VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Hizbullah İsrail helikopterini düşürdü


İsrail askerleri ile Hizbullah savaşçıları arasında dünkü çatışmalarda 19 askerin öldüğü, 5 askerin de kayıp olduğu bildirildi. İsrail ordusundan bugün yapılan açıklamada, dünkü çatışmalarda 19 İsrail askerinin öldüğü, Hizbullah savaşçılarının düşürdüğü helikopterdeki 5 mürettebatın akıbetinin ise henüz bilinmediği belirtildi. Lübnan kaynakları ve Hizbullah, Hizbullah’ın Lübnan’ın güneyinde bir İsrail helikopterini düşürdüğünü açıklamıştı. Hizbullah’ın El Manar televizyonunda, İsrail askeri helikopterinin Yeter köyü yakınındaki Meryemin vadisinde düşürüldüğü kaydedilmişti.

Bu arada, Hizbullah açıklamasında helikopterin “Vaat” adındaki yeni tip bir füzeyle düşürüldüğü belirtildi. İsrail- Hizbullah savaşının başlamasından bu yana ilk kez bir İsrail helikopterinin vurularak düşürüldüğü belirtiliyor. Açıklamada, son ölen askerlerle birilikte savaşta şu ana kadar toplam 103 İsrail askerinin hayatını kaybettiği kaydedildi. İsrail, böylece savaşın başladığı 12 Temmuz’dan bu yana bir günde en büyük asker kaybını vermiş oldu. 

100 İsrail askeri yaralandı

El Cezire televizyonu dünkü çatışmalarda 25 İsrail askerinin öldüğünü, 100’ün üzerinde İsrail askerinin de yaralandığı kaydetti. Yaralılardan çoğunun durumunun ağır olduğu vurgulandı. Dünkü çatışmalarda aynı zamanda 34 İsrail tankının tarhip edildiği belirtildi. Hizbullah’tan yapılan açıklamada dün akşam bir İsrail helikopterinin düşürüldüğü de bildirildi. İsrail ordusundan yapılan açıklamada ise helikopterin düştüğü doğrulandı ancak helikopterdeki 4 İsrail askerinin durumunun meçhul olduğu belirtildi. Hizbullahın El Menar televizyonunun duyurduğu haberde, tankların el-Hüceyr vadisinde pusuya düşürüldüğü kaydedildi.

Ağustos 13, 2006 - Posted by | Haberler

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: