VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

“Kudüs 3000″ Kutlamaları


Siyonist işgalciler 1996 yılının Kudüs‘ün “Kral Davud” tarafından ele geçirilişinin ve başkent yapılışının 3000. yılı olduğu gerekçesiyle kendilerince “Kudüs 3000” kutlamaları düzenlediler. Aslında Kudüs‘ün Hz. Davud (a.s.) tarafından fethedilmesinin ve başkent yapılmasının yıldönümünü kutlama hakkına sahip olanlar siyonist işgalciler değil oranın asıl sahipleri durumundaki Müslümanlardır. Çünkü Hz. Davud (a.s.) da, Hz. İbrahim ve oğulları gibi tevhid inancının insanlara tebliğ edilmesiyle görevlendirilmiş hanif bir Müslümandı. Peygamberlere onların soylarından gelinmekle değil onların insanlara tebliğ ettiği inancın bayraktarlığını yapmakla varis olunur.

Ne var ki, siyonist işgalciler kendisinden daha çok “Kral Davud” olarak söz ettikleri Hz. Davud Peygamber (a.s.)’in Kudüs’ü fethetmesinin 3000. yılı olduğu gerekçesiyle 1996’da “Kudüs 3000” kutlamaları düzenlediler. Bununla dünya kamuoyuna, yahudilerin Kudüs’le bağlantılarının 3000 yıl geriye gittiği intibaı vermek ve bu şehir üzerinde hak sahibi oldukları iddialarını tarihi birtakım gerekçelere dayandırmak istiyorlardı. Oysa Kudüs’ün kimliği bir soyla değil bir inançla bağlantılıdır. Kudüs ve Mescidi Aksa, Ka’be ve Mekke gibi tevhid inancının yuvası ve sembolüdür. Ka’be’yi inşa eden Hz. İbrahim (a.s.) bizim bağlı olduğumuz tevhid dininin peygamberi olduğu gibi Kudüs’ü fetheden ve İslam’a kazandıran Hz. Davud (a.s.) da bu dinin peygamberiydi. Yahudilerin Hz. Davud (a.s.)’ın Kudüs’ü fethetmesi olayına sahip çıkmaya hakları yoktur. Çünkü Hz. Davud (a.s.) onları lanetlemiştir. Bakın Kur’an-ı Kerim bu konuda ne diyor: “İsrailoğullarından inkar edenler Davud’un ve Meryem oğlu İsa’nın diliyle lanetlenmişlerdir. Bu, başkaldırmaları ve sınırı aşmaları sebebiyledir.” (Maide, 5/78) Günümüzün işgalci ve ırkçı siyonistleri kendilerini lanetleyen Hz. Davud (a.s.)’ın gerçekleştirmiş olduğu bir fethe ne yüzle sahip çıkabiliyorlar?

Tabii bunlar bize vahyin bildirmiş olduğu gerçekler ve bu gerçeklere bütün kalbimizle inanıyoruz. Ancak siyonistler için bu gerçeklerin vahiyle bildirilmiş olmasının yahut bunların gerçek olup olmamasının herhangi bir önem taşımadığı bilinmektedir. Onlar işlerinde hakkaniyet ölçülerini değil olabilirlik imkanlarını ararlar. Birinin arazisini gasbetme imkanını bulduklarında gaspın vahiy ilkelerine yahut hukuk kurallarına veya beşeri ahlak ölçülerine göre doğru olup olmadığına bakmazlar. Hemen o imkanı değerlendirirler. Kudüs’ü de kendi halklarından uzak ve vatanlarına ihanet etmekte beis görmeyen birtakım liderlerle işbirliği yaparak işgal etme imkanı buldular ve her fırsatta bu şehrin bir yahudi şehri olduğu intibaı vermeye çalışmaktadırlar. Bunun için tarihi tahrif ediyor, gerçekleri ters yüz ediyor, insanlara işkence ediyor kısacası meşru olan değil de mümkün olan her yola başvuruyorlar. İşte “Kudüs 3000” kutlamaları da bu yöndeki çalışmalarının bir parçası.

Siyonistlerin amaçları aslında Kudüs’ün Hz. Davud (a.s.) tarafından fethedilmesinin yıldönümünü kutlamak değil, ırkçı birtakım değerlerden yola çıkarak ortaya attıkları iddialarına tarihi gerekçeler bulmaya çalışmaktır. Fakat tamamen kendi beşeri değerlendirmeleriyle bu tür bağlantılar kurmaları onların iddialarında haklı olduklarını göstermez.

Temmuz 27, 2006 - Posted by | Kudüs Davamız, Siyonizm

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: