VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Senaryolara devam! Amaç malum!!


Bağcılar Lisesi’nde öğrencilerin toplu halde namaz kıldığına dair medyada yer alan görüntü ve haberlerin ardından dikkatler bu okula çevirildi. Müdür Yavuz: ‘Okulda namaz’ haberi yalan!!
Bağcılar Lisesi’nde bir odada namaz kılındığı ve müdür yardımcısının da öğrencilere namaz kıldırıldığına ilişkin basında çıkan haber ve görüntüleri değerlendiren okul Müdürü Asker Yavuz, haberlerin maksatlı olarak yapıldığını söyledi.

Kimin ne amaçla böyle bir organizasyon yaptığını araştırdıklarını aktaran Yavuz, “41 yıllık eğitimciyim. Görev yaptığım okulda böyle birşey olursa benim haberim olur. Bunu yapanlar maksatlı ve bilinçli olarak yapıyorlar.” dedi.

Bağcılar Lisesi’nde öğrencilerin toplu halde namaz kıldığına dair medyada yer alan görüntü ve haberlerin ardından dikkatler bu okula çevirildi. Bölgenin en seçkin okulları arasında gösterilen okulun müdürü Asker Yavuz, okulu habercilere gezdirerek, okulda toplu halde namaz kılacak bir ortamın olmadığını, bunu yapacak öğrencilerede izin vermelerinin söz konusu olamayacağını anlattı. İddiaların asılsız olduğunu ifade eden Yavuz, “Çıkan haberler ve yayınlanan görüntüler maksatlı. Bir amaca hizmet ediyor. Ben 41 yıllık eğitimciyim, böyle bir olaya izin vermem, olursa da en önce benim haberim olur. Bunu kimin yaptığını, nasıl yapıldığını araştırıyoruz.” şeklinde konuştu.

Namaz kılındığı iddia edilen yeri basın mensuplarına gösteren Yavuz, “Burası öğrencilerin beden eğitimi dersine çıkarken üstlerini değiştirdikleri yer. Ayrıca tiyatro ve bando takımında görev alan öğrenciler buraya malzemelerini koyuyor.” diye konuştu. Yavuz, okulda öğrencilerle birlikte namaz kıldığı iddia edilen Müdür Yardımcısı Sani Tunç’un iki hafta önce okulda göreve başladığını, bu görüntülerin ise daha önceki tarihlerde çekildiğinin iddia edildiğini kaydetti.

Bağcılar Lisesi öğrencileri de, basın mensuplarına dağıttıkları yazılı açıklamada, okullarının adının kirletildiğini belirtti. Açıklamada, “Bu tür asılsız haberler okulumuzun isimini karaladığı gibi bizi de olumsuz etkilemektedir. Bu tür haberler yazılmadan önce bizlerin görüş ve fikirleri sorulmadı. Bizlere kimse zorla namaz kıldırmıyor. Hür ve özgür bireyleriz. Bizlere zorla namaz kılıdırdığı şeklindeki iddalar bizi üzmüştür.” denildi.

Reklamlar

Mayıs 31, 2007 - Posted by | Askeriye, Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: