VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Gazze’ye ölüm yağıyor!


İsrail, bu gece Gazze Şeridi’nin kuzeyinden güneyine ve şehir merkezine füze yağdırıyor. Füzelerden biri Haniye’nin evinin hemen yakınındaki korumalarının kulübesini vurdu. Bir füze saldırısının ardından dakikalar geçmeden, yeni saldırı haberleri geliyor. Gazze’deki yerel radyolar, füze saldırılarının ayrıntılarını veremeden, yeni füze saldırısı haberini “acil” kodlarla duyururken, uçakların Gazze şehrindeki gece yarısı sonrasındaki iki hedefden biri döviz bürosu, diğeri ise Gazze’nin batısındaki Hamas’ın özel güvenlik güçlerinin bir başka binası oldu.

Her iki füze saldırısında da yaralanan olmadı. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, füzelerden biri, Gazze’de ticarethanelerin ve mağazaların bulunduğu Ömer Muhtar ile Filistin caddelerinin kesiştiği kavşaktaki döviz bürosu oldu. Büronun, bundan aylar öncesindeki İsrail saldırıları sırasında da vurulduğu, onarıldıktan sonra yeniden hizmete açıldığı öğrenildi. İsrail ordusu, önceki gece de 2 döviz bürosunu vurmuş, ordudan yapılan açıklamada, döviz bürolarının, İran, Suriye ve Lübnan’dan, Hamas ve diğer gruplara, terörist eylemleri için para transferinde kullanıldığı öne sürülmüştü.

Her ay milyonlarca doların terör örgütlerine aktarıldığı ve böylece, bu grupların silah alımını ve yapımını finanse ettikleri iddia edilmişti.

Gazze Şeridi’nde Hamas ve İslami Cihad hedeferine hava saldırıları düzenleyen İsrail uçakları, gece yarısı, Filistin Başbakanı İsmail Haniye’nin Gazze’deki evinin hemen yakınındaki korumalarının kulübesini vurdu.

Yerel kaynaklar, Gazze’nin Şati kampı olarak adlandırılan bölgesinde, deniz yakınlarında bulunan Haniye’nin evinin hemen yakınındaki kulübede saldırı sırasında korumaların bulunmadığını ancak, bir sivilin atılan füze nedeniyle yaralandığını kaydettiler.

İsrail ordusu da kamptaki Hamas tarafından kullanılan bir binanın vurulduğunu, Haniye’nin evinin bölgede bulunmasının kendileri için bir tesadüf olduğunu söyledi. Savunma Bakanı Amir Peretz dahil yetkililer İsrail’in, Hamas militanlarıyla siyasi liderleri arasında ayrım yapmadığını ancak son hava saldırılarında siyasi bir kişiyi hedef almadıklarını söylemişlerdi.

Bu arada, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde Cebaliye’ye de füze saldırısı düzenlendi. Hedef alınan yerin, Cebaliye’nin Telli Zatar bölgesinde Hamas’ın özel kuvvetlerinin, yine bir süre önce vurulan binalarından olduğu kaydedildi. Telli Zatar’daki füze saldırısında ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi. Gazze Şeridi’nin üzerinde İsrail F-16 uçakları ve Apaçi helikopterleri ile pilotsuz uçakların uçuşlarını sürdürdüklerini bildiriliyor.

Mayıs 25, 2007 - Posted by | Diğer, Filistin, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, islam, Siyonizm, Türkçe, İsrail

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: