNUR İNCEÖZ

4- AHMET YAŞAR

 

BAYBURT

1-ÜLKÜ GÖKALP GÜNEY

2- FETANİ BATTAL

KARAMAN

1- LUTFİ ELVAN

2- MEVLÜT AKGÜN

3- MUSTAFA BAYIR

KIRIKKALE

1- VAHİT ERDEM

2- MUSTAFA ÖZBAYRAK

3- TURAN KIRATLI

4- ORHAN AYTEKİN

BATMAN

1- AHMET İNAL

2- MEHMET EMİN EKMEN

3 MEHMET NEZİR NASIROĞLU

4 MEHMET ALİ SUÇİN

ŞIRNAK

1- ABDULLAH VELİ SEYDA

2- İBRAHİM HAKKI BİRLİK

3- İBRAHİM BAYKAL

BARTIN

1- YILMAZ TUNÇ

2- İBRAHİM KAYIŞ

ARDAHAN

1- SAFFET KAYA

2- GÜRBÜZ AYAS

IĞDIR

1- ALİ GÜNER

2- YAŞAR AKKUŞ

YALOVA

1- İLHAN EVCİN

2- TEMEL COŞKUN

KARABÜK

1- MUSTAFA ÜNAL

2- MEHMET CEYLAN

3- CUMHUR ÜNAL

KİLİS

1- HASAN KARA

2- HÜSEYİN DEVECİOĞLU

OSMANİYE

1- İBRAHİM METE DOĞRUER

2- DURDU MEHMET KASTAL

3- MEHMET SARI

4- ABDULLAH ÇOLAK

DÜZCE

1- YAŞAR YAKIŞ

2- Celal Erbay

3- METİN KAŞIKOĞLU

DTP-ÖDP-EMEP- SDP’NİN adayları

22 Temmuz seçimlerine ortak liste ile girme kararı alan 4 parti aday isimlerini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etti. DTP, üst düzey partilileri D.Bakır’dan aday gösterdi.

22 Temmuz seçimlerine ortak liste ile girme kararı alan 4 parti aday isimlerini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etti. DTP, üst düzey partilileri D.Bakır’dan aday gösterdi.

İllerin isimleri ve adayları şöyle:

Adana: Nazmi Gür, Abdullah Aydemir

Adıyaman: Ahmet İnan

Ağrı: Hüseyin Yılmaz, Naci Kutlay, Murat Öztürk (cezaevinde)

Ankara: Şair Şükrü Erbaş, Sait Keleş

Ardahan: Yavuz Yılmaz

Antalya: Kubilay Döşeyen

Aydın: Tacettin Karagöz

Balıkesir: İsmet Şahin

Batman: Ayla Akat, Bengi Yıldız

Bingöl: Nuri Özmen

Bitlis: Nezir Karabaş

Bursa: Hüseyin Armağan

Diyarbakır: Aysel Tuğluk, Hatip Dicle, Gülten Kışanak, Selahattin

Demirtaş, Akın Birdal

Elazığ: Serap Mutlu, Hasan Esen

Erzurum: Bedri Fırat

Gaziantep: Vakkas Dalkılıç

Hakkari: Hamit Geylani, Hatem İke, Sabahattin Suvağcı, Seferi Yılmaz

Iğdır: Pervin Buldan

İstanbul: Ufuk Uras, Doğan Erbaş, Sabahat Tuncer (Tutuklu)

İzmir: Levent Tüzel, Mehdi Aslan (Tutuklu) ve ya Av. Mustafa Rollas

Kars: Mahmut Alınak

Konya: Ayhan Bilgen

Malatya: Mustafa Türk

Maraş: Ali Özdemir

Mardin: Ahmet Türk, Emine Ayna, Kamuran Yıldırım

Mersin: Orhan Miroğlu

Muş: Sırrı Sakık, Nuri Yaman

Siirt: Osman Özçelik

Şırnak: Orhan Doğan, Sevahir Bayındır, Selim Sadak, Hasip Kaplan

Tekirdağ: Hilmi Karaoğlan

Tunceli: Şerafettin Halis

Urfa: Sevil Erol, İbrahim Binici, Nursel Aydoğan

Van: Fatma Kurtulan, Saim Kartal, Özdal Üçer

Yalova: Mine Aygören

Hatay: Berkat Kar

Denizli: Nebi Evci

Muğla: Ahmet Beler

Manisa: Şah İsmail Ocak

Eskişehir: Hamza Abay

Samsun: Mehmet Kaya

Ordu: Hasan Güzel

Rize: Necmettin Durmuş

BBP’nin bağımsız adaylar listesi

Büyük Birlik Partisi’nin 22 Temmuz’da yapılacak milletvekili seçimleri için bazı illerde gösterdiği ve destekleme kararı aldığı bağımsız adayların listesi belli oldu.

BBP’den yapılan açıklamaya göre, Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu Sivas’tan bağımsız aday olurken, diğer bağımsız adayların isimleri ve aday oldukları iller şöyle: -

Cemil Çoker (Afyonkarahisar) -

Mehmet Efe (Denizli) -

Emrullah Önalan (Erzurum) -

Fevzi Koçoğlu (Gaziantep) -

Kazım Ayaydın (Malatya) -

İsmail Topuz (Kayseri) -

Turan Demirkıran (Tokat) -

Murat Özcan (Osmaniye) -

Hüseyin Arı (Konya) -

Burhan Aygün (Sakarya) -

Seydi Vakas Demir (Adıyaman) -

Abdurrahman Sezgin (Amasya) -

Kemal Yavuz (Kahramanmaraş) -

Mehmet Ali Önal (İzmir) -

Mehmet Altaylı (İzmir-2) -

Bünyamin Karataş (Niğde) -

Ercan Kazak (Batman) -

Ahmet Bayık (Şanlıurfa) -

Ömer Köse (Ankara) -

Muhammet Uzun (Hatay)

Genç Parti’nin aday listesi

Cem Uzan’ın Genel Başkanı olduğu Genç Parti’nin milletvekili aday listesi açıklandı. Listede yer alan adaylar ve seçim bölgeleri şöyle:

ADANA
1 REHA FERHUN GÜLÜ
2 MAHMUT GÜLLÜLER
3 MEHMET ADIYAMAN
4 BEKİR ÇOLAK
5 METİN YILDIRIM
6 BEKİR MANTAŞOĞLU
7 TÜLİN ÖZKAN
8 İKRİME KARA
9 MELTEM AYTEN KARATAŞ
10 YUSUF ARSLAN
11 İSMAİL VURAL
12 HASAN KART
13 SERPİL ŞEBNEM YALÇINTÜRK
14 ZEKERİYE BİLDİK

ADIYAMAN
1 MAHMUT ORHAN YAŞAR
2 HÜSEYİN KORKMAZ
3 AHMET GÜNDÜZ
4 GÜLSEREN CANPOLAT
5 GÜLNAZ ÜNAL

AFYON
1 MUSTAFA ASIM BOZCA
2 MUSTAFA KARANFİL
3 YILMAZ ÇETİNEL
4 AYSEL YALÇINKAYA
5 HÜSEYİN HAKAN AKMAN
6 NAZİRE KESER
7 İRFAN DOĞAN

AĞRI
1 YUSUF TİMUÇİN
2 KENAN GÜRBÜZ
3 METİN GÜLCAN
4 ÖMER TAŞKEMER
5 MUSTAFA GİDEN

AMASYA
1 MUSA SERDAR ÇAKMAN
2 ÜMİT ÖZASLAN
3 MEHMET MURAT ŞARİÇ

ANKARA 1.BÖLGE
1 İSMET KALAFATOĞLU
2 ORHAN TOKSOY
3 GÜL DEMİRBAŞ ELÇİ
4 HASAN KOÇOĞLU
5 SELİM ÖCAL
6 TÜMER TOPAL
7 ŞEMSETTİN CENK AKTAN
8 ALİ ASKER ÖZTÜRK
9 ŞEFİKA MÜGE KILINÇKALE
10 CELİLE ERTUNÇ
11 ERDAL ÖZER
12 CENGİZ ESEN
13 SERPİL ŞAHİNER
14 ÖZTUNA NORMAN
15 TAHİR ARGÜN

ANKARA 2.BÖLGE
1 MEHMET ALİ AKGÜL
2 MEHMET EMİN AYANOĞLU
3 ŞÜKRÜ KARADAĞ
4 MUZAFFER ARIKAN
5 HASAN SIDDIK KÜLEKÇİ
6 MURAT ERBAY
7 MAHMUT ŞAHİN
8 ŞULE ÜNAL
9 NAZİFE AKIN
10 AHMET POLAT
11 MEMDUH GÜLDOĞAN
12 AYŞEGÜL AVANOS
13 ADNAN YEĞİT
14 ALİ KILIÇ

ANTALYA
1 AYLA ÇEKİÇ
2 NURETTİN SİVLİM
3 ADİL AŞIRIM
4 AYHAN ÇEVİK
5 ADNAN MELİH YALÇIN
6 MUAMMER YÜKSEL
7 HÜSEYİN DUYGULU
8 MEHMET ERSU YAPICI
9 İSMAİL DEMİRCİ
10 MESUT OKTAY
11 AHMET KUMARI
12 PEMBEGÜL KOCABAŞ
13 YAVUZ ESEL

ARTVİN
1 MUSTAFA POLAT
2 NAZIM ORHAN

AYDIN
1 MEHMET YILMAZ ŞAHİN
2 SEYFİ ÇALIŞKAN
3 TURGAY AVCI
4 HALDUN IŞIKLI
5 MEHMET SALCI
6 ERKAN BİDAN
7 SARİYE YÜCEL
8 AHMET SAVRAN

BALIKESİR
1 MELEK DINGAZ
2 FARUK ULUSOY
3 ALAETTİN KARADUMAN
4 YEKTA YÜCEL
5 SİBEL AYAN
6 BÜLENT ÇELİK
7 SELAETTİN DÖNMEZ
8 AJDA NAYMAN

BİLECİK
1 HALİL CEYLAN
2 SERKAN SARI

BİNGÖL
1 MEHMET BAKİ
2 MUŞTAK EROĞLU
3 MEHMET SIDDIK AKSOY

BİTLİS
1 SERVET GEBOLOĞLU
2 ZÜBEYİR YAŞAR
3 İSMET ÖZÇALIMLI
4 GÜLAY MARAŞ

BOLU
1 NALAN SEVGİ İNCEOĞLU
2 REŞAT BULUT
3 ŞAYESTE AYDEMİR

BURDUR
1 MEHMET ARSLAN
2 SELMA UYSAL
3 ABDURRAHMAN ULADI

BURSA
1 MİYASER NURSUM ÖZŞAHİN
2 İLYAS KAYA
3 ALİ OSMAN YAVUZ
4 BÜLENT GÖKGÖZ
5 AHMET PAMPU
6 MEHMET YILMAZ ÇAM
7 FEVZİ BORA
8 MEHMET SAFA KIRICI
9 TÜLİN DEMİR BİRER
10 ALİ GENÇ
11 MAHMUT BOZKURT
12 HARUN ÖZDEMİR
13 ALİ ÖZGÜR
14 NAİL ZEYBEK
15 NİHAT KARADENİZ
16 MÜRÜVVET ERKUL

ÇANAKKALE
1 HARUN ÖZCAN
2 SEBAHATTİN TAZICI
3 FERHUNDE RUHAN BAŞARIR
4 HÜSNÜ KINASAKAL

ÇANKIRI
1 ADEMHAN MENGEL
2 SERDAR YUMAK
3 NURTEN AŞULUK

ÇORUM
1 SUNA BERCİS AÇIKALIN
2 ADİL MUMCU
3 ŞÜKRÜYE KALKAN
4 MESUT ÖZCAN
5 NERMİN HENDEK

DENİZLİ
1 RIZA CAN ÖZHAN
2 MEHMET CANSEVER
3 SELAHATTİN SERHAT DURUHAN
4 MEHMET ATILGAN
5 GÜLBEN ASKEROĞLU
6 METE TÜRKÖZ
7 İSMAİL HAKKI İÇYÜZ

DİYARBAKIR
1 AYDIN İLDIZ
2 FARUK ZERAKİOĞLU
3 EBUBEKİR KARATAŞ
4 MEHMET HASİP BAYRAM
5 FADIL ÇELİK
6 SEZAYİ BEYAZIT
7 VEYSİ YAZGAN
8 MEHMET ULUK
9 NAFİYE ARSLAN
10 RECEP YAŞATAN

EDİRNE
1 ŞAYLAN ÇIĞGIN
2 BÜLENT ADNAN KARAKAYA
3 İSMAİL GÜREL
4 SEVİM EROL

ELAZIĞ
1 YAŞAR AKGÜN
2 NİLGÜN İLBAY
3 FEYZİ YILMAZ
4 RECAİ KAVAK
5 ALİ ASKER SAĞCAN

ERZİNCAN
1 İBİŞ ÜNSAL DEMİRCİ
2 MEHMET ERASLAN
3 SERKAN KAYA

ERZURUM
1 MAKSUT ERGANİ
2 NAİM HALUK NAKİPOĞLU
3 TAHSİN CENGİZ USAKALP
4 NECATİ MIZRAK
5 NİMET GÜNEŞ
6 MUSTAFA DİKİCİ
7 KONCAGÜL ÖZDEMİR

ESKİŞEHİR
1 İBRAHİM YAŞAR DEDELEK
2 BİRGİ ÖZDENKÇİ
3 BÜLENT TÜRE
4 ASUMAN YURDAGÜL
5 SÜLEYMAN GÜNDÜZ
6 TÜRKAN YÜCE

GAZİANTEP
1 MEHMET CAFER SAYILIR
2 MUSTAFA İNCEARIK
3 İSMAİL GÜRSOY
4 ÖKKEŞ TABUR
5 ALİ ERDEM
6 MÜZEYYEN İÇDOĞAN
7 MEHMET USTABAŞ
8 METE BÜYÜKMURAT
9 MUSTAFA YILMAZ
10 OĞUZ ÖZDARAKÇI

GİRESUN
1 MEHMET ALİ GÜNEY
2 BİROL OK
3 AYŞE HAKYEMEZ
4 HÜSEYİN AKTAŞ
5 MUSTAFA YILMAZ

GÜMÜŞHANE
1 NECDET İLHAN
2 İLHAMİ KARAGÜL

HAKKARİ
1 ALİ AZİZOĞLU
2 KEMAL KURT
3 ŞEHMUS MAVİGÖZ

HATAY
1 MUAMMER BOSTAN
2 EMRULLAH CİLLİ
3 İBRAHİM DURGUN
4 AHMET KURTKULAK
5 BEREKET BASA
6 HİKMET GÜZELMANSUR
7 NEJLA HEYBELİ
8 MEHMET ŞAHİN AKBAY
9 RACİNE DİKEN
10 EŞREF ZEVZİR

ISPARTA
1 GÜLTEKİN GÜVEN ERKAN
2 OSMAN ÇİÇEKDAĞI
3 HAYRİYE DOĞAN
4 MAKBULE DİLEK DEMİRKAN
5 HASAN DOĞAN

MERSİN
1 HASAN TUNÇER
2 GÖKHAN SUNGUR
3 KAMİLE GÜL GÜNEŞ
4 CAN ARSLANDAŞ
5 SEMRA YILMAZ
6 NİHAL ÇAKMAK
7 HALUK ATALAY
8 MUSTAFA GELİVA
9 AYDIN KESKİN
10 SONGÜL DÜLGER
11 ABİDİN TURAÇ
12 MEHMET KAYGISIZ

İSTANBUL 1.BÖLGE
1 EMİN ŞİRİN
2 VASIF SONER ÇOKBİLGİN
3 OKAY ÖZTÜRK
4 İSMET MEHMET SİLİVRİ
5 BEDRİYE YUDUM ŞAŞMAZ
6 MUSTAFA YALÇINKAYA
7 İRFAN YAVUZ
8 GÜLÇİN TALAY
9 HURŞİT AYDIN
10 MURAT İDUĞ
11 KEZİBAN ÜREYİL
12 SÜHENDAN VURAL
13 ÇETİN ÇETİNKAYA
14 ALPASLAN TÜYLÜOĞLU
15 VİLDAN ŞAHİN
16 YASEMİN BAL
17 HACER NİL GÜNGÖR
18 ZERRİN AYŞE KALYONCU
19 FATİH İPEK
20 FAHRETTİN SAYAR
21 İSMAİL GÜCER
22 ERSİN ESER
23 CEMİL SÖYLEMEZ
24 CELAL BUDAKOĞLU

İSTANBUL 2.BÖLGE
1 SAİT SELAHATTİN SAKARYA
2 ALİ CENAP ERMUTLU
3 ZAFER PERKSU
4 AYŞE ŞULE BEYZA TANER
5 AKİF ÖZTABAK
6 ERKAN SANCAKLI
7 İDİL ÖZER
8 SÜREYYA CİNİK
9 NURHAN AKTAŞ
10 GÜLŞEN GÜRER
11 JALE ÖZÜBERK
12 MİNE BORA
13 ALİ GENÇ
14 ÖZCAN ÇOBAN
15 HÜSEYİN YAMAN
16 ALİ GÜLKANAT
17 FEYZİ ÖMÜR
18 GÖKMEN KARAKAN
19 NURETTİN ERGÜN
20 ALİ ÇAMLI
21 NİLGÜN KIRAY

İSTANBUL 3. BÖLGE
1 İBRAHİM TATLISES
2 UĞUR İBRAHİM HAKKIOĞLU
3TUNÇ BURUŞUKOĞLU
4 DURAN DÜNDAROĞLU
5 İHSAN HASAN PİLAV
6 ŞERAFETTİN ŞOLT
7 İLKNUR SÖZBİR
8 MURAT AYDOĞAN
9 DURSUN LİMANOĞLU
10 KADİR PEKER
11 GÜLŞEN DEMİRKOL
12 SADIK POLAT
13 CEVDET ATEŞ
14 CEMAL KARATAY
15 ENGİN YEREBAKAN
16 UĞUR ALKAN
17 AYSEL YÜKSEL
18 YILMAZ KAPLAN
19 NACİYE ZEYNEP LAKERTA
20 SAHİR BAFRA
21 MÜNEVVER FİLİZ AKBULUT
22 MERYEM ESEN
23 MAHLİ SAĞYALAVAÇ
24 GÜVEN DOĞRUEL
25 ESRA GONA

İZMİR 1. BÖLGE
1 CEM CENGİZ UZAN
2 HÜSEYİN ONUR AKYÜZ
3 NEDİM TÜRKMEN
4 ALİ YÜKSEL ONURAL
5 METİN ALTMIŞKARA
6 MUSTAFA KARA
7 İSMAİL HAKKI BEKİROĞLU
8 SEMA NİŞLİ
9 MEHMET TÜKEL
10 ALİ SEDAT CANDAŞ
11 NECATİ ERDOĞAN
12 BÜLENT KÖROĞLU

İZMİR 2.BÖLGE
1 MÜŞTAK AYVAZ
2 ARZU KARAKADILAR
3 CENGİZ ÜRETMEN
4 CEM HATUNOĞLU
5 SERHAN ŞEN
6 FAİK HAKAN ARKANT
7 ABDULLAH ÖZ
8 KADRİYE GEZER
9 HAYRETTİN SUNAY
10 ENDER DADAŞ
11 HALİL TEZOL
12 ZAFER AKALIN”

KARS
1 MEHMET SABRİ GÜNER
2 SUAT KOSTAKOĞLU
3 YILMAZ ÇAKAY

KASTAMONU
1 TACETTİN TAN
2 FATMA ÇİYDEM ESEN
3 HÜLYA ERSOY
4 MUSTAFA FİDE

KAYSERİ
1 MESUT UÇAN
2 BEKİR KÖK
3 ERCAN DEMİR
4 GÜLÜMSER ANGAY
5 ERGİN SAVRUM
6 ŞÜKRİYE ULUHAN
7 ERDAL YILMAZ
8 EYÜP KUTAY

KIRKLARELİ
1 ALİ ÇUBUK
2 KUBİLAY ÖZER
3 SERKAN TAŞ

KIRŞEHİR
1 MURAT ATABEY
2 AYNUR YILMAZ
3 ERDAL URCAN

KOCAELİ

1 SELAHATTİN BAL
2 AYHAN ALİŞAN
3 AYŞE YALÇINKAYA
4 AYŞE SİBEL YELMAN
5 TİMUR CAPGULAŞ
6 MUHARREM ÇAKMAK
7 MEHMET ESMER
8 TAHSİN ÖZER
9 ASİLE İREM

KONYA
1 ERDAL POYRAZ
2 MEHMET BEYDİLLİ
3 KERİM AKGÜL
4 AYSEL TUNCER
5 ŞÜKRÜ ARICAN
6 MEHMET TUGAY
7 AYŞEANA KORAÇ
8 AYLİN ÖZKAYNAK
9 NÜLÜFER ER
10 KEMAL KİRİŞ
11 ADEM AĞMIŞ
12 METİN GÜL
13 MİNE GÜLER
14 TAYYİP AFACAN
15 HATİCE YÜKSEL
16 SALİH OĞUZ

KÜTAHYA
1 SEYFETTİN AYÇİÇEK
2 EKREM KÖSE
3 ALİ EKREM ERDEMİR
4 HÜLYA ALBAYRAK
5 AYFER MISIRDALI
6 NAZMİ ÇORUH

MALATYA
1 HASAN HÜSEYİN DOĞANŞAHİN
2 FAZLI ÇOBAN
3 ALİ ALPASLAN
4 SAVAŞ BAĞDATLI
5 ÖMER NACAR
6 SUAT GARİPAĞAOĞLU
7 GÜNDOĞDU ATASOY

MANİSA
1 KAYHAN ANARAL
2 ADNAN TÜTÜNCÜ
3 ÖMER YAŞAR
4 İSMET ERKUL
5 MEHMET KIZILTEPE
6 EMRAH CEYRAN
7 YAŞARİYE HASACAR
8 AYŞE BAKKAL
9 ANSAR GÜNAYDIN
10 ALP CUMALİ

KAHRAMANMARAŞ
1 MAHİR GÜRLER
2 SEVİL KAÇMAZ
3 MURAT ALGERİ
4 ÖMÜR LÜTFİ SUNGUR
5 ORHAN KURU
6 TÜRKAN ÇEKDİ
7 LEYLA AKTEMUR
8 AYŞE ESKİCİ

MARDİN
1 MEHMET ŞERİF TEMELLİ
2 FERHAN AYAZ
3 YASİN VURAL
4 HANNA YILMAZ
5 MAHMUT ORAK
6 YASEMİN KAZMACI

MUĞLA
1 ÇAĞDAŞ ERGİN
2 MEHMET ALİ KARAÖZ
3 CENGİZ ÖZSOY
4 ÖMER DENİZ ÖZSOY
5 NALAN KAHRAMAN
6 AYSUN ZAMAN

MUŞ
1 KIYAS GÜRESMER
2 MAHMUT TEKİN
3 HAKİM YILDIZ
4 ALİCAN AKTAŞ

NEVŞEHİR
1 SEDAT HAYRAN
2 NURHAN ALTUĞ
3 ALATTİN SARIDAŞ

NİĞDE
1 RIFAT YÜZBAŞIOĞLU
2 NİLGÜN YILDIZ
3 AYFER SARIKAYA

ORDU
1 GÜNER SAĞRA
2 OKAN ÖZOĞLU
3 AHMET DUMAN
4 AKİF GENÇ
5 MUSTAFA UÇAR
6 OYA ÇAKIR
7 MEHMET DEMİRER

RİZE
1 İSMET TÜYLÜ
2 HAKAN YAZICI
3 HALİM GETİR

SAKARYA
1 CEVAT PİLAV
2 CEVAT KESER
3 YUSUF ÖZ
4 HASAN MÜFTÜOĞLU
5 AYŞE KILIÇ
6 HARUN HACİM

SAMSUN
1 ALİ DİNÇ
2 TAMER YOLCU
3 MUSTAFA AYDIN
4 NEJDET KARALI
5 ARZU ÖZAKAR
6 OKAY ALTIN
7 MEHMET KILINÇ
8 MERAL YILDIZ
9 NİLGÜN ÖZBAYRAK

SİİRT
1 MARUF KARATAŞ
2 HALİS GÜNGÖR
3 KEMAL YAŞAR

SİNOP
1 RECEP ÖZCAN
2 RECEP ALİ HACISÜLEYMANOĞLU
3 ERHAN IŞIKTAŞ

SİVAS
1 HAKAN ALPER GÜLEĞLEN
2 ADNAN ERCAN
3 İCLAL KEÇECİ
4 HASAN HALUK AYGEL
5 MEHMET TUFAN DELİKTAŞ
6 NADİR YILMAZ

TEKİRDAĞ
1 ALİ ATAY
2 GÖKHAN AKBORU
3 BÜLENT OKTAYGİL
4 GÜLHAN BULUT
5 ZAFER YÜNCÜLER

TOKAT
1 AYHAN ÜNGÖR
2 AHMET DEMİR
3 HÜSEYİN UYAR
4 ŞERAFETTİN YÜCEL
5 FEHMİ SUSAL
6 ABDULLAH GÜL
7 SEÇKİN ERVAN

TRABZON
1 AYHAN ÇAĞILCI
2 ALİ NAİL BAHADIR
3 ZÜHTÜ BAŞAR ASMAZ
4 ALİ CELAL KAZANCIOĞLU
5 FATMA ŞOLT
6 HÜLYA AKKAYA
7 AHMET BOSTAN
8 NAZİFE ŞENTÜRK

TUNCELİ
1 TÜLÜN GÜRHAN
2 RAHİME YÜCEER

ŞANLIURFA
1 İBRAHİM HALİL OKUYAN
2 ABDURRAHMAN TÜYSÜZ
3 SEVİM DEMİR
4 AHMET ŞEŞEN
5 İSMAİL TAŞ
6 MEHMET VAYSİ ÖZGÜÇ
7 SELDA KÜRKÇÜOĞLU
8 ALİ ÖZDEMİR
9 EBRU KORKMAZ
10 CELAL DOĞAN
11 ŞIH MÜSLÜM DERİCİ

UŞAK
1 MEHMET UZUN
2 AŞKIN ÇETİN
3 SEZAİ ÇETİN

VAN
1 NADİR KARTAL
2 NEZİH ERİNÇ
3 ÖZGÜR ÖZÇELİK
4 SELAHATTİN COŞKUN
5 HARUN BAYRAK
6 ERHAN AYBAR
7 ENVER SARIOĞLU

YOZGAT
1 CELAL NURİ DEMİRTÜRK
2 ERTUĞRUL COŞAR
3 MUAMMER ÇOBAN
4 REFİKA ÜNGÖR
5 HÜSAMETTİN YILDIRIM
6 ÖMER ÖZÜDURU

ZONGULDAK
1 MEHMET DEMİREL
2 AYLİN İNCEKARA
3 ÇINAR YÜNTEN
4 YAŞAR AKKIŞLA
5 MUSTAFA KOŞMA

AKSARAY
1 VİLDAN KARAMAN HARAZ
2 SEMİH ERSOY
3 KALİP ALICI
4 HAZİM TURAN

BAYBURT
1 NECLA AKKUŞ
2 LALE ARAZ

KARAMAN
1 RAMAZAN ÖZCAN
2 KEMALETTİN PINAR
3 ÜMMÜHAN ERTAN

KIRIKKALE

1 DURAN ŞAKOĞLU
2 OSMAN DEMİREL
3 MURAT AGÇABAĞ
4 HAYATİ ŞAKALAKOĞLU

BATMAN
1 CEMİL ÇİFTÇİ
2 ŞEMSETTİN BASANK
3 SERKAN TUFAN
4 HASAN DUĞU

ŞIRNAK
1 ORHAN UYSAL
2 NAMAN SENGON
3 HİKMET AYTU

BARTIN
1 MEHMET CELAL GÜRKAN
2 HACI GÖLBUCAKLI

ARDAHAN
1 COŞKUN ARAS
2 FİKRET KÜPELİ

IĞDIR
1 ERDOĞAN KESKİN
2 MEHMET ARSLAN

YALOVA
1 AHMET FATİH ERDİLLİ
2 HASAN FARUK ERTÜRK

KARABÜK

1 VURAL ÇEBİ
2 HANİFE ÇALIK
3 ZEHRA BOSTANCI

KİLİS
1 REŞİT TAYFUN ALAN
2 KADİR PEHLİVAN

OSMANİYE
1 SUAT KILIÇ
2 SÜLEYMAN MÜFTÜOĞLU
3 AYKUT YILMAZ SUĞURTİN
4 HASAN AYAS

DÜZCE
1 EROL AKSU
2 DİLAVER KAMBUR
3 UFUK YILMAZ”

Devamı geliyor….

 

MHP listesinde ismi kesinleşenler

Seçimlere tek başına girmeye karar veren Milliyetçi Hareket Partisi’nde aday listesinin tamamı açıklanmazken aday listesine kesin girecek 28 isim listedeki yeri belli oldu.

Ankara 1. Bölge 1. Sıra

Yıldırım Tuğrul Türkeş

Haziran 4, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Seçim, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

2 Yorum »

  1. SELAMLAR
    BEN SAVAŞ ÖNDER,İSTANBUL 1.BOLGE BAGIMSIZ ADAYIM..BUGUN SN.BASBAKANIMIZDAN BIR DEMEC OKUDUM..BAGIMSIZLAR ICIN ONLARA OY VERMEYIN OYUNUZ ISRAF OLUR ZATEN SECILSELERDE HICBIRSEY YAPAMAZLAR GIBI..BEN İSTANBUL 1.BOLGEDE TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAŞBAKANI İLE YARISMAKTAN ONUR DUYUYORUM..İNŞALLAH SECİLECEM AMA SECİLMEK DEGİL HEDEFİM BU BOLGEDE GELMIS GECMIS EN BUYUK OY ORANINA ULASMAK(BAGIMSIZLAR ICIN) VE HALKIN DESTEGIYLE TEPKI OLARAK İLK DEFA BİR BAŞBAKANI TEK BASIMA GECEN TEK ADAY OLMAKTIR..BU KONUDA YAVAS(MADDI IMKANLARIMIZ ELBETTEKI BIR BASBAKAN KADAR DEGIL) AMA YOGUN BIR KAMPANYA YURUTUYORUM..AYRICA BU TİP ACIKLAMALARINI DAHA COK GORMEK ISTIYORUZ SN.BASBAKANIN..UNUTMASINKI 8 MILLETVEKILI DESTEGI ALAMADIGI ICIN CUMHURBASKANI SECILEMEDI..BEN EN AZINDAN BULUNDUGU MAKAMA HURMETIMDEN EN UFAK BIR SAYGIDA KUSUR ETMEDEN TEKRAR TC.BASBAKANI ILE AYNI BOLGEDE YARISMAKTAN ONUR DUYDUGUMU BELIRTMEK ISTIYORUM..HERKESE NASIP OLMAZ..
    SAYGILARIMLA
    SAVAŞ ÖNDER
    İST.1.BOLGE BAGIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYI

    Yorum tarafından SAVAS ONDER | Haziran 20, 2007 | Cevapla

  2. helal olsun

    Yorum tarafından ihy | Aralık 23, 2009 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

Takip Et

Her yeni yazı için posta kutunuza gönderim alın.

%d blogcu bunu beğendi: