VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Ahmedinejad’dan tuhaf çıkış!


NÜKLEER TESİSLERE CANLI KALKAN OLMAYA HAZIR!

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, ülkesinin nükleer tesislerini korumak için canlı kalkan olmaya hazır olduğunu söyledi.

İsfahan’daki yurt gezisini sürdüren Ahmedinejad, uranyum zenginleştirme tesisinin bulunduğu Natanz şehrinde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, Natanz denilince dünyada akla nükleer enerjinin geldiğini belirtti.

“Nükleer enerji İran’ın gücünün sembolüdür” diyen Ahmedinejad, Batılı güçler tarafından kendilerine karşı “psikolojik savaş” yürütüldüğünü kaydetti ve “İran’a saldıracak cesaretleri yok. Sadece halkı korkutmak istiyorlar” dedi.
Batılı ülkelerin İran’ı, nükleer tesislerini, özellikle de Natanz’ı füzeyle vurmakla tehdit ettiğini ifade eden Ahmedinejad, “Böyle bir girişimde bulunurlarsa buraya gelip Natanz halkıyla bu tesislerde oturmaya hazırım. O zaman gelip önce bizi vursunlar” diye konuştu.

Tehditlere ve aleyhteki propaganda çalışmalarına rağmen nükleer programdan geri adım atmayacaklarını kaydeden Ahmedinejad, nükleer faaliyetlerin devam edeceğini yineledi.

Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Muhammed El Baradei, İran’ın nükleer programına ilişkin hazırladığı son raporda, Tahran yönetiminin, BM Güvenlik Konseyi kararlarına uymadığı gibi, nükleer programını da geliştirdiğini belirtmişti.

Mayıs 26, 2007 - Posted by | Dünya, Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Iran, Türkçe, Teknoloji

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: