VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Saadet’ten AKP’ye çağrı


Siyasi arenada ittifak arayışları ve seçim birliktelikleri konuşulurken, Saadet Partisi’nde AKP’ye ilginç bir teklif geldi. İşte Saadet’in ‘Yuvaya dön’ çağrısı… Saadet’ten AKP’ye ‘Eve dön’ çağrısı

Saadet Partisi, Genel Başkan Yardımcısı Ertan Yülek imzasıyla bir yazılı açıklama yaptı.

“MENDERES’İN VE TURGUT ÖZAL’ın KEMİKLERİNİ SIZLATTILAR”

27 Mayıs 1960 darbesinin yıldönümüne atıfta bulunulan açıklamada “Bu yıldönümünde 12 Eylül’den sonra kurulan Anap ve DYP, hükmü şahsiyetini kaybetmiş DP adı altında birleşmişlerdir.” denildi şöyle devam edildi:
“27 Mayıs 1960’da halkın oyları ile demokratik bir şekilde iktidara gelen DP, iktidardan uzaklaştırılmış ve Başbakan Adnan Menderes olmak üzere 3 vatan evladı idam edilmişti. DP, sivil halkın değerlerine önem veren ve “yeter söz milletindir” diyerek iktidara gelmiş bir parti idi. Ancak dünkü birleşmeden ortaya çıkan Demokrat Parti geçmişteki DP’yi iktidardan uzaklaştıran güçlerin zorlamasıyla oluşmuş, tamamen statükocu, devletçi, milletten uzak bir yapılanmadır. Eminim ki; bu oluşumun bugünkü durumu, merhum Adnan Menderes’in de Turgut Özal’ın da kemiklerini sızlatmaktadır.

“HERŞEY ASLINA DÖNECEKTİR”

”Anap ile DYP’nin birleşmesi ve 12 Eylül’den sonra kurulan bütün partilerin yok oluşu, bu partilerin sosyolojik tabanlarının olmayışındandır.” ifadeleri yer alan açıklamada, “AKP de milli görüş’ten ayrılarak, değişimle başlayıp dönüşerek, sosyolojik tabanı olmayan bir parti haline gelmiştir. Kimliği belli olmayan bütün partiler siyasetten yok olmuşlardır. 28 Şubat’ın ürünü olan AKP de eninde sonunda yok olacaktır. Her şey aslına dönecektir. Milli Görüş hareketi ilelebet kalıcıdır ve her şey aslında döndüğü için Milli Görüş’ten geçici olarak ayrılan arkadaşlarımızı bu DP oluşumunu da dikkate alarak, yuvaya davet ediyoruz.” sözleri ile diğer siyasi partilere çağrıda bulunuldu.

“CHP ve CUMHURBAŞKANI AKP’YE HİZMET EDİYOR”

”Genel Kurmay’ın Bildirisi ile Anayasa Mahkemesi’nin Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda verdiği karar, AKP’nin 4,5 yıllık öngörüsüz, verimsiz ve başarısız, iktidarının bütün günahlarını geçici olarak gölgeledi.” ifadelerinin yer aldığı açıklama şöyle devam etti:

“Saadet Partisi olarak, hem Genel Kurmay’ın bildirisini, hem de Anayasa Mahkemesinin almış olduğu, tamamen siyasi kararını eleştiriyoruz. Ancak, milletimiz bir anlık öfkeyle, acıyla, hırsla ve bir inat uğruna oy kullanmamalı.
Çünkü; 4,5 yıllık iktidarında işsizler ordusu, işçi, çiftçi, üretici, emekli, memur, esnaf, sanayici, yaşlısı genci kısacası herkes şikayetçi. Ancak başta CHP olmak üzere, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’de, AKP’nin en büyük destekçileri.
AKP’nin en büyük şansı, ülkeyi geren CHP ile her şeyi veto ederek AKP’nin elini kolunu bağlıyormuş imajına büründüren Cumhurbaşkanıdır. Tüm bu çerçevede milletimizi acıyı, öfkeyi ve inadı bir kenara bırakıp, akıl ile oy kullanmaya çağırıyoruz.”

Reklamlar

Mayıs 28, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Seçim, Siyaset, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: