VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Irak’ta İslam Devleti Kuruldu


İrak İslam Devleti adlı bir grup Bağdat hükümetine karşı hükümet kurduğunu açıkladı. Hükümetin ilk icraatı ise 20 Iraklı polisi infaz etmek oldu. IRAK’ta, El Kaide ile bağlantılı olduğu belirtilen Irak İslam Devleti adlı bir grup, mevcut Bağdat hükümetine karşı hükümet kurduklarını açıkladılar.

Grubun propaganda girişimi olarak nitelendirilen bu açıklama, bir internet sitesinde video kaset aracılığıyla duyuruldu. Video kasette, kendisini Irak İslam Devleti grubunun sözcüsü olarak tanıtan bir kişi, “Mevcut evrede, bu kabineyi, birinci İslam kabinesini kurmak görevimiz” dedi ve 10 kişilik bir hükümet oluşturduklarını açıkladı.

8 direnişçi örgütün bileşiminden oluşan ve Ebu Ömer El Bagdadi’nin lideri olduğu Irak İslam Devleti’nin kabinesinde, “Başbakan” olarak Şeyh Ebu Abdürrahman El Falahi’nin, “Savaş Bakanı” olarak da öldürülen Ebu Musab El Zerkavi’nin yerine Irak El Kaidesi lideri olan Ebu Hamza El Muhacir’in adı açıklandı. Hükümetin ilk icraatı geçen hafta kaçırılan 20 Iraklı polisi infaz etmek oldu.

Nisan 22, 2007 - Posted by | Amerika, Dünya, Diğer, Duyurular, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Irak, islam, Ortadoğu, Siyaset, Türkçe

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: