VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Erdoğan’dan Ağar’a yanıt geldi


ERDOĞAN, AĞAR’IN BÜROKRATLIK GEÇMİŞİNE DİKKAT ÇEKTİ!

Başbakan Tayyip Erdoğan, NTV’de katıldığı bir programda Mehmet Ağar’ın terör sorunun çözerim yönündeki açıklamalarına tepki verdi.

Erdoğan şunları söyledi:

Terörle Mücadele Yüksek Kurulumuz toplantılarını yapmakta devam ediyorlar. Sınırötesi operasyon yapacağız yapmayacağız konuşulmaz. Bunu ilgili arkadaşlar çalışmasını yapar. İş o noktaya gelince kararı verilir. Biz terörden muzdaripiz. Biz on binlerce çocuğumuzu şehit verdik. Sivil konusunda bir çok hedefler konuldu.

Ankara’da bir canlı bombanın bir eylem yapması sonucu kimisi evlilik hazırlığı yaparken kimisi günlük alışveriş yaparken…

Bu süreç devam ediyor. Bu süreç nereye kadar sürer nereye kadar devam eder. Benim bunu açıklamam doğru olmaz. Stratejik bir süreçte doğru olmaz.

Sabrımız taştı taşıyor. Amaç neticenin alınması. Her bir şehitin gelmesi bizim sabrımız test ediyor. Her şehit cenazesi geldiğinde kalkıp biz burada bir şey yapalım demek doğru değil. Bunun askeri boyutu var, uluslar arası boyutları var. Bununla ilgili çeşitli konuşmalar var “3 ayda sonuçlandırırım, 6 ayda sonuçlandırırım”… Onları bürokratken de gördük, siyasiyken de gördük.

Türkiye teröre yıllarca kurban verdi. Dünyada ABD başta olmak üzere İngiltere, İspanya’nın ne durumlar görünüyor.

Soru: Abdullah Gül, sizin Genelkurmay Başkanı ile İStanbul’da yaptığınız görüşmede bazı mutabakatlara varıldığını söyledi. Nedir bu mutabakatlar?

Başbakan: Abdullah Gül böyle bir şey söylemiş olamaz. Orada konuşulanlar hakkında en yakınımdakiler bile bilgi sahibi değiller. Org. Büyükanıt’la konuştuklarımızı bizim dışımızda Allah bilir.

Sayın Cumhurbaşkanı geldiği zaman tokalaşmamız var. “Nasılsınız iyi misiniz?” 4 saat yan yana oturduk. 4 saat boyunca sürekli konuşmak zorunda değiliz. Devletin üstünü çatıştırmaktan medya ne kazanıyor?

Sayın Cumhurbaşkanı ile ters düştüğümüz noktalar olmuştur. Ancak geçmişte yaşanan krizlerin olmaması konusunda çaba gösterdim. Anayasa kitapçıkları fırlatılmadı. Son gönderilen Anayasa değişikliği paketi sürenin bitimine yarım saat kala veto edildi. Bu konuda konuşma hakkım vardır. Ama konuşmadım.

Hürriyet

Reklamlar

Mayıs 29, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Seçim, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: