VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Sağda birleşmede deprem


ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, DP’nin taahhüt ettiği gibi davranmadığını belirterek, bu şartlarda birleşmenin olamayacağını açıkladı.

ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, DP’nin taahhüt ettiği gibi davranmadığını belirterek, bu şartlarda birleşmenin olmayacağını açıkladı. Mumcu, “Ağar’dan güven artırıcı bir açıklama bekliyoruz. DP ortak protokoldeki taahhütlere uymalı. Eş zamanlı kongre yapmamız gerekiyordu, yapılmadı” dedi.

‘Bizim yaptığımız kapatın gelin’ değil diyen Mumcu, şöyle devam etti: “Bu anlayış bizi rencide eder. Anayasa değişikliği oylamalarından dolayı bir araya gelme olanağı bulamadık. Herşey kamuoyunun önünde gerçekleşiyor. Her iki genel başkanın imzasının olduğu deklerasyon ortada. İyi düşünelim iyilik olsun. İnşallah yarına kadar herkesi rahatlatan bir adım olur. Olmasa da herkes kendi yoluna devam eder. Ben kimseyi iktidara getirmek için siyaset yapmam.”

Mumcu Mesut Yılmaz’ın aday gösterilme çabasından kaynaklanan bir rahatsızlık olup olmadığı sorusu üzerine Yılmaz şöyle dedi:

“Anavatan Partisi’nin kurumsal kimliğinin sunduğu aday dışında adaylara sıcak bakmayacağımı söyledim. Biz siyasette yeni ve temiz yüzler konusunda anlaşmıştık. Bir şeylerin sağlıksız işlediği gözüküyor. Yarına kadar bu sağlıksız durumların düzelmesi için çalışacağız.

AYRINTILAR GELECEK

Reklamlar

Haziran 1, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Seçim, Siyaset, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: