VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Yahudiler Siyonizm’e Karşı Birleşiyor


Belçika’da yaşayan Yahudiler’in bir kısmı İsrail’i desteklerken, diğer kısmı İsrail ve Siyonizm’e karşı örgütlenmeye ve birleşmeye devam ediyor. Belçika’da Siyonizm’e karşı kurulan Yahudi dernekleri, Kanada’da yaşayan Musevi Profesör Yakovm N. Rabkin’i, son yazığı Tevrat adlı kitabını tanıtması için Belçika’ya davet etti.

İsrail’in yapay bir devlet olduğunu ve yaptıklarının Yahudilik’le alakası olmadığını söyleyen Prof. Rabkin, son yazdığı Tevrat adlı kitabının tanıtımı için Belçika’ya geldi. Siyonizm karşıtı derneklerin çağrısıyla gelen Rabkin, kendisini dinlemeye gelen Arap ve Yahudiler’in sorularını cevapladı.

Rabkin, “İsrail Devleti ve Siyonizm, dünyada Yahudi düşmanlığını körüklemekten başka hiçbir işe yaramadı. Siyonizm, kutsal kitap Tevrat’a tamamen zıttır… Tevrat’ta hiçbir suçu olmayan masum kadın ve çocukların öldürülmesinden ve kan dökülmesinden bahsedilmez. Bunların Musevilik’le hiçbir alakası yoktur. Yazdığım bu kitapla insanlara, Yahudilik’in diğer hak dinlerinde olduğu gibi bir barış dini olduğunu ve İsrail Devleti’nin de yapay bir devlet olduğunu anlatmaya çalıştım. Diğer halklar, Musevilik’i çok farklı bir açıdan okuyacaklar” dedi.

Kanada’da Governor General Award ödülünü alan Profesör Yakovm N. Rabkin’in İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Arapça ve Hollandaca’ya çevrilmiş kitabının yakında Türkiye’de de yayınlanacağı belirtildi.

dunyabulteni

Kasım 27, 2006 - Posted by | Haberler, Yahudilik, İsrail

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: