VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Kim Darbeci?


Günlerdir anadolu yollarındayım. Samsun, Sinop, Boyabat da geldim. Dün İzmitteydim, Bu gün bir başka ilde..
Anadolu kıpır kıpır.. Darbecilerin işi zor.
Bu sefer halk sokağa çıkacak.
İşçiler işi bırakacak , esnaf kepenk kapayacak..
Darbe isteyenler belli.. 12 Martın yıldönümüzde İlhan Selçuk yine tarihi misyonunu üslenmiş gözüküyor.. Cumhuriyet “Devrim”in karşılığı, ama ortada AKİS yok.. Ortada bir Alpkaya yok..
Bir avuç emekli asker. Bir avuç delikanlı.. Kontrgerillacı, tetikçi, hepsi o kadar..
Bu kez ordunun içinde de bu işe karşı çıkanlar var..
Cami cemaatı bu kez içine kapanmayacak gibi.. Çünki darbeciler İslamı ve Müslümanları baskı altına almak istiyor..
28 Şubatın izleri silinmedi henüz. Bu sene 12 Mart da eklendi buna..
Basının durumu da darbeciler için umut verici değil.. En güvendikleri basın yayın organları içinde bile bu işe karşı olanlar var..
“Danıştay Saldırısı Kuvvacı İlişkisi” başlıklı haberde “Kuvvai Milliye Derneği’nden İrfan ve Gökhan B., emniyet, asker ve MİT’ten kişilerle güçlü bir oluşum içinde olduklarını söylediler.” deniyor.. “Danıştay saldırısında ifade veren tutuklu E.B., kendisinin jandarma ve emniyetin gizli görevlisi olduğunu” iddia etti.etmiş.
ADD ve ÇYDD ve paralelindeki bir kaç dernekten başka destekleyen dernek de yok aslında. Ama fişledikleri yandaş derneklerin sayısı 500 ü buluyormuş..
Hani nerede ise Martın ortasına geldik. Kimileri Nisanı beklemeye başladı.. 8, 14, 23 Nisan gibi, her haftayla ilgili bir tahmin var.. “Cumhuriyeti koruma ve kollama halka ragmen olamayacagi icin halkın sokaga dokulmesi ve haber almasını engellemek için HAARB elektromanyetik blocker sistemleri kullanılacakmış. ECHELON teknolojisi ile herkesi dinleyeceklermiş..”
Kimine göre bilim kurgu gibi bir tekno darbe planlanıyor.. Yani yeni darbe Pot modern değil Techno olacak.. Kimi ile böyle bir ihtimale karşı RF ve uydu bağlantısı hesapları yapıyor..
İnternette bu yönde çağrılar var.. Karşılıklı bir Hacker savaşı yaşanacak gibi.. Siz misiniz birilerini izleyen, birileri de sizi izliyor, unutmayın..
http://www.habervakti.com ise Cumhuriyeti “ti”ye almış.. “Büyük fırsatın farkındamısınız.. Sabır Şunun şurasında ne kaldı? 16 Mayıs, Ülkemiz, Cuntacılardan, fırsatçılardan, yasakçılardan kurtuluyor..” diyor açılış sayfasında.. Ahh! Nerde o eski darbeler. Darbenin de tadı kaçtı. Suyu çıktı.. Ayağa düştü..
Kuvayı milliye derneği ile anlatılanlar mahkemede verilen ifadeler, her gün yeni iddiaların ortaya atılmasına sebeb oluyor.
“Vatansever güç birliği” her gün yeni bir iddia atıyor ortaya..
Bu kadar çok başlı bir darbe, başka bir proplem olmasa bile darbecilerin başını belaya sokacak gibi gözüküyor.. İşin içine solcu, milliyetçi, Kemalist, Alevi, Sabatay, anti sabatay , mason, anti mason katınca, bu işi nasıl yönetecekler merak ediyorum..
Bunları toplamak o kadar zor değil de, dağıtmak daha da zor..
23 Nisan Pazartesi. Pazar günleri bunlar: 1, 8, 15, 22, 29. Cumartesi bunların bir eksiği.. Cumadan önce datrbe olmaz. Amaaa, darbecilik zor zanaat.. Önü pazara gelsin desen, pazartesiye kadar örgütlenirler. İletişimi durdursan bir dert, durdurmasan bir dert..
Hadi vazgeçecek olsalar, o zaman bir daha darbe için fırsat, zemin bulamayacaklar.. Hem o zaman bu iş bitmiş olacak.. Darbe yapalım desen, ya halk sokağa dökülürse, dökülmedi desen, darbeye destek veren unsurları nasıl bir araya getireceksin, bunlardan nasıl bir hükümet kuracaksın. Ekonomi ne olacak. Hep darbe hükümeti, ara rejimle yönetecek değilsin, ya halk sandıkta tekrar darbe karşıtlarına destek verecek olursa..
Kendimi darbecilerin yerine koyuyorum da, acıyorum adamlara..
Öfkeleri akıllarını zail etmezse, bunlar bu işe kalkışamazlar.. Şimdi bir takım hayaller kursalar da, son anda tekrar bu işten vazgeçerler gibi geliyor bana.. Çünki bu kadar gerçeklerden kopuk olamazlar..
Bana kalırsa bu iş birilerinin kafasında bir fobi olarak başladı ve devam ediyor.. Bana kalırsa sonunda kendilerine de ülkeye de zarar verecek bir işe kalkışıyorlar..
Herhalde iktidarın eli de armut toplamıyordur..
Görelim bakalım ne olacak. Mekerallahu!
Selam ve dua ile..

Mart 11, 2007 - Posted by | Araştırma, Diğer, Gazete, Güncel, Genel, Köşe yazısı, Makale, Siyaset, Türkçe, Turkiye, Yazarlar, Yazilar, Yorumsuz

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: