VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

ÖZGÜRLÜĞÜNÜZ BATSIN


20 Mart 2003’te, bundan tam 4 yıl önce, Irak’ı silahsızlandırmak ve Ortadoğu’da sözde barış getirmek için işgal edildi.Ama onbinlerce insanın öldü evinden edildi.
10 Aralık 2006’da asılarak idam edilen Devlet Başkanı Saddam Hüseyin’in devrilmesinden sonraki dönemde, Irak’tan çekilme planı hazırlamanın uzağında bulunan Beyaz Saray, tersine, bu ülkedeki katliamlarını ve varlığını güçlendirme planları yapıyor.

Her gün yüzlerce kişinin öldüğü Irak’ta güvenliği sağlayamayan işgalci ABD, mezhep çatışmalarını durdurabilmek amacıyla son olarak 25 bin kadar takviye asker gönderip bu ülkedeki asker sayısını 160 bine çıkarmayı hedefliyor.

Ancak uluslararası uzmanlarbunun ABD ve İsrail tarafından taktik olduğunu Ortadoğu Projesi için gerekirse binlerce askerinin feda edeceğini belirtiyor.

Bush: Irak’ta mücadeleden vazgeçmeyeceğiz

Ama her ne kadar Irak Başbakanı Nuri El Maliki mezhep çatışmalarının sona erdiğini söylese de İşgalci ABD Başkanı George Bush, bu yeni stratejinin işlemesi için aylar gerektiğini itiraf etmiş durumda.

Irak’ı anlamak için kilit tarihler

Şubat ayında yeni güvenlik planı uygulanan başkent Bağdat ile Diyala eyaleti şiddetten en çok zarar gören yerlerin başında geliyor.

Ülkenin batı ve kuzeyinde El Kaide örgütünün Irak hükümetine ve Amerikan kuvvetlerine karşı direnişi sürüyor, güneyde ise Şii milisler petrol kaynaklarının kontrolünü sağlama rekabetinde.

Öte yandan savaşın yıldönümünde başkent Bağdat’ta erken saatlerde bomba yüklü araçlarla düzenlenen saldırılarda 2 kişi öldü.

Mart 20, 2007 - Posted by | Amerika, Dünya, Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Iraq, islam, Ortadoğu, Siyaset, Türkçe, Terör

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: