VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Ahmedinecad, esir 15 İngiliz askerlerini affettiğini açıkladı. Ahmedinecad, Hz. Peygamberin doğum günü münasebetiyle esirleri hediye olarak bıraktıklarını söyledi.


İran Devlet Başkanı Mahmud Ahmedinecad, Basra Körfezi’nde ‘sınır ihlali’nden tutuklanan 15 İngiliz askerinin bugün serbest bırakılacağını açıkladı. Ahmedinecad, Peygamberimizin doğum günü hediyesi olarak esirleri serbest bırakacaklarını söyledi.

İNGİLTERE’YE KUTLU DOĞUM HEDİYESİ

Ahmedinejad, düzenlediği basın toplantısında, 15 İngiliz askerinin İran karasularını ihlal etmeleri nedeniyle gözaltına alındıklarını anımsatarak, “Bu konuda haklı olduğumuz ve onları yargılama hakkına sahip olduğumuz halde, Hz Muhammed’in öğretisine dayanarak, 15 İngiliz askerini İngiliz halkına bir hediye olarak affettiğimizi açıklamak istiyorum” dedi.

İngiltere hükümetinden, askerlerin İran’ın karasularına girdiklerini “itiraf” etmeleri nedeniyle cezalandırılmamalarını isteyen Ahmedinejad, İngiltere Başbakanı Tony Blair’i, başka ülkeleri işgal etmek yerine adalete, barışa, doğru söylemeye ve İngiltere halkına hizmet etmeye davet etti.

Ahmedinecad tüm İran halkının İngiltere’nin tavrından da üzüntü duyduğunu söyledi. Ahmedinecad Meclis’teki bu konuşması biter bitmez İngiliz askerlerinin ülkelerine gönderilmek üzere havaalanına götürüleceğini de sözlerine ekledi.

YAKALAYANLARA MADALYA

Kararı bir basın toplantısıyla duyuran İran lideri, 15 İngiliz askerini tutuklayan İranlı komutana da madalya verdi.

Ahmedinecad, tüm dünyada canlı olarak yayınlanan basın toplantısında, askerleri bir bir yanına çağırarak, öptü ve madalya taktı.

Reklamlar

Nisan 4, 2007 - Posted by | Ümmet, Dünya, Diğer, Efendimize, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Iran, islam, Ortadoğu, Türkçe

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: