VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

DP ye büyük ŞoK ! Bu defa da DYP’yi yeniden kurdular


DYP ve Anavatan çatısında birleştirecek DP’nin hayata geçmesinden 24 saat sonra yeni bir sürpriz geldi. Bir grup eski AP ve DYP’li, önceki gün ismi değişen DYP’yi yeniden kurdu.

Bu defa da DYP'yi yeniden kurdular

DYP ve Anavatan partilerini çatısında birleştirecek DP’nin hayata geçmesinden 24 saat sonra yeni bir sürpriz geldi. Bu kez de Adalet Partisi döneminde gençlik kolları başkanlığı yapan Çetin Özaçıkgöz ve bir grup eski AP ve DYP’li toplanarak, önceki gün ismi değişen DYP’yi yeniden kurdu.

Kurucular arasında kapanan DYP’nin kurucularından Cihat Yenigün, eski bakanlardan Şerif Ercan, Tansu Çiller döneminde grup başkanvekilliği yapan Turhan Güven ile eski milletvekili Nejat Resuloğlu da bulunuyor. Yeni DYP’nin kurucu başkanı Çetin Özaçıkgöz, Demirel ve Çiller’in yeni DYP’nin kuruluşundan haberdar olmadığını ancak onlarla da görüşeceklerini söyledi.

DYP’nin DP adını almasından kısa süre önce de, DP isimli başka bir partinin olduğu ortaya çıkmış, DYP’nin 8’inci olağan kongresi iptal ettirilmeye, DP adını aldığı 2’inci olağanüstü kongre de durdurulmaya çalışılmıştı.

Mayıs 29, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Seçim, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: