VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Nasrallah: Hayfa Ötesi Operasyonlara Başlıyoruz !


İsrail terör devletine karşı kahramanca direnen Hizbullah savaşçıları Komutanı Seyyid Hasan Nasrallah Salı günü geç vakitlerde El Menar Televizyonunda yayınlanan konuşmasında, Hayfa ötesi operasyonlara geçeceklerini ve İsrail’in daha iç kesimlerini füzeler ile vuracaklarını açıkladı. Seyyid Nasrallah konuşmasında…

Seyyid Nasrallah konuşmasında “Hayfa’nın da gerisine gireceğimiz merhaleye geçmiş bulunuyoruz, bu yeni merhalede saldırılarımız Hayfa ile sınırlı kalmayacak. Düşmanın verdiği cevaplara bakmadan ‘Hayfa ötesi’ operasyonlara geçiyoruz” diyerek Hizbullah mücahidlerinin İsrail’in daha iç kısımlarına, Hayfa kentinin de gerilerine füze saldırısı düzenleneceğini açık bir dille deklere etti.

Nasrallah aynı zamanda Siyonist rejimin iki haftadır sürdürdüğü saldırıların, “yeni bir Orta Doğu” amaçlı bir ABD-İsrail planı sonucu meydana geldiğini kaydetti. Nasrallah, orta doğu ziyaretini yeni tamamlayan Condoleezza Rice’ı alaya alarak Hizbullah veya diğer İslamcı gruplar için “yeni bir Ortadoğu”ya yer olmadığını söyledi.

Bilindiği gibi Rice, acilen ateşkes yapılması yönünde adım atmak istemeyen İsrail’in bu hareketini desteklemişti ve bölgede kalıcı bir barış ortamının sağlanabilmesi için Hizbullah’ın silahsızlandırılması ve İsrail kentlerine füze atamayacak duruma getirilmesi gerektiğini söylemişti.

Seyyid Nasrallah “Bizim sabrımız ve kararlı duruşumuz, bizi çevreleyen bölgesel ve uluslararası tavırları değiştirecektir. Düşmanın fazla zamanı olmayacak, ABD hükümetinin uydurduğu kılıf ne olursa olsun bu böyledir” diyerek dünyadaki gelişmelerin siyonist ddüşmanın aleyhinde olduğunu vurguladı.

Seyyid Hasan Nasrallah konuşmasında, savaşı sona erdirecek bir ateşkes anlaşması konusunda Hizbullah’ın görüş alışverişinde bulunmaya hazır olduğunu, fakat Lübnan’ın haysiyeti ve ulusal çıkarlarını kendileri için bir “kırmızı çizgi” olarak kabul ettiklerini vurgulayıp siyonist rejimin Lübnan’a yönelik sürdürdüğü saldırı ve katliamlarla bu sınırları aştığına dikktat çekti.

“Bize, insanlarımıza veya ülkemize karşı uygulanmak istenen hiçbir aşağılayıcı şartı kabul etmeyeceğiz, özellikle de bunca kurban verdikten sonra” diyen Seyyid Hasan Nasrallah, İsrail’in Hizbullah güçlerine Ekim ayında saldırmayı planladığını, fakat mücahidlerin iki İsrail askerini esir almaları ile böyle bir sürprizi gerçekleştiremeden erken bir zamanda harekete geçmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Seyyid Hasan Nasrallah konuşmasında, ABD Dışişleri Bakanı Rice tarafından dillendirilen “Yeni Ortadoğu Projesi”ne de atıfta bulunarak “Amerikan ve Siyonist planlara göre yeni bir Ortadoğu’nun önünde engeller var. Yeni bir Ortadoğu’da Filistin mücadelesi diye birşey olmayacaktı. Yeni Ortadoğu’da herhangi bir direniş hareketine yer yok. Filistin ve Lübnan’daki direniş hareketleri bu plana göre yok edilmeye çalışılacaktı. Yeni Ortadoğu demek, ABD’nin kontrolünde yer altı ve üstü zenginliklerin sömürülmesi ve bu durumun en büyük paydaşının da İsrail olması demektir. Yeni Ortadoğu’da Filistin davası buharlaştırılacak.”

“İsrail, Hizbullah mücahidlerine karşı bir kara savaşını kazanamaz. İsrail güçleri Lübnan’ın ne kadar içine girerse girsin, Hizbullah füze saldırılarını yine de sürdürecektir” diyen Hizbullah komutanı Seyyid Nasrallah “Yerleşim birimlerinin füze yağmuruna tutulmasını engellemek amacı gerçekleştirilemeyecektir. Ne olursa olsun füze saldırılarımız devam edecek. Kara savaşına da hazırız. Herhangi bir kara savaşında üstün gelecek olan bizleriz. Düşman tarafından ele geçirilecek her yeri geri alırız” diyerek İsrail saldıranlığına meydan okudu.

Kaynak ; Gazeten.com

Temmuz 26, 2006 - Posted by | Genel

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: