VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Kampanya sitesine sanal saldırı


Filistinli tutsak vekillerin serbest bırakılması için başlatılan imza kampanyasından rahatsız olan çevreler kampanya için kurulan http://www.tutsakvekiller.com adresine sanal saldırılarını yoğunlaştırdılar.

Sitenin bağlı bulunduğu server sık sık kaynağı yurt dışı olan “hack”lama girişimlerine sahne olurken, saldırıların kaynak ülkesi olarak Amerika ve İsrail gözüküyor. Sitenin teknik sorumluları, yapılan sanal saldırılar sebebiyle kampanya sitesini sık sık kapatmak zorunda kaldıklarını söylerken, imza atma işlemlerini önlemeye dönük bu girişimler için ek güvenlik önlemleri alıyor.

Sitenin teknik sorumluları bir hafta içinde 3 büyük sanal saldırı yapıldığını belirtirken, siteyi çökertmeye yönelik saldırılara önlem olarak yedek server’lar kiralanabileceğini kaydettiler.

Bilindiği gibi İsrail işgal yönetimi geçen yıl Haziran ayında düzenlediği operasyonla 8’i bakan 35 milletvekilini tutuklamıştı. Daha önceki yıllardan tutuklu bulunan ve hapiste iken milletvekili seçilen 10 kişi ile birlikte İsrail zindanlarındaki milletvekili sayısı 45’i buldu. Filistin halkının iradesine yönelik bu çirkin saldırı dünya kamuoyundan yeterli tepkiyi almadığı gibi, vekillerin serbest kalması için yapılan cılız girişimler de sonuçsuz kaldı.

Türkiye halkı adına sivil toplum örgütlerinin başlattığı 1 milyon imza kampanyası, üzerinden 1 hafta bile geçmeden Türkiye’nin dört bir yanında kurulan stantlarda büyük ilgi gördü.

Kampanya yetkilileri, sitedeki sanal imza sayısının gerçekte toplanan imzaların bir bölümünü oluşturduğuna dikkat çekerken, stantlardaki imzaların yüz binlerle ifade edilecek sayılara ulaştığını söylüyorlar.

http://www.ihh.org.tr/cgi-bin/index.pl?mod=news;op=news_id;id=2019

Sizde imza furyasına katılmak istiyorsanız tıklayın.

Mart 8, 2007 - Posted by | Amerika, Dünya, Filistin, Güncel, Gündem, Haberler, Hack, Internet, Ortadoğu, Türkçe, Yahudiler

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: