VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

SP’ye göre Türkiye’yi yöneten 3 güç


AK Parti’nin 3 Y’ sözünü tutmadığını söyleyen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, Türkiye’nin ABD, AB ve IMF üçgeninde yönetildiğini iddia etti.

Kazan, Saadet Partisi Çorum İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, AK Parti Hükümeti’nin 3 Kasım 2002 seçimlerinden önce 3Y ile (Yolsuzluk-Yoksulluk-Yasaklar) mücadele edeceğini vadettiğini, ancak verilen sözlerin tutulmadığını savundu.

Hükümetin iktidara geldiğinde, 10 bin kilometre duble yol yapma sözü verdiğini ifade eden Kazan, ”Bu yolları 2 yılda bitirme sözü veren hükümet, 4,5 yıl geçmesine rağmen çalışmaları tamamlayamadı. Şimdi de Karayolları Genel Müdürlüğüne ait arsayı satın alan Zorlu Holding’in parasıyla yolları tamamlayacaklarmış” diye konuştu.

Kazan, genel seçimlerin temmuz ayında yapılması gerektiğini ve parti olarak bu yönde hazırlandıklarını belirterek, Saadet Partisinin seçimlerde en az 4 milyon oy alacak kapasitede olduğunu ileri sürdü.

İlk olarak Türkiye’yi yaşanılabilir bir ülke haline getirmeyi amaçladıklarını ifade eden Kazan, bunu gerçekleştirecek güce sahip olduklarını savundu. Kazan, ”Kasım ayı içerisinde yapılacak seçimler, 2. İstiklal Marşı’nın yazılmasını önlemek için gerçekleştirilecektir. Türkiye satılıyor. Bu seçim, Türkiye’nin var olma mücadelesidir” dedi

Mart 16, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Siyaset, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: