VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Sınıra 20 bin asker konuşlandırıldı


Beytüşşebap ile Uludere İlçesi kırsalına çok sayıda asker konuşlandırdı. Nusaybin’e kadar trenlerle getirilen tank ve askeri araçlar sınıra yakın bölgelere sevk edildi.

Yaklaşan nevruz nedeniyle PKK’lı teröristlerin Kuzey Irak’tan Türkiye’ye eylem yapmak amacıyla sızmasını önlemek için sınır kesiminde sıkı güvenlik önlemleri alırken, Şırnak’ın Beytüşşebap ile Uludere İlçesi’nin kırsal kesimine çok sayıda asker konuşlandırdı.

Mardin’in Nusaybin İlçesi’ne kadar trenlerle getirilen tank ve askeri araçlar sınıra yakın bölgelere sevk edildi. Sınır boyunda savaş uçakları alçak uçuş yaparken, timler, helikopterlerle sınır kesimine indiriliyor.

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak sınırında, PKK’lı teröristlerin ülkeye sızmasını önlemek için tampon bölgeler oluşturdu. Daha önce Şırnak’ta Cudi, Besta ve Küpeli Dağı’nda birlikler konuşlandırılırken, buralarda gizlenen teröristlere yönelik operasyonlar sürdürüyor. Şırnak’ın sınıra yakın Beytüşşebap ile Uludere İlçesi’nin stratejik önemi sahip, Andaç, Taşdelen, Hilal, Ortabağ köyleri yakınlarına binlerce asker konuşlandırılarak, sınırın karşı tarafında bulunan terör örgütüne ait kamplarının bulunduğu Haftanin, Sinat, Kanimasi bölgelerine karşı tampon oluşturuldu. Bölgeye çok sayıda tank ve askeri mühimmat da sevk edildi.

Bolu Komando Tugayı’ndan gelen birlikler, Şırnak yakınlarındaki İkizce Komando Tugayı yakınlarına konuşlandırıldı. Birlikler üs bölgelerindeki güvenliklerinin sağlanması için çevrelerine termal kameralı tanklar yerleştirildi. Askeri birlikler ve zırhlı araçlar, trenlerle Mardin’in Nusaybin İlçesi’ne geldi. Vagonlardan indirilen tank ve zırhlı araçlar karayoluyla sınır bölgelerine sevk edildi. Sevkiyat sırasında güvenlik güçleri sıkı çevre güvenliği alırken helikopterler de onlara eşlik etti.

Mart 19, 2007 - Posted by | Amerika, Dünya, Diğer, Duyurular, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Iraq, Siyaset, Türkçe, Terör, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: