VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Kanla beslenen ideoloji “siyonizm” video


 Mescidi Aksa, Yeryüzünde Mescidi-i Haramdan sonra, Hz Süleyman tarafından İnşa edilen ikinci mescidin adı, İslam’ın ve Müslümanların ilk kıblegâhıdır. Hz Muhammed’in İsra ve miraç mekânıdır. Yüce Allah tarafından çevresi mübarek kılınan Mukaddes toprakların kalbidir. Hz. Muhammed’in‘Mescidi Aksa ya gidiniz ve içinde namaz kılınız.’ “Oraya gidemez, içinde namaz kılamazsanız, kandillerinde yakılmak üzere zeytinyağı gönderiniz.’diyerek Kudüs ve mescidi Aksanın tevhit dinine uygun kimliğinin korunmasını Müslümanlara bıraktığı, kutsal bir emanetidir.

Siyonist Yahudiler Bu gün Mescidi Aksanın bulunduğu mekânda ‘Siyon Mabedinin’ veya ‘Süleyman heykeli’nin bulunduğuna ve bu mabedden ise, geriye sadece ağlama duvarının kaldığına inanıyorlar. Bunun için Öyle veya böyle Mescidi Aksa’yı yıkarak, tüm dünya Siyonistlerini ortak bir ideal etrafında toparlayacak Muharrik bir güç olarak Mescidi Aksa’yı yıkarak yerine ‘Siyon Mabedini’ inşa etmeyi planlıyorlar. Buna da Yahudi eserlerini ortaya çıkarmak için arkeolojik kazı yapma, ulaşımı kolaylaştırmak için, tünel kazma süsü veriyorlar. Oysaki Yaptıkları iş, Mescidi Aksa’nın dayandığı kayaları kimyasal maddelerle parçalayarak temellerini zayıflatmak, suretiyle kendiliğinden yıkılmasını, ya da, fanatik Yahudilerin bombalı saldırı yapabilecekleri zemini oluşturarak terörist bir saldırı sonucu mabedin yıkılmasını sağlayacak zemini oluşturuyorlar.

Ortadoğu’nun, Filistin’in Lübnan’ın, Irak’ın kan gölüne dönmesinin baş müsebbibi olan, bölge barışı için Türkiye’nin arabuluculuğuna kaşı çıkan, Kudüs’te Müslümanlara ait dini mekânların korunmasına ilişkin antlaşmaları fiili olarak ihlal eden, Kuzey Irakta Peşmerge ve PKK’yı eğiterek ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kasteden, arz-ı mevut inancıyla topraklarımızda gözü olan, bebek katili evangelist, Siyonist kanlı çetenin elini sıkmamak ve ülkemizi ziyaretini engellemek için pek çok sebep vardı. Başta İsrail terörist ve zorba bir devlettir. Teröristlerin muhatap alınması da terörizme destektir. Müslümanların baş belasıdır. Müslümanların kutsal mekanına saldırmıştır. Yarım asrı aşkın bir süreden beri Filistinli din kardeşlerimize kan kusturmaktadır. Bunun için bu ziyaretin gerçekleşmesi kelimenin tam anlamıyla ülkemiz için bir yüz karasıdır.

Devletimizin bu ziyaretle ilgili âli menfaatlerinin ne olduğunu bilmiyoruz. Yetkililerden açıklama bekliyoruz. Fakat Siyonistlerin beklentileri açık ve net. Ermeni Diasporasını Yahudi lobisiyle engellemeyi vaat ederek, karşılığında Komşumuz İran’a karşı İsrail ve ABD’nin yanında yer almamızı sağlamaktır. Müslümanlara karşı işledikleri kanlı cinayetlere karşı Türkiye’yi yanlarında göstermektir. Türkiye’yi dost ve müttefik göstererek İslam ülkelerinin gözünde küçük düşürmektir. Müslüman ülkelerle aramıza fitne tohumu saçmaktır.

Bu ziyaret esnasında İsrail’in terörist Başbakanı Olmert Mescidi Aksa etrafında yaptıkları kazı çalışmasındaki amacın Mescidi Aksa’ya zarar vermek olmadığını iddia ederek, açıklanması bizzat Sn. Başbakan Erdoğan tarafından yapılmak şartıyla kazı çalışmalarının teknik bir heyet tarafından incelenebileceğini ifade etmiş. Peki soruyorum. Bu kazı çalışmaları Mescidi Aksaya zarar vermiyor da onlarca Filistinli kadın, erkek, çoluk, çocuk neden dozerlerin, kepçelerin önlerine yatarak ölüme atlıyorlar. Peki, neden 11 bin Filistinlinin hayatları ceza evlerinde çürümeye terk ediliyor. Peki, neden Filistin’de acı, kan, gözyaşı dinmek bilmiyor. Ya yalancılığı tescillenmiş Olmert doğru, ya da yıllarca israil zulmüyle kendi kaderlerine terk edilen Filistinliler.

Sayın Başbakanın bilgi alacağı gerçek kaynak eli kanlı katiller değil bizzat Filistin Hükümetinin ta kendisidir. Şimdi Sayın Başbakana düşen sorumluluk, hiç vakit kaybetmeden başta Filistinli yetkililer olmak üzere İslam ülkelerinin de içinde bulunduğu bir heyet tarafından Mescidi Aksa ve çevresinde acilen inceleme yaptırarak gerçeğin dünya kamuoyuna duyurulmasını sağlamaktır.

Siyonist İsrail’in Mescidi Aksaya tecavüzleri ne ilktir ne de son olacaktır. İsrail’in1967 de Doğu Kudüs’ü işgalinden sonra 21 Ağustos 1969 da ilk olarak patlayıcı maddelerle saldırıyla başlayan harekât defalarca tekrarlanmıştır. Geçen Pazartesi günü durdukları çalışmayı ertesi gün tekrar başlatmışlardır. Olmert yalancıdır ve yalan söylüyor.

Hz. Muhammed’in, Hz. Süleyman’ın ve Hz. Ömer’in emaneti olan, Haremi Şerifin onurunu koruma görevi sadece Filistinli Müslümanların omuzlarına yüklenemez. Çünkü bu sorun sadece Filistinlileri ilgilendiren bölgesel bir sorun değildir. Arap İsrail meselesi de değildir. Mescidi Aksa bütün Müslümanların ortak davasıdır, ortak sorunudur. Ortak onurudur ve ortak şerefidir. Kıyamete kadar korunması Müslümanların omuzlarına peygamber tarafından yüklenen şerefli bir emanettir. Onu sahipsiz bırakmak Siyonistlerin, eli kanlı katillerin insafına terk etmek kelimenin en hafifiyle emanete hıyanetlik etmektir.

Müslümanların dağınıklığı ve sessizliği Siyonist Yahudilere ve İslam düşmanlarına cesaret vermektedir. İştahlarını kabartmaktadır. Şimdi tüm dünya Müslümanlarını gaflet uykusundan uyanmaya, Mescidi Aksaya sahip çıkmaya, Mescidi Aksanın ağlayan gözyaşlarını silmeye çağırıyoruz. Müslüman ülkelerin hükümetlerini, başta Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti olmak üzere Sadece Ortadoğu’nun değil, işlediği hukuk dışı politikalarla tüm dünyanın barışını ve güvenliğini tehdit eden, eceline susamış aç kurt gibi her yana saldıran, varlığını şiddet ve teröre borçlu olan, vampir gibi kanla beslenen Siyonist İsrail ile ekonomik ve diplomatik ilişkilerini derhal kesmeleri için kendi hükümetlerine demokratik tepki göstermeye çağırıyoruz. İsrail’in anlayacağı bir lisanla uyarılmasını istiyoruz.

Müslümanların tepkisizliği ve sorumsuzluğu yüzünden İmamı Azamın memleketi Irak, Amerikan işgali altında hak ile yeksan oldu. 100 bini çocuk olmak üzere 1 milyon Müslüman can verdi. 3,4 milyon Müslüman yaralandı. Her gün en az 100 den fazla insan ölmeye devam ediyor. Şimdi de Mescidi Aksa bir oldubittiye getirilerek yıkılmaya çalışılıyor. Bizi hangi musibet kendimize getirecek. Hangi olay uyanmamızı sağlayacak ve dirilmemize vesile olacak.

Böyle bir rezalet ve denaet karşısında, bir şey yapmayan tepkisini ortaya koymayan neme lazımcı eyyamcı sözde Müslümanlara Merhum M. Âkif’in şu mısrasıyla sesleniyorum ve İsrail’e tepki meşalesini yakıyorum.

Artık ey millet-i merhume, sabah oldu uyan!

Sana az geldi ezanlar, diye ötsün mü bu çan?

Mayıs 20, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Genel, islam, israel, Siyonizm, Türkçe, Turkiye, Video, Yahudiler, İsrail

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: