VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

“Türkiye’de Kürt sorunu yoktur”


Terörle Mücadele eski Özel Temsilcisi Emekli Ogeneral Edip Başer ilginç açıklamalarda bulundu. Türkiye’de Kürt sorunu olmadığını savunan Başer…

Birkaç Kürt aşiretinin dış kışkırtmalarına kapılarak, isyan ederek sözü edilen Kürt sorunu, dost demeye dilimin varmadığı bazı müttefiklerce peydahlanıp kapımıza terk edilen gayri meşru bir çocuktur.” dedi.

Edip Başer, Hatay’ın İskenderun ilçesinde İskenderun Belediyesi ve İskenderun Genç İşadamları Derneği tarafından düzenlenen “Türkiye’de Güvenlik Sorunları” konulu konferansa katıldı. İskenderun Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa; İskenderun Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Cinel, İskenderun Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Recep Atakaş, İSDEMİR Genel Müdürü İsmail Akçakmak’ın yanı sıra çok sayıda vatandaşta katıldı.

Konferansta konuşan Edip Başer, güvenlik problemlerini anlamak için var olan sorunlara iyi bakılması gerektiğini kaydetti. Başer, Türkiye’de Kürt sorunu olmadığına vurgu yaparak, “Güvenlik problemlerinde eğitim sorunları vardır. Bunlar cehalet, kötü yönetim, refah düzeyi, dini ayrılıklar, adalet sorunları, sağlık sorunları ve güvenlik sorunlarıdır. Ulusal güvenliği tehdit eden konulardan biri de dilimizin giderek yozlaşmasıdır. Türkiye’de Kürt sorunu yoktur. ‘Terör sorunu’ denilen sorunu Batılı ülkeler ‘Kürt sorunu’ olarak adlandırılmakta; oysa bizim Kürt sorunu diye bir sorunumuz yok! Birkaç Kürt aşiretinin dış kışkırtmalarına kapılarak, isyan ederek bugün sözü edilen Kürt sorunu, dost demeye dilimin varmadığı bazı müttefiklerce peydahlanıp kapımıza terk edilen gayri meşru bir çocuktur. Tıpkı Ege sorunu gibi, Kıbrıs sorunu gibi, Ermeni sorunu gibi sapık iddialardır.” dedi.

Başer, teröre karşı Türkiye’de tüm sivil toplum kuruluşlarının, basının ve halkın kenetlenmesi gerektiğini belirterek, ülkenin dış güçlere karşı duyarlı hareket etmesi gerektiğini söyledi. Başer, Kuzey Irak’taki terör örgütünün Kuzey Irak’ın lideri ile irtibatlı olanların bugün Türkiye’de kırmızı halı ile karşılandığını belirterek, “Benin dönemimde ancak binbaşımla muhatap olanların bugün bu cesareti nereden aldıklarını anlamış değilim.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, konferansa katılan şehit yakınları “Her Türk asker doğar”, “Bayrak şehidin son örtüsü”, “Şehit Enver Durmaz” yazılı pankartlar açtı.
zaman

Reklamlar

Haziran 8, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Irak, Ortadoğu, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: