VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Youtube olayındaki O videoyu yükleyen bir İngilizmiş


Atatürk’e hakaret videosunu yayınlayanın kişinin Yunan değil, İngiliz olduğu ortaya çıktı. İnterpol, Türk ve Yunanlıları sanal alemde birbirine düşüren İngiliz’in peşine düştü:

Youtube’taki Atatürk’e hakaret videosunu, Yunanlı 18 yaşındaki öğrenci Kostas Papafloratos’un internet adresini kullanan bir İngilizin yüklendiği belirtildi. İnterpol, yüz binlerce Türk ve Yunanlıyı birbirine düşüren kimliği henüz belirlenemeyen İngiliz’i arıyor.

Doğan Haber Ajansı (DHA), dünyanın en çok ziyaret edilen görüntü paylaşım sitesi YouTube’daki Türk-Yunan halkları arasında gerginliğe neden olan Atatürk’e hakaret videosunu internette yayınlayanın ‘kimliğini’ buldu.

Siteye iğrenç videoyu eklediği belirtilen ‘Stavraetos212007’ kodlu kişinin 18 yaşındaki bir üniversitede ekonomi bölümü öğrencisi Yunanlı öğrenci Kostas Papafloratos olduğu anlaşıldı. Ancak, Kostas Papafloratos’un annesi Elizabeth Papafloratos, oğlunun bir İngiliz’in oyununa geldiğini söyledi. DHA Marmaris Bürosu’nun sorularını telefonda yanıtlayan anne Elizabeth Papafloratos, Türkleri ve Türkiye’yi çok sevdiklerini, yaşadıkları Selanik’te, çok sayıda Türk dostları olduğunu, bu görüntünün YouTube’ta yayınlandıktan sonra yaşanan gelişmelere çok üzüldüklerini belirtti.

‘BİLGİLER İNTERPOL’E AKTARILDI’

DHA’ya, yaşamının 10 yılını Yunanistan’da geçiren Enerji Ergenokon’un aracılığıyla konuşan Elizabeth Papafloratos, “Atatürk’e ve Türklere hakaret eden görüntülere internete oğlum yüklemedi. Video, oğlumu oyuna getiren bir İngiliz tarafından yüklendi. Kostas’ın çıkardığı bir dergisi var. Bu dergiyi almak isteyen bir İngiliz, oğlumun internet adresini kullanarak, iki halkı birbirine düşüren görüntüleri siteye eklemiş. Yunan polisi, bu konuda oğlumun ifadesine başvurdu. Gerçek ortaya çıktı. Olay Uluslararası Polis Teşkilatı İnterpol,’e aktarıldı. İnterpol bu adamın peşinde.”

‘TÜRKLERİ VE TÜRKİYE’Yİ ÇOK SEVİYORUZ’

Bayan Papafloratos, İnternette yaşanan rezillik sebebiyle, her gün küfür ve tehdit dolu onlarca telefon aldıklarını da kaydetti, “Halbuki, oğlum dahil tüm ailemiz, Türkleri ve Türkiye’yi çok severiz. Yaşananlara da çok üzülüyoruz. Selanik’te çok sayıda sık sık görüştüğümüz, evlerimize gidip geldiğimiz. Şimdi günün her saati tehdit, taciz ve küfür dolu telefonlar alıyoruz. Bu durum bizi çok üzüyor”

Öte Yandan Elizabeth Papafloratos, polis tarafından uyarıldığı için oğlu hakkında geniş bilgi ve bulunduğu yer ile meçhul İngiliz’in kimliği konusunda sessiz kaldı.

Mart 11, 2007 - Posted by | Avrupa, Dünya, Diğer, Gazete, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Internet, Türkçe, Turkiye, Video, Yorumsuz

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: