VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

KPSS 2007/5 Yerleştirme İşlemleri Soru-Cevap Dosyası


YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI.SONUÇLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

2007 yılına ait genel memur yerleştirmelerine başvurular 28 Haziran’dan itibaren alınmaya başlayacak. Tüm başvuru işlemleri internet üzerinden yapılacaktır. Memurlar.net olarak, ziyaretçilerimizden gelen yoğun sorular nedeniyle, başvurular süresince soru ve cevap dosyayı yayımlayacağız. Bugünkü ilk dosyamızda seçtiğimiz beş soru ve cevabı yayımlıyoruz. Detaylar için başlığa tıklayınız.

2006 KPSS’YE ORTAÖĞRETİM DÜZEYİNDEN GİRDİM, ŞİMDİ ÜNİVERSİTE 3. SINIFTAYIM. BAŞVURU YAPABİLİR MİYİM?

KPSS 2006 nın ekim ayındaki sınavına ortaöğretim seviyesinde girdiğimde, üniversite3.sınıftaydım. şimdi mezun oldum ve kpss 2007ye başvurdum. 28 haziran itibariyle yapılacak memur atamalarına başvurabilirmiyim?(ilahiyat fakültesi mezunuyum diyanetin lise seviyesindeki Kuran Kursu öğreticiliği kadrolarına başvurmak istiyorum) şimdiden teşekkürler

2007 KPSS/5 tercih işlemlerine başvurmanıza engel bir durum bulunmamaktadır. Ancak başvurunuzu ortaöğretim düzeyinden yapmanız gerekmektedir. Aksi tercih işlemleriniz dikkate alınmaz.

4/B ATAMAM ÇIKTI. MEMURLUK KADROLARINA BAŞVURABİLİR MİYİM?

2007 4-b atamalarında yerleştirildim. Sözleşmeli olarak… Fakat kadrolu alım olacağı sizin sitenizde yazılı… Atandığım yere başvurmayıp, yeni açılan kadrolu atamalara müracaat edebilir miyim?

1- Atandığınız yere gidip göreve başlayın.

2- KPSS/5 tercih işlemlerine katılabilirsiniz. Eğer yerleşirseniz, 4/B2li olduğunuz için görevinizi bırakıp, yerleştiğiniz memur veya 399 sözleşmeli görevinize başlayabilirsiniz.

MEMUR OLARAK ATANIRSAM ÖĞRETMENLİĞE DAHA SONRA NASIL GEÇEBİLRİM?

merhaba iyi çalışmalar. Benim sorum şu olacaktı.2006 KPSS’ye ortaöğrenim mezunu olarak girdim. Bu yıl ise eğitim fakültesinden mezun olacağım.28 Haziran’da memur ataması var. Ben eğer bu atamada kadrolu olarak atanır ve 1 ay sonra öğretmenlik ataması için iyi bir puan aldığım taktirde istifa edip MEB’e atanırsam sorun çıkar mı? Memurluktan istifa eden kişi 1 yıl içinde memur olamaz diye biliyorum.ve son sorum aynı durum ilk atamamda sözleşmeli atanırsam ve öğretmenlik için yeterli puan aldığım taktirde istifa edersem sorun olur mu?

Öncelikle şunu unutmayınız. İstifa eden memur, eğer usulüne uygun istifa etmiş ise en a 6 ay boyunca bir kamu kurumunda yeniden memur olarak istihdam edilememektedir. Bu nedenle istifa edip geçmek gibi bir şeyi düşünmeyiniz.

Peki memur olarak atanmanız halinde öğretmenliğe nasıl geçiş yapabilirsiniz. Bu sorulara daha önce sitemizce cevap verilmiş olup,

“Bir kamu kurumunda sözleşmeli olarak çalışan kişi, öğretmenlik atamalarına nasıl başvurabilir? soru için buraya; “KPSS ile memur olan kişi daha sonra nasıl öğretmen olur?” başlıklı soru için ise şuraya tıklayınız.

YERLEŞME SIRASINDA ASKERDE OLURSAM HAKKIMI ARAYABİLİR MİYİM?

Şu an askerlik görevini yapan ancak askerliğinin bitimine 6 aydan az bir süresi olan bir kişi 2007/5 kpss yerleştirmesi için başvurabilir mi? 2004 kpss 94 puanı 73… teşekkürler

Askerde iken yerleştirmelere başvuru yapılması mümkündür. Zaten yerleştirme işlemleri internet üzerinden yapılmaktadır. Buradaki sorun tercihler sonrasında, aday eğer yerleşirse ve bu yerleşeme sırasında askerde ise ne olacaktır. Memurlar.net, bu konuya ilişkin daha önce bir çok açıklama yapmıştır. Adayların mağdur olmaması için http://www.memurlar.net/haber/38584/ adresindeki yazıyı okumaları yararlı olacaktır.
ARKEOLOJİ BÖLÜMÜ MEZUNLARI NASIL BAŞVURACAK?

Ben klasik arkeoloji bölümü mezunuyum.Ama diplomamda arkeoloji bölümü mezunu gözüküyorum. kültür bakanlığıda klasik arkeoloji bölümü mezunlarını alıyor .28 haziran daki atamada ben trecih yaparsam ösym beni atarmı.Atamada şimdi birinci sıradayım

2004 VE 2006 KPSS’YE GRMİŞ AMA MEZUN DEĞİL. BAŞVURU YAPABİLİR Mİ?

Ben 2004 yılında 2004 kpss ye önlisans düzeyinde girdim.2006 yılında ki sınava ise 2006kpss ye lisans düzeyinde girdim. Fakat büte kaldığım için 2007 eylülde ancak mezun olabiliyorum 2007/5 atamalarına hangi seviye ile başvurabilirim. Ben bilgilendirirseniz bu konuya bir açıklık getirebilirseniz çok sevinirim.

ÖSYM sizin mezun olup olmadığınızı bilmez. Kılavuzlarda yer alan açıklamaya göre, siz iki farklı öğrenimden KPSS’ye girdiğiniz için 2006 KPSS puanınız geçerli olacaktır. Ancak bu puanı da kullanamazsınız. Zira internet üzerinden başvuru sırasında lisans mezunu olmanız gerekmektedir. Dolasıyla sizin başvuru yapmamanız gerekmektedir.

MEB ONAYLI BİLGİSAYAR SERTİFİKASI

2 yıllık bilgisayar tekn. ve prog. mezunuyum tercih yapıcam.meb onaylı bilgisayar sertifikası isteyen memurlukları seçebiliyormuyum acilen cevap verirseniz çok memnun olurum.

KPSS 2007/5 Tercih Kılavuzunun “Başvuru Genel Şartları ve Diğer Hususlar” Bölümünde 3.9. Örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar, “M.E.B.’dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak” niteliğine ve aynı şekilde daktilo dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar da, “M.E.B.’dan Onaylı Daktilo Sertifikasına Sahip Olmak” niteliğine sahip olarak değerlendirilecektir.” hüküm yer almaktadır.

Bir örgün öğretim olan Meslek Yüksek Okullarında Bilgisayar dersi alanlar ve bunu onaylı bir yazı veya traskript ile ispatlaması mümkün olan adayların, “M.E.B.’dan Onaylı Daktilo Sertifikasına Sahip Olmak” niteliği aranılan tercihleri seçmelerinde bir mahsur bulunmamaktadır. Bu seçenekleri seçebilirler… Bu adayların ayrıca sertifika almasına gerek yoktur.

Ancak buradaki püf nokta zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersinin örgün eğitimde alınmış olmasıdır. Açık öğretim de alınan bilgisayar dersleri aynı neviden kabul edilmeyecektir.

KURAN KURSU ÖĞRETİCİ EN SON KAÇ PUANLA GİRMİŞTİ

Kuran Kursu öğreticisi için en son ne zaman KPSS sonuçlarına göre atama yapılmıştır ve atanan son kişinin puanı kaçtır nasıl öğrenebilirim yardımcı olursanız sevinirim.
İyi Çalışmalar.

Diyanet İşleri Başkanlığı son olarak 2006 yılında bu derece önemli bir alım gerçekleştirmişti. Hangi kadronun kaçta kaldığını görmek için tıklayınız.

YERLEŞENLER TERCİH YAPABİLİR Mİ?

Şu anki görevime 3 ay önce kpss puanımla yerleştim ancak işimden memnun değilim ve kpss/5 tercihinden yararlanıp sözleşmeli olarak başka bir kuruma geçmek istiyorum ancak ösym tercih sistemi açılmıyor yerleştirildiğim için tercih yapamayacağım yazıyor çalıştığım kurumdan daha 1 hafta önce benimle aynı statüdeki bir arkadaş sözleşmeli pozisyona atanarak istifa edip ayrıldı ben ise tercih yapamıyorum bu konuda ne yapmam gerekir yapabileceğim bir şey var mı şimdiden teşekkür ederim

Devlette çok çeşitli statler bulunmaktadır. Memur, 399 sözleşmeli, 4924 sözleşmeli, 4/B sözleşmeli, teşkilat kanunlarına göre sözleşmeli, işçi, geçici işçi, geçici personel vs…

KPSS yönetmeliği sadece yukarıda yer verilen statülerden memur ve 399 sözleşmeliler için uygulanmaktadır. Dolasıyla KPSS yönetmeliğinde yer alan iki kez yerleşememe kuralı bu kadrolara yapılacak yerleştirme işlemlerinde uygulanmaktadır. Beraber çalıştığınız arkadaş bundan önceki yerleştirme olan Sağlık Bakanlığı alımlarına başvurmuş olmalı… sağlık Bakanlığı kadrolarının tümü 4/B’lidir ve 4/B’li pozisyonlara yapılacak yerleştirmelerde iki kez yerleşememe kuralı uygulanmamaktadır.

SAĞLIK ŞARTI SINAV TARİHİ İTİBARİYLE Mİ, YERLEŞTİRME TARİHİ İTİBARİYLE Mİ ARANIR?

Sınav tarihi itibariyle sağlık sorunu olmayan bir kişinin, yerleştirme tarihinde çok önemli bir tedavi görmesi nedeniyle tercih yapma hakkı var mıdır? kazanırsa sağlık nedeniyle ataması durdurulur mu?

Sağlık sorununun daha doğrusu “sağlık şartının” sınav tarihi itibariyle değil yerleştirme tarihi itibariyle sağlanması gerekmektedir.

BİYOLOJİ MEZUNU, “TIBBİ BİYOLOJİK BÖLÜMLER” MEZUNU OLMA ŞARTI ARAYAN KADROYU TERCİH EDEBİLİR Mİ?

Benim sorum şu olacak.4 yıllık biyoloji bölümü mezunuyum ve Tıp Fakültesi Temel Tıbbi Bilimler, Fizyoloji anabilim dalında Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı olarak yüksek lisansımıda tamamladım.2007/5 KPSS kılavuzunda bazı biyolog kadrolarında aranan niteliklerde ‘Tıbbi biyolojik bilimler lisans programı mezunu olmak’ şartı arıyorlar.Birincisi bu lisans programı hakkında bilgi edinebilirmiyim, ikincisi ise bu tip bir kadroya başvurabilirmiyim? Acil cevaplar sanız çok sevineceğim.Başvurumu ona göre yapacağım.Böyle bir hizmet sağladığınız için çok teşekkürler…

Kılavuzda her kadronun yanında hangi bölüm mezunlarının başvurabileceği, kodlar ile gösterilmiştir. ÖSYM, yerleştirmelerde bölüm bazında kontrol da yapmaktadır. Bu şu demektir. Siz zaten tıbbi biyolojik bölümler mezunu olmadığınız için tercih etseniz dahi tercihleriniz dikkate alınmayacaktır. ÖSYM bölüm bazında kontrol yapmasının yanlış olduğunu daha önce bir çok defalar belirttik. Bunun nedeni bazı bölümlerin bazı kadrolara atamalarda denk olmalarıdır. Denklik belgesini YÖK vermektedir. Dolaysıyla YÖK’ten denklik belgesi olan kişilere başvuru hakkı tanınması amacıyla ÖSYM2nin bölüm bazında kontrol yapmaması gerekmektedir.

Soruların cevaplarını bu sayfada bulamadıysanız diğer sayfamıza ulaşmak için tıklayınız.

Memurlar.Net

Haziran 28, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, KPSS, Memurlar, OSYM, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

203 Yorum »

 1. mrb ben kpss 2006-2 memurluk sınavına girdim (ora öğretim) ancak üni 3.sınıf öğrencisiyim ve kpss 2007-1 öğertmenlik sınavına da girdim ve benim sorum size şu olacak : Benim 2006-2 memurluk sınavım geçersizz sayılacak mı? çünkü 3.sınıf olmamdan dolayı zaten 2007 kpss öğtemenlik gecersiz sayılacakmış bu yüzden tereddütleri var bana yardımcı olursanız sevinirim sizlere şimdiden teşekküğr ederim

  Yorum tarafından hamdi yılmaz | Haziran 30, 2007 | Cevapla

 2. 4/B HEMŞİRE OLARAK ATAMAM ÇIKTI HENÜZ SÖZLEŞME İMZALAMADIM. SÖZLEŞMEYİ İMZALADIKTAN SONRA İSTİFA EDİP/SÖZLEŞMEYİ FES EDİP MEMURLUK KADROLARINA BAŞ VURURSAM NE OLUR? MEMUR OLARAK DEVAM EDEBİLİR MİYİM? NE OLUR YARDIM EDİN. BU KONUDA YAZILI BİLGİSİ OLAN VAR MI? MEMUR ATAMASINA BAŞ VURUNCA OLMAZSA ELİMDEKİNDEN DE OLUR MUYUM?

  Yorum tarafından SALİHA | Haziran 30, 2007 | Cevapla

 3. ayrıca sözleşmeyi imzaladıktan sonra istifa edip memurluğa geçemeyeceğimi söyleyenler var bu ne derecede doğru?

  Yorum tarafından SALİHA | Haziran 30, 2007 | Cevapla

 4. […] KPSS 2007/5 Yerleştirme İşlemleri Soru-Cevap Dosyası [image]2007 yılına ait genel memur yerleştirmelerine başvurular 28 Haziran’dan itibaren alınmaya […] […]

  Pingback tarafından Top Posts « WordPress.com | Haziran 30, 2007 | Cevapla

 5. nerden başvurcam 2007 kpss 5 için

  Yorum tarafından delilay | Temmuz 1, 2007 | Cevapla

 6. slm
  kpss genel yetenek genel kürtül sınavında cevap anahtarına imza atmayı unutmuşum diger bütün yerleri doldurdum kotlamayı yaptım. imzayı atmadıgım için hergengi bir sorun çıkarmı

  Yorum tarafından mehmet | Temmuz 1, 2007 | Cevapla

 7. kpss de 88 küsür puan aldım yrleşir iyim acaba

  Yorum tarafından hakan | Temmuz 2, 2007 | Cevapla

 8. aday tercih nitelikleri ayrıntılı olarak nerede açıklanıyor

  Yorum tarafından selçuk | Temmuz 2, 2007 | Cevapla

 9. bilen varmı arkadaşlar

  Yorum tarafından selçuk | Temmuz 2, 2007 | Cevapla

 10. merhaba hayırlı çalışmalar 28 haziranda başlayan başvurular ne zamana kadar sürmektedir.

  Yorum tarafından mursel | Temmuz 2, 2007 | Cevapla

 11. ben sağlık meslek lisesi mezunuyum aranan niteliklerden 2001 mi 2003 şarterını taşıyorum yani meslek
  orta öğretim kurumlarının herhengi alanından mezun olmak
  orta öğretim meslek liselerinin meslekle ilgili alanlarından mezun olmak acele cvp lütfen

  Yorum tarafından saadet | Temmuz 3, 2007 | Cevapla

 12. ya tercih kılavuzu yazılar tam net olarak çıkmıyo yazıları neden acaba

  Yorum tarafından bjk | Temmuz 3, 2007 | Cevapla

 13. Lise düzeyinde 17 eylül 2007 de kpssden 86 puan aldım
  şu anda nerelere başvurabilirim

  Yorum tarafından 03468412537 | Temmuz 3, 2007 | Cevapla

 14. den anadolu imam hatip bitirdim.sağlık kurumları işletmeciliği ikinci sınıf öğrencisiyim.kpss ortA ÖĞRATİME GİRDİM.başvurmak istiyorum ama şartlarını ve tercih formu nereden bulabilirim.ve sağlık bölümüne başvura bilirmiyim

  Yorum tarafından zeynep | Temmuz 4, 2007 | Cevapla

 15. ıyı gunler ben kpss den fala puan alamadım cunkı askeredn geldım gırdım sınava bos kafayla yanı ama tercıh yerlerım hep dogu yanı hıc batı yok ornek verecek olursak şırnak,hakkarı,bingö,siirt,tunceli,bıtlıs mardın vb dogu yazmadım yerlessme durumum nasıl olur acaba tesekkurler

  Yorum tarafından ayhan | Temmuz 4, 2007 | Cevapla

 16. meraba.geçen yıl yapılan kpssden 85 puan aldım.bu yerleştirmelerde konjenjanı fazla olan yerleri tercih ettim.abaca bir yere atamam olur mu?teşekürler…

  Yorum tarafından sezen | Temmuz 5, 2007 | Cevapla

 17. merhaba benimde bi sorum olacak 2006 kpss memurluk sınavına lise düzeyinde girdim bu yıll haziran ayında üniversiteden mezun oldum ve lise düzeyinde tercih yaptım bi sorun yaşanırmı acaba cvp larsanız memenun olurunm teşekurler…

  Yorum tarafından salih urfa | Temmuz 6, 2007 | Cevapla

 18. merhaba 2006 kpss Ortaöğretime girdim. Başvurmak istiyorum. Tercih formu nereden bulabilirim ve son başvuru tarihi ne zaman acaba Teşekkürler…

  Yorum tarafından Ayşe | Temmuz 8, 2007 | Cevapla

 19. KPSS 2007/5 ATAMALARI NEZAMAN BELLİ OLACAK

  Yorum tarafından KAAN54 | Temmuz 8, 2007 | Cevapla

 20. 88 aldım yerlesirmiyim acaba

  Yorum tarafından derbeder67 | Temmuz 9, 2007 | Cevapla

 21. 88 aldım yerlesirmiyim acaba ne zaman aciklanacak sonuclar

  Yorum tarafından derbeder67 | Temmuz 9, 2007 | Cevapla

 22. slm atamalar ne zaman belli olucak

  Yorum tarafından gull | Temmuz 9, 2007 | Cevapla

 23. eğitim fakültesi son sınıf öğrencisiyim..kpss 2007 (öğretmenlik için) sınavına girdim ve yüksek puan bekliyorum fakat eylül 7 de tek ders sınavına girip mezun olabilirim ancak.öğretemenlik atamalarına başvurabilirmiyim

  Yorum tarafından okan buraktan | Temmuz 9, 2007 | Cevapla

 24. ben öğrenciydim okulum bitti.kpss sınavına sinopta girdim.şimdi akrada ikamet edyorum kpss sonuç belgesinin eve gelmesi için adres değişikliği yapmak istiyorum.nasıl yapabilirim? teşekkürler.

  Yorum tarafından emel | Temmuz 10, 2007 | Cevapla

 25. 2007/5kpss sonuçları ne zaman açıklancak

  Yorum tarafından sevda | Temmuz 10, 2007 | Cevapla

 26. nerden ögrenebilirim

  Yorum tarafından sevda | Temmuz 10, 2007 | Cevapla

 27. eşim sözleşmeli ebelikten ayrıldı. tekrar sözleşmeli kadroya kaç sene sonra başvurabiliriz veya hemen başvurabilirmiyiz.

  Yorum tarafından levent | Temmuz 10, 2007 | Cevapla

 28. kpss2007/5 atamalarının sonuçlarını ne zaman öğreniceğiz

  Yorum tarafından gull | Temmuz 10, 2007 | Cevapla

 29. puan kaç olursa olsun torpili büyük yerden olanlar atanacaktır

  Yorum tarafından sevda | Temmuz 10, 2007 | Cevapla

 30. ama ben 99 aldım yerleşemedim sizin hiç şansınız yok

  Yorum tarafından sevda | Temmuz 10, 2007 | Cevapla

 31. en büyük fenerbahçe tabi akp den sonra

  Yorum tarafından junıor şevket | Temmuz 10, 2007 | Cevapla

 32. ben 99 aldım yerleşemedim sizin hiç ŞANSINIZ YOK

  Yorum tarafından sevda | Temmuz 10, 2007 | Cevapla

 33. ALLAH HEPİMİŞZİN YARDIMCISI OLSUN ANKARADA DAYISI OLMAYANLAR TERCİH YAPMASIN

  Yorum tarafından sevda | Temmuz 10, 2007 | Cevapla

 34. AYŞECİGİM SANA SEVGİLERİMİ GÖNDERİYORUM BEN SENDEN DAHA GÜZELİM

  Yorum tarafından sevda 1903 | Temmuz 10, 2007 | Cevapla

 35. BEN 99 ALDIM YERLEŞEMEDİM SİZİN HİÇ ŞANSINIZ YOK
  ANKARADA DAYISI OLMAYANLAR TERCİH YAPMASIN
  ÇÜNKÜ HER YERLEŞEMEDİNİZ YAZISINDAN SONRA BENDE PSİKOLOJI KALMADI
  AYŞECİGİME SAYGILAR

  Yorum tarafından sevda 1903 | Temmuz 10, 2007 | Cevapla

 36. SIRADAKİ YORUMU AYŞECİGİME ARMAGAN EDİYORUM

  Yorum tarafından sevda 1903 | Temmuz 10, 2007 | Cevapla

 37. AYŞE BEN DERSANEDEN TANIMIŞSINDIR BEN SEVDA SAMİMİ ARKADAŞIN FAKİR AMA GURURLU GENÇ

  Yorum tarafından sevda 1903 | Temmuz 10, 2007 | Cevapla

 38. SLM BEN TERCIH SIRASINDA YANLISLIK YAPTIM MEZUN TARIHIMI 2006 YERINE 2007 YAZDIM BIR SORUN CIKARMI SIZCE…?

  Yorum tarafından HEDİYE | Temmuz 10, 2007 | Cevapla

 39. 2004 kpss de aldıgım puan 2006 da aldıgım puandan düşük ama sıralamada 2004 ün sırlaması daha yüksek acaba kpss 5 atamasını hangisinden yaparlar hemen cevap verirseniz sevinirim

  Yorum tarafından lokumcan | Temmuz 10, 2007 | Cevapla

 40. kpss/5 ne zaman açıklanacak

  Yorum tarafından ersin | Temmuz 11, 2007 | Cevapla

 41. kpss 2007/5 atamaları ne zaman belli olur

  Yorum tarafından yusuf aslan | Temmuz 11, 2007 | Cevapla

 42. 2007 KPSS 5 Tercihleri Sonucu ne zaman açıklanacak

  Yorum tarafından ibrahiö | Temmuz 11, 2007 | Cevapla

 43. 2007 KPSS 5 Tercihleri Sonucu ne zaman açıklanacak?

  teşekkürler

  Yorum tarafından ibrahim | Temmuz 11, 2007 | Cevapla

 44. atamalar nezaman açıklanacak

  Yorum tarafından serhat | Temmuz 11, 2007 | Cevapla

 45. kpss 2007/5 tercihleri nezaman açıklanacak?

  Yorum tarafından BAHAR | Temmuz 11, 2007 | Cevapla

 46. AÇIKLANSIN ARTIK

  Yorum tarafından Medine | Temmuz 12, 2007 | Cevapla

 47. 2007/5 kpss sonuçları ne zaman açıklanacak

  Yorum tarafından emine | Temmuz 12, 2007 | Cevapla

 48. iyi günler sonuçlar ne zaman açıklanacak öğrenebilirmiiyim

  Yorum tarafından aslı | Temmuz 12, 2007 | Cevapla

 49. sonuçlar ne zaman açıklanacak.cevap verilsin artık

  Yorum tarafından ade | Temmuz 13, 2007 | Cevapla

 50. kpps5 nezaman açıklanacak

  Yorum tarafından serdar | Temmuz 13, 2007 | Cevapla

 51. iyi günler kpss 2007/5 tercih sonuçları ne zaman belli olur seçimlerden önce açıklanır diye söylentiler var doğruluk payı var mı?

  Yorum tarafından shreyp | Temmuz 13, 2007 | Cevapla

 52. eger ANKARA da güvenilir bir dayı yoksa boşuna arkadaşlar 92 den hala açıkdayım

  Yorum tarafından hasan | Temmuz 13, 2007 | Cevapla

 53. ben geçen seneki kpss den 72 aldım ve trabzonu tercih ettim acaba yerleşebilirmiyim yorumu bilen yapsın lütfen…

  Yorum tarafından emoş | Temmuz 13, 2007 | Cevapla

 54. 99 alan sen yerleşemediysen eğer bi yanlışlık yapmışsın demektir. çünki 90lı puanlar yerleşti şidi 8oli puanlara geçildiş haberin yok heralde. sen doğru tercih yap bence

  Yorum tarafından trabzonlu | Temmuz 13, 2007 | Cevapla

 55. ben kpss 72 aldım yerleşe bilirmiyim acaba. ama bilgisi olmayan lütfen yazmasın. az laf çok bilgi arkadaşlar

  Yorum tarafından emoş | Temmuz 13, 2007 | Cevapla

 56. ulen bi bilen yokmu ne zman açıklanack bu sonuçlar bazılarının tercihleri dogru ileitlmemiş ana bilgisayar onun için kontrol sayfası açılmış http://www.osym.gov.tr adresinde sağ üst köşede tercih kopntrolu var oradan kontrol edin yuoksa ettiğniz tercih ulaşmadıysa atanamayabilirsiniz ona göre benden uyarması..ama hiç yoktan sonuç tarihi verir insan be ..

  Yorum tarafından özgür | Temmuz 13, 2007 | Cevapla

 57. sonuçlar ne zaman açıklanıyor ve hangi siteden sonuçlara bakabiliriz. teşekkürler.

  Yorum tarafından ramazan | Temmuz 14, 2007 | Cevapla

 58. arkadaşlar ben ihl mezunu hafızım kpssden 81,707 aldım a-imam olmak istiyorum.acaba şansım ne kadar.çoğunlukla karadenizden yaptım tercihşi.kocaeli,düzce kastamonu samsun trabzon vs

  Yorum tarafından ahmet | Temmuz 14, 2007 | Cevapla

 59. arkadaşlar bildiğim kadarıyla tercihler,tercih tarihinin bitiminden 10 gün sonra açıklanıyormuş…bende bekliyorum bakalım ne olacak..hayırlısı olsun…açıklandığından haber alırsam yazarım buraya gene..gerçi sizde haberdar olursunuz..

  Yorum tarafından tugba | Temmuz 14, 2007 | Cevapla

 60. yani büyük ihtimal yarına açıklanacak diye bekliyorum…

  Yorum tarafından tugba | Temmuz 14, 2007 | Cevapla

 61. selam biz iki hafız ız birimiz kpss57 birimizde 61puan aldık kadroya alınacak 2600 hafız icinden bizde yerlesebilirmiyiz

  Yorum tarafından 05368670208 | Temmuz 14, 2007 | Cevapla

 62. ben kpssden 81,707 aldım imam hatip mezunu hafızım.acaba en düşük yerleşme puanı kaç ve benim yerleşme ihtimalim nasıl…

  Yorum tarafından ahmet | Temmuz 14, 2007 | Cevapla

 63. 2007/5 yeleştirme sonuçlarının nazaman açıklanacagı hakkında bilgi verir misiniz?

  Yorum tarafından fatma | Temmuz 15, 2007 | Cevapla

 64. 🙂 aldığım bir başka habere görede bu hafta içi açıklanıyormuş…

  Yorum tarafından tugba | Temmuz 15, 2007 | Cevapla

 65. arkadaşlar 2004 kpss den 73 aldım her atamada gönderdim devlet kuzey ıraka kadro açsaydı orayıda yazacaktım ama bir türlü atanamadım gitti neyse allah yardımcımız olsun.

  Yorum tarafından murat | Temmuz 16, 2007 | Cevapla

 66. kpss 2007/5 tercihleri ne zaman açıklanacak???

  Yorum tarafından faruk | Temmuz 16, 2007 | Cevapla

 67. 2007/5 kpss yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Yorum tarafından faruk | Temmuz 16, 2007 | Cevapla

 68. 78 PUAN ALDIM DÜZ LİSE MEZUNUYUM
  YERLEŞME ŞANSIM VARMI

  Yorum tarafından SELİN | Temmuz 16, 2007 | Cevapla

 69. allah aşkına şu sonuçların nezaman açıklanacagını yayınlayın artık yaaaaaaaa

  Yorum tarafından buket | Temmuz 16, 2007 | Cevapla

 70. yerleşirsin kardeş

  Yorum tarafından alper22 | Temmuz 16, 2007 | Cevapla

 71. mrb ben kpssden 88 aldm erzurum tercih ettim acaba yerleşebilirimiyim teşekkürler

  Yorum tarafından kürşad | Temmuz 16, 2007 | Cevapla

 72. kardeşler 50 puanla yerleşiyorlarda 60 la niye yerleşemiyorlar

  Yorum tarafından gokmen | Temmuz 16, 2007 | Cevapla

 73. arkadaşlar durumunuzu anlıyorum..bende sizler gibiyim ama ne bu isyan ya…şu puan olur mu bu olmaz mı …hakkında hayırlıysa istersen 10 al girersin..biri çıkmış ben şu kadar aldım açıktayım dayısı olmayan tercih yapmasın…başka biri başka bişey söylüyor…destek mi oluyorsunuz birbirinize kuyunuzumu kazıyorsunuz belli değil…..bişey söyleyemiyorum ortalık karıştıranlara!!! Allah yardımcınız olsun..

  Yorum tarafından tugba | Temmuz 16, 2007 | Cevapla

 74. AÇIKLANSIN ARTIKIN ŞU SONUÇLAR YA……!

  Yorum tarafından EDA | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 75. ben tarım bakanlıgına baglı olarak 4 b kadrosunda calışmaktayım
  yenı atamalar için tercıhte bulundum
  eger yerlestırılırsem basvuru yapabılecekmıyım yanı 4b ıle atananlar tercıh yapabılırlermı

  Yorum tarafından semra | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 76. kimse tercih yapmasın ben 86 çektim ben yerleşiyim ondan sonra siz

  Yorum tarafından erhan | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 77. mrb ben e.m.l sıhhi tesisat bölümü mezunuyum kpss den 63 puan aldım acaba yerleşirmiyim ?

  Yorum tarafından mustafa | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 78. arkadaşlar atama ve kpss sınavı sonuçları ne zaman açıklanır bilen var mı
  ?bir de mat.ten lise için sizce alım olur mu?

  Yorum tarafından zehra | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 79. nezaman açıklanırki bu sonuçlar yaa

  Yorum tarafından mustafa | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 80. TUBA SAİD’E İTAFEN: CANIM SEN NERDE YAŞIYOSUN AYDAMI TÜRKİYE GERÇEKLERİNDEN HABERİN YOK GALİBA HER HÜKÜMET KADROLAŞMAYA GİTTİĞİ GİBİ MEVCUT HÜKÜMETTE AYNISIN YAPIYO ONA BAKARSAN DEĞİL 10 PUAN SINAVA GİRMESENDE YERLEŞTİRİLİRSİN AKILLI OL!

  Yorum tarafından MERT | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 81. mrb ben ortaöğretim sıhhi tesisat bölümü mezunuyum kpss den 63 puan aldım acaba yerleşirmiyim ?

  Yorum tarafından mustafa | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 82. mrb ben ortaöğretim sıhhi tesisat bölümü mezunuyum kpss den 63 puan aldım atamam olurmu

  Yorum tarafından mustafa | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 83. slm arkadaşlar en son 91 le alındı bundan sonra bir sorun olmazssa 85 e kadar düşme ihtimali yüksek tabi bu orta öğretimler için geçerli meslek mezunu olanlar için değil ben 88 aldım ama olmamam ihtimali yüksek olursa mucize olur zaten ama bekleyip göreceğiz

  Yorum tarafından recep | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 84. sonuçlar bilsek zaten başka sorun kalmazdı ama yine o dayısı olanlardan biri yardımcı olsa çok iyi olur

  Yorum tarafından recep | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 85. 2007/5 sonuçlar ne zaman açıklanacak lütfen bilgi verin bekliyoruz

  Yorum tarafından nihat | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 86. arkadaşlar ben hala şu yerleştirme snuçlarının ne zaman açıklanacağını anlamadım bilen varsa yazsın

  Yorum tarafından feride | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 87. 2006 yılında 3.sınıftayken sınava giren bir kişi 2007 mezun olunca nasıl 2007/5 tercihi yapabiliyor detaylı açıklalayabilirmisiniz?

  Yorum tarafından tuna | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 88. 2006 yılında lisans düzeyinde olmayan birisi 2006 kpss ye girip 2007 yılında nasıl lisans düzeyinden 2007/5 tercihi yapabiliyor? teşekkür ederim.

  Yorum tarafından tuna | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 89. arkadaşlar meslek lisesi mezunlarının puanları kaça kadar düşer bir fikri olan varmı

  Yorum tarafından mustafa | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 90. NEZAMAN AÇIKLANACAK SU SONUÇLAR MERAKTAN ÖLDÜK YAWWW

  Yorum tarafından MAHMUT SAMİ | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 91. SATAŞANLARA CEVABEN:GÖRÜŞELİM ATAMALARDAN SONRA OLURMU…BAKALIM İSYAN EDENLERİN SONU NE OLACAK…BURASI BELKİ AY AMA SENİNDE DÜNYADAN OLMADIĞIN KESİN…………………….

  Yorum tarafından tugba | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 92. HA BU ARADA ATAMA SONUÇLARININ NE ZAMAN AÇIKLANACAĞINI ÖĞRENDİM…FAKAT BURADAKİ BAZI KENDİNİ BİLMEZLER YÜZÜNDEN KİMSENİN ŞU ANDA ÖĞRENME İHTİMALİ KALMADI!!!!!!!!!!!!!1

  Yorum tarafından tugba | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 93. artık bi yerlere yerleştirilsem diyorum..

  Yorum tarafından Kıymet | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 94. artık bi yerlere yerleştirilsem diyorum..çok sıkıldım ilgililere buradan sesleniyorum..Lütfen dikkata alırmısınız..

  Yorum tarafından Kıymet | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 95. yaa en zamn açıklanacak sonuçlar??? haberi oln var mı ??? yaa bişiler yazn artk yaa

  Yorum tarafından beyza | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 96. slm ben ortaöğretim düzeyınde sınava gırdım puanım 67 sonuçlar nezaman açıklanır acaba cevap verırılse sevınırım kolay gelsın

  Yorum tarafından emission | Temmuz 17, 2007 | Cevapla

 97. ammada konustunuz haa bu ne boyle herkes sabırsız anlıyorumda siz boyle yaparak sonucu ogrenmeyimi dusunuyorsunuz ister dayısı olsun ister olmasın eger kaderinde kısmetinde varsa bu iş zaten olur kimse kafasını takmasın allah herkese sabır versin

  Yorum tarafından hale | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 98. arkadaşlar ben cevaplar için internetten 18 i diye duydum.ama daha açıklanmadı.şimdide biri 20 si diye duymuş.biz daha çok bekleriz arkadaşlar.kafanızı bozduğunuza değmez bir takım insanlar için.boşverin şu ösym nin oyalamalarını.hayatınıza bakın.bende sınava girdim.ve şimdi evliyim.aynı zamanda bir bebek bekliyorum.ama inanın bu sınav yüzüne her gün doğuruyorum.ama ALLAH biliyor hepimizin halini.bu hallerimizin hakkı kalmaz onlarda.

  Yorum tarafından mary | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 99. ya arkadaslar benim dayım yok ama amcam var ne olacak simdi

  Yorum tarafından hale | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 100. arkadaşlar sonuçlar ne zaman açıklnanacak ya bu konuda bilgisi olan yok mu.yakında evlenecem inş bu sonuçlaR BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ.

  Yorum tarafından İSYANKAR | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 101. AÇIKLAMA TARİHİNİ BİLEN VARSA SÖLESİNN

  Yorum tarafından KUŞÇU | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 102. tarih yoksa lüfen boş konuşmayın zaten millet bunalımda

  Yorum tarafından KUŞÇU | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 103. sonuçlaaaaaaaaaaar

  Yorum tarafından eyuuuups | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 104. ne zamn açıklanacak yaff bu sonuçlar

  Yorum tarafından king_Dewil_ | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 105. isyan eden kalbimi ösym duy yeter.feryad eden gönlümü ösym duy yeteeeeeeeeeerr……

  Yorum tarafından İSYANKAR | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 106. arkadaşlar dayısı olmayan giremez lafına katılmıyorum, kadrolaşma lafına da katılmıyorum, bakın benim abimin siyasetle alakası olmaz ama şu anda devlet memuru, bende akp nin gençlik kollarına üyeyim, bir sürü torpil buldum, yada ben öyle sandım ama hala açıktayım

  Yorum tarafından bunyaminecel | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 107. saçma sapan konuşuyorsunuz yaa deli oldum valla, yok 99 almışlar da yok bilmem ne de arkadaşlar burada yazan herşeyi dikkate almayın, bence en iyisi http://www.osym.gov adresini sık sık bakmak en kesin ve doğru haberi oradan alabiliriz

  Yorum tarafından bunyaminecel | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 108. KPSS 5 YERLEŞTİRMELERİ NE ZAMAN BELLİ OLUR

  Yorum tarafından MEHMET | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 109. kpss/5 tercihleri ne zaman belli olur..ben 88 puan aldım ortaöğretim düzeyinde. 1.tercihim muğla meb.sizce yerleşme şansım war mı.aslında merak ettiğim üniversite okuyorum ve eğer yerleşirsem 1 ayokuldan izin alıp işe başlasam sonra muğlaya tayinim olurmu.yardım ederseniz sewinirim…

  Yorum tarafından sultancin87 | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 110. sayın adaylar osym telefonla sorabilirsiniz telno 03122988540

  Yorum tarafından bolubeyi | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 111. ya tuğba anladık dayın mı ne war.sizin gibiler yüzünden bizim hakkımız yeniyoo.siz yerleşin torpillee…ama kimsenin hakkı yerde kalmaz.neyse allah bizede gülerr…

  Yorum tarafından buse | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 112. secimi bekliyorlar bunlar anlasıldı. arkadaşlar cuma gününe kadar acıklanır büyük ihtimalle pirim yapacaklar yaaa neysee

  Yorum tarafından titika61 | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 113. ortaöğretim düzlise mezunuyum 90.169 aldım sizce yerleşirmiyim???tercihlerimin hepsi ankara.Soruma cvp vermeyenin kaynanası ölsün.nolur bi cvp verin yardımcı olun

  Yorum tarafından ibrahim | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 114. TUĞBAAA dayına bi sor bakalım sonuçlar ne zaman açıklanıyomuşşşşşşş?????? 🙂

  Yorum tarafından ibrahim | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 115. lan ben biliyorum ne zaman açıklanacak..cuma günü.

  Yorum tarafından cece | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 116. arkadaşlar bence ankarada amcası olan yerleşir.dayı devri bitti.

  Yorum tarafından srvy | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 117. arkadaşlar bilgisi olmayanlar için yazıyorum..okudukça kendi kendime bukadar salak yazı yazanlar zaten memur olamaz.bikere osym nin yapmış olduğu atamaların hiçbirinde torpil işleyemez.ama işçilik te torpil çok..unun için puanı yüksek olanlar üzülmesin .düşük olanlarda üzülmesin.

  Yorum tarafından cece | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 118. o 99 puan alıpta yerleşmeyen salağa sesleniyorum.milletin muralini bozma zaten salak olmasan yalan sölemezdin..

  Yorum tarafından mahmut | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 119. buseye::::canım ben sana ancak gülerim….dayım olsa böyle sitelerde sürünmem demi…ben bu sınavlar yüzünden tedavi görüyorum ve senin bilip bilmeden söylediğin şu lafa bak…yazık sana…sadece benim gibi sağlığınızdan olmayasınız diye herşeyini oluruna bırakın diyorum….hepsi bu…ama gelin görün ki insanlara bazı lafları söylemek çok kolay geliyor…inşallah atanırsın….

  Yorum tarafından tugba | Temmuz 18, 2007 | Cevapla

 120. bu forumu yeni gördüm baştan sona okudum bende sonuçları bekliyorum kendimi yanlız sanıyordum hakikaten zormuş beklemek!!! allah herkese sabır versin

  Yorum tarafından saitkandemir | Temmuz 19, 2007 | Cevapla

 121. 2004 kpss de 76 puan aldım. meslek lisesi bilgisayar böl. mezunuyum atama söz konusu olur mu ve bu atama sonuçları acaba ne zaman açıklanacak bi bilgisi olan varsa paylaşsın pisikoloji kalmadı!!!!!!

  Yorum tarafından dertlii_32 | Temmuz 19, 2007 | Cevapla

 122. Nedir bu meslek liselilerin derdi. bilgisayar bölümüyle ilgili doğru dürüst alım yok. daktilografi var o da toplasan 50 kişi almıyolar. bütün tercihlerimi meb’e yaptım acaba çıkarmı

  Yorum tarafından dertlii_32 | Temmuz 19, 2007 | Cevapla

 123. İNAN TUĞBA MEMLEKET SENİN GİBİ GERZEKLERLE DOLU ZATEN DOLU OLMASAYDI ŞAŞARDIM BİZİM MİLLETE Bİ ŞEKERVER 40 YIL ……HATRINI SOR BİLMEM ANLATA BİLDİMMİ VEDE SENDEN GELECEK HAYIR BIRAK ALLAHTAN GELSİN SENİN GİBİ ZİHNİYETLİLER YÜZÜNDEN HALA ESARETTEN VE ABD – AB İCAZETLERİNDEN KURTULAMADIK

  Yorum tarafından MERT | Temmuz 19, 2007 | Cevapla

 124. ne kadar geri zekalı varsa burda!! kadrolaşma varmışsa girme sınava!! ınsanlarıda mesgul etme burada sacma sapan yorum yapma yok sınava girmesende girermişsin dayın varsa.aptalca yorumları bırakın yaa!!!!!!!!!!

  Yorum tarafından realite | Temmuz 19, 2007 | Cevapla

 125. 88 puan aldım 90 puan aldım!!bu kadar pauan almışsın ama tesadufen demekki.ınceleyın bıraz takip edin ya ilkokul cocukları gibi sorular soruyosunuz..

  Yorum tarafından realite | Temmuz 19, 2007 | Cevapla

 126. KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.Allah herkesin hakkını versin.AMİN.

  Yorum tarafından NESLİHAN | Temmuz 19, 2007 | Cevapla

 127. KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN .Allah herkesin hakkını versin .AMİN

  Yorum tarafından NESLİHAN | Temmuz 19, 2007 | Cevapla

 128. meraba bu 2007/5 kpss sonuçları tam olrak ne zaman açiklanacak

  Yorum tarafından kerem | Temmuz 19, 2007 | Cevapla

 129. 2007/5 tercih sonuçları cuma günü açıklanacakmış arkadaşlar

  Yorum tarafından tuna | Temmuz 19, 2007 | Cevapla

 130. sonuçları sabırsızlıkla hepimiz bekliyoruz.keşke bir yetkili açıklama yapsada hergün beklemek sonunda kalmasak…

  Yorum tarafından sureyya | Temmuz 19, 2007 | Cevapla

 131. slm arkadaşlar kesin olarak nezaman açıklanıyor
  kpss/5 sonuçları

  Yorum tarafından ebubekir | Temmuz 19, 2007 | Cevapla

 132. arkadaşlar pazartesi günü sonuçlar açıklanacak inşallah…hepimize hayırlı olsun.zerre torpil yaptıranlara yazıklar olsun..bir din görevlisi adayı olarak söylüyorum:alacakları maaş HARAM..artık yiyebilenin iki elim şahsen mahşer meydanında yakasında olacak..kaç yıldır görev beklıyorum iki kez 0,3_4 le atamayı kaybettim 81 aldım ama hayırlısı…nasip artık..ALLAH(cc)herkesin hakkında en hayırlısı neyse onu nasip etsin..fazla kafa yormayın arkadaslar.unutmayınkı kalp durdumu yaş farketmiyo hepsi bitiyo..bişeylerin veya sizde olanların kıymetini bilip birazda şükretmeyi deneyelım dimi..ALLAH,a emanet olun

  Yorum tarafından kosifoğlu.. | Temmuz 19, 2007 | Cevapla

 133. mert misin ne haltsın bilmem ama sen varya bildiğim en gerizekalı adamlardan birisin…sen hiç bir halt olamayacaksın..boşuna atama bekleme….:):):):)::):):)::):):)
  yazık sana…

  Yorum tarafından tugba | Temmuz 19, 2007 | Cevapla

 134. bu laflarım bana sataşma ihtiyacı duyanlara

  Yorum tarafından tugba | Temmuz 19, 2007 | Cevapla

 135. arkadaşlar 75 puan aldım düz lise mezunuyum sizce şansım var mı ?

  Yorum tarafından erhan | Temmuz 19, 2007 | Cevapla

 136. ARKADAŞLAR GÖZÜNÜZ AYDIN SONUÇLAR YARIN SAAT 10 DA AÇIKLANIYO…HEPİMİZ İÇİNM HAYIRLISI OLSUN

  Yorum tarafından sultancin87 | Temmuz 19, 2007 | Cevapla

 137. ya kpss 5 atamalerı nezaman acıklanac haberı olan var mı yaaaaaaaaaaa

  Yorum tarafından mustafa taş | Temmuz 19, 2007 | Cevapla

 138. yarın açıklanıyor mu nerden duydun kardeş?

  Yorum tarafından zehra | Temmuz 19, 2007 | Cevapla

 139. nerden biliyosun yarın açıklamnacağını kaynak sağlammı

  Yorum tarafından mustafa | Temmuz 19, 2007 | Cevapla

 140. ya birader nerden duydun cuma açıklandığını.sitelerin hiçbirinde bole bişey yazmıyo..

  Yorum tarafından mehmet | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 141. ARKADSLAR NE YAPTIĞINIZI SANIYORSUNUZ BURAYI BİRBİRİNİZİN SİNİRİNİ BOZUN DİYE YAPMADILAR YALNIZ OLMADIĞINIZI ANLAYINYARDIMLASIN HABERLEŞİN SORULARINIZA YANIT BULUN DİYE YAPTILAR SİZLERİ KINIYORUM KENDİNİZE GELİN COCUKLAŞMAYIN

  Yorum tarafından İZMİRLİ | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 142. MÜJDE…. 20 TEMMUZ SAAT ONDA SONUCLAR ACIKLANIYORMUŞ HEPIMİZİN GÖZÜ AYDIN İNŞALLAH BİYERLERE YERLEŞİRİZ VALLA DAKİKALAR GECMİYOR HAKKIMIZDA HAYIRLISI NEYSE O OLSUN 🙂

  Yorum tarafından İZMİRLİ | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 143. keşifoğlu ben de imamlığı seçtim.senin ilk tercihin neresi dostum.

  Yorum tarafından imam_hafız | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 144. ARKAASLAR YA HALA ACIKLANMAMIŞMI YOKSA BENMİ BULAMIYORUM BU SEFERDE PZT DİYORLAR ARTIK CANIMA YETTİ Bİ KIZ ÖSYM Yİ BASMIŞ DERLERSE SAKIN SASIRMAYIN MEMUR OLAMIYOM AMA KATİL OLCAM GALİBA ALLAHIM SEN YARDIM ET BEN BÖYLE SORUMSUZLUK BÖYLE İLGİSİZLİK GÖRMEDİM YUHH YANİ YUHHH ÖMRÜMÜ YEDİNİZ BE 😦

  Yorum tarafından İZMİRLİ | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 145. pes yani böle sanal bi ortamdada biribirinizi yiyebiliosunuzya gerçekten taktir ettim süpersiniz başarılarınızın devamını diliorum artık şu sonuçlar acıklansında bizde kurtulalım şu sitede kurtulsun 😉

  Yorum tarafından alonegirls | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 146. selam arkadaşlar sonuçlar 20 temuz saat 14:00 açıklanıyor herkese hayırlı olsun…….

  Yorum tarafından musti63 | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 147. hani nerde açıklanıyorBugün 20 temmuz daha hiç bir bilgi yok ne zaman açıklanacak?

  Yorum tarafından çisem | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 148. yeni öğrendim saat 2 de açıklanacakmış ne kadarı doğru bilinmez

  Yorum tarafından çisem | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 149. arkadaşlar 60 puanla atanırmıyım acaba :))))

  Yorum tarafından nezaman | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 150. herkes yüksek puanlardan bahsedince moralim bozuluyoda

  Yorum tarafından nezaman | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 151. SUSUN YAAA YETER ARTIK 90 ALMIŞSAN ALMIŞSIN NE YAZIYOSUN 90 ALDIN MADEM YERLEŞİRSİN NE ÇATLADIN BEEE SİNİR OLDUM SABIRSIZ ŞEYLERRR ANANIZIN KARNINDA 9 AY NASIL BEKLEDİNİZ BAK ZATEN KAFAM BOZUK OKUDUKÇA SİNİRLENDİM YAAA …..

  Yorum tarafından SEVİLAY | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 152. teknik lise elektrik mezunuyum 2006 kpss den 57 puan aldım yerleşir miyim

  Yorum tarafından ebru | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 153. arkadşlar sonçlar seçimden soraki ilk hafta

  Yorum tarafından suna | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 154. arkadaşlar seçimler şu an yökü bizden daha çok ilgilendiriyor seçimden sonraki ilk hafta açıklarlar olurda kadroları bu hükümet açtı diye oy veririz

  Yorum tarafından ahmet 83 | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 155. ama siz siz olun sabır edin dedim çıkacak tabi bir ihtimalde şu atamalar durdurulabilir ne bileyim tercih kontrol falan bu işte bir şaibe var allah hepimizin yardımcısı olsun sevgilerle

  Yorum tarafından ahmet 83 | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 156. ya açılanmadı gitti şu kpss 5 atamları hadi artık öys bile açıklandı bilgisi olan varsa cvp bekliyorum

  Yorum tarafından efocan | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 157. 1 1743337 MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ(ANKARA – Merkez)
  2 1743179 İÇİŞLERİ BAKANLIĞI HİZMETLİ(ANKARA – Merkez)
  3 1741833 DANIŞTAY BAŞKANLIĞI HİZMETLİ(ANKARA – Merkez)
  4 1743095 GAZİ ÜNİVERSİTESİ HASTABAKICI(ANKARA – Merkez)
  5 1741689 BAYINDIRLIK VE İSKAN BAKANLIĞI HİZMETLİ(ANKARA – Merkez)
  6 1741801 ÇEVRE VE ORMAN BAKANLIĞI MEMUR(ANKARA – Merkez)
  7 1744253 ÜNİVERSİTESİLERARASI KURUL BŞK. HİZMETLİ(ANKARA – Merkez)
  8 1741839 DANIŞTAY BAŞKANLIĞI SANTRAL MEMURU(ANKARA – Merkez)
  9 1743079 ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI MEMUR(ANKARA – Merkez)
  10 1742681 EMNİYET GN.MD. TEKNİSYEN YARDIMCISI(ANKARA – Merkez)
  11 1743083 ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI MEMUR(ANKARA – Merkez)
  12 1743085 ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI ŞOFÖR(ANKARA – Merkez)
  13 1743351 MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEMUR(ANKARA – Taşra)
  14 1743433 MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEMUR(KIRIKKALE – Taşra)
  15 1743383 MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEMUR(ÇANKIRI – Taşra)

  Yorum tarafından zaferen_17@hotmail.com | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 158. meraba arkadaşlar atama listesine nerden ulaşabilirim 2007-5atamalarına
  çok merak ediyorum acele yazarsanız sevinirim

  Yorum tarafından hatice | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 159. meraba arkadaşlar atama listesine nerden ulaşabilirim 2007-5 atamalarına
  çok merak ediyorum acele yazarsanız sevinirim

  Yorum tarafından hatice | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 160. yav tamam bugün açıklanıyoda ben hala nerden bakacağımı bulamıyorum biri bağa adres versinn pls:D

  Yorum tarafından meçhul | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 161. ya bu sonuç ne zaman açıklanacak 2007/5

  Yorum tarafından fulya | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 162. ya artık sıkıldım ben arkadaşlar önlisans mezunuyum 63puanım var ve yerleşemiyorum oysaki daha önce 60lar yerleşmiş niye böle oluyo illa torpilmi lazım

  Yorum tarafından fulya | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 163. torpilini bulan üsküdarı geçti ne diyelim şimdiden atananlara hayırlı olsun

  Yorum tarafından fulya | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 164. […] İLE İLGİLİ SORUNLARINIZI DİLE GETİRMEK İÇİN SORU CEVAP DOSYAMIZA TIKLAYINIZ  >>> Dosya 1 —— Dosya 2  […]

  Pingback tarafından 2007/5 KPSS sonuçları açıklandı « VaTaN | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 165. bu adamlar işin profesörü herşeyi kılıfına uydururlar. buraya yazan gerçek vatan sahipleri cok bekler. birileri atı alıp coktaaann köşeyi döndüler… boşbakanın oglu bilalin gemicigi varken bakan pepe’nin oglunun 600 dairesi var. bu vatanın gerçek sahipleride memur olacagım diye sinir krizlerine giriyor… yapıp sattıkları birşey söyleyin bana… babalar gibi ÜLKEMİZİ satıyorlar. kimse birşey demiyor. hangi ÜLKEDE memur olacaz söylermisiniz bana arkadaşlar… ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN… TÜRK VE MÜSLÜMAN olmayanlar hariç…

  Yorum tarafından veysel | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 166. ya kaç puanla yrleştiniz millet

  Yorum tarafından sultancin87@hotmail.com | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 167. sonuçlar açıklanmış ama niye açılmıyo

  Yorum tarafından dertlii_32 | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 168. 80 puanlada biyere yerleştiremedilerya ne diim allah bildigi bigi yapsın bu işle uraşanları :-#

  Yorum tarafından alonegirls | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 169. ben 91.5 ile yerleşemedim.türkiyede 9000. idim ocaktan bu yana 100.000 atama yaptılar arada çok komik bi sayı 91.000 war tamam hadi 60000 i hadi olun 70000 i özel birtakım şartları gerçekleştirse bile ben nasıl atanamam yaaaaa 😦 bu işte bi iş var bence

  Yorum tarafından gkhn71 | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 170. kpss 2007/5 yerleştirmelerinde tercih yaptığım kadrolardan iki tanesine benim puanımdan daha az puanla yerleştirme yapılmıştır. bu durumda ne yapmalıyım?

  Yorum tarafından ibrahim özer | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 171. arkadaşlar bişey diyeyimde bana biri bişey desin..bu atananlara baktımda puanlar hala 90 ların üstünde…nasıl oluyor bu anlamadım ya
  ne bitmez 90 lar bunlar
  allah bilir ya dahada çoktur
  yoksa formalite icabımı yazmışlar o puanları

  Yorum tarafından @@@@@ | Temmuz 20, 2007 | Cevapla

 172. slm ben mustafa 17 temmuzda puanımı ve tercıh yerlerımı bu sıtede yasdım.eger benden dusuk alan bırılerı buralara yerlestırılırse yemın ederım dava acacam.elbet bıgun mılletvekıllıklerı dusecek dokunulmazlıklar kalkacak.yada sınav sonucları ıptal olacak.en azından benım tercıh ettıgım yerler.ben bıktım bu adaletsızlıkten.yeter diyeceğim yani.okuyan ii okusun.

  Yorum tarafından mustafa | Temmuz 21, 2007 | Cevapla

 173. slm aynı şekilde bazı kadrolara yerleşenler benden daha düşük puanla.ne yapmam gerekiyor.ayrıca kpssp1 mi baz alınıyor yoksa kpssp3 mü.bilen varsa sölesin.

  Yorum tarafından gül | Temmuz 21, 2007 | Cevapla

 174. mrb be sidar atama sonuçları açıklanmış mı bilen varsa adresi söyleyin sonuçlarıma bende bakayım

  Yorum tarafından sidar | Temmuz 21, 2007 | Cevapla

 175. kpss den 2007 de 6.bir yerleştirme yapılma ihtimali var mı?Çünkü ben dış ticaret mezunuyum ve 84 aldım dogru düzgün tercih yapamadığım için yine açıkta kaldım.Ben aptalmıyım kendimi çok kötü hissediyorum lütfen birisi bana yardım etsinnnnnnnnnnnnnn

  Yorum tarafından yaprak | Temmuz 21, 2007 | Cevapla

 176. arkadaşlar lütfen birisi bana yardım etsin……………….

  Yorum tarafından yaprak | Temmuz 21, 2007 | Cevapla

 177. aloooooooooooooo yeni bir atama varmı bilen varsa süylesin onunla avunmak istiyorummmmmmmmmmmmmmmmmmm

  Yorum tarafından yaprak | Temmuz 21, 2007 | Cevapla

 178. ne
  olacak
  bizim halimiz bu hükümet bizimle oynuyor galiba

  Yorum tarafından sinirlendim | Temmuz 21, 2007 | Cevapla

 179. sonuçlarda açıklandı ne oldu ki yine aptal yerine konduk

  Yorum tarafından sinirlendim | Temmuz 21, 2007 | Cevapla

 180. ben 4bli olarak hataya atanmıştım 18 temmuzda sözleşmem onlar tarafından fesh edildi fesh edilme sebebi müracaattan sonra mezun olmamdı şimdi de adanaya kadrolu olrak atandımbaşvuru yapabilir miyim cevap bekliyorumlütfen

  Yorum tarafından cennet | Temmuz 21, 2007 | Cevapla

 181. öğrenemedik giittii şu sonuçları

  Yorum tarafından GÜLTEN ÇATAK | Temmuz 21, 2007 | Cevapla

 182. TERCİHLERİMİ YAPARKEN İLK TERCİHİMİ SEHVEN YANLIŞ YAPTIĞIMI SONRADAN FARKETTİM.YALNIZ DİĞER 14 TERCİHİM DOĞRU OLMASINA RAĞMEN TERCİH ETMİŞ OLDUĞUM KADROLARIN BENİM PUANIMDAN DAHA DÜŞÜK PUANLA YERLEŞMİŞ OLDUĞUNU GÖRDÜM.PUANIM 88 OLMASINA RAĞMMEN KADROLARI 84-85 PUAN İLE SONLANAN TERCİHLERİME YERLEŞTİRİLMEDİM.ACABA YANLIŞ OLAN İLK TERCİHİMDEN DOLAYI DİĞER TERCİHLERİMDE İPTAL Mİ EDİLDİ YOKSA ÖSYM Mİ YANLIŞ YAPMIŞTIR BUNUN CEVABINI ACİLEN BEKLEMEKTEYİM .TEŞEKKÜRLER

  Yorum tarafından YUSUF SANCAR | Temmuz 22, 2007 | Cevapla

 183. iste bizle bole dalga geciyorlar.yaziık deil mibunca insana
  yaziktir gunahtir.99 alan kiz sen yerlestin mi bari.havandan gecilmiodu.bundan sonra da cok zor arkadaslar.zaten adam akıllı memur almıyorlar.ozellikle de duz lise mezunuysan isin bitmis demektir.kim de bu suc acaba.bu sinavlar falan hep formalite.en iyisi bi yerden baska biseyden is bulun. o da yok biliyorum ama.bende sizin gibiyim 3.sinif üniv. ogrencisiyim
  ama üniv bitirmek de biseye yaramio.ne diyeyeim allah islah eylesin basimizdakileri.ya almicaksiniz madem neden ümit veriyorsunuz.ya arkadasin biri 9000 deyim diye ya hani 100000 memur aliniodu acaba yuzbinin icinde dokuzbin yokmu yoksa arkadaslar benmi yanlis biliom bu matematigi.bence artik fazla umit baglamasak ii olur.hergun olmektense bi kere olmek daha iidir.TO BE OR NOT TO BE!!!!!! SORRYYYYY

  Yorum tarafından derbeder67 | Temmuz 22, 2007 | Cevapla

 184. izmir milli eğitim bakanlığına atandım.nasıl başvuracağım konusunda bana yardım edin lütfen.

  Yorum tarafından suat | Temmuz 23, 2007 | Cevapla

 185. ben be sene veterinerlik 4. sınıf ogrencisi olacagım. 2008 de yapılacak kpss sınavına okulu bitrmek üzereyim diye girebilir miyim? fakülte 5 sene ben okulu bitirdiğim sene kpss sınavı yapılmayacak. bir sene boşta duracağım. kısacası 4, sınıfta kpss sınavına girebilir miyim. yardımcı olursanız sevinirim.

  Yorum tarafından Rıfat BÜYÜKTANIR | Temmuz 23, 2007 | Cevapla

 186. slm ben 4 b li olarak atandım ve başladım ve istanbul üniv kadrolu olarakta atandım ama üniv hastaneleri özellikle istanbul üniv çook yoğun ve döner az olduğu için kararsızım sizce ne yapöalıyım

  Yorum tarafından mine | Temmuz 23, 2007 | Cevapla

 187. kpss 2006 sınavına ön lisans düzeyinde girdim. başvuru sırasında mezun olabilecek durumdayım diye sınava girdim ama o yıl mezun olamadım.O yıl tecih yapmadım, 2007 yılında tecih yaptım ve tercih günü mezundum fakat notum bilgisayara girilmediginden diploma tarihim tercihten 1 hafta sonra. bu atamada yanlıs beyan sayılır mı? şimdiden teşekkürler

  Yorum tarafından ECEM | Temmuz 24, 2007 | Cevapla

 188. arkadaşlar bide atanıpta giyim kuşamı yüzünden memurluğu eliyle itenler var ya bunlara ne diyeceksiniz 😀

  Yorum tarafından @@@@@ | Temmuz 25, 2007 | Cevapla

 189. ben 4b sözleşmeli hemşire olarak atandım.ancak diploma tarihi ile ilgili sorun var .bunların feshi diye bi şey duydum.doğru mu?doğruysa tekrar atamam olur mu? yardımcı olursanız sevinirim.

  Yorum tarafından ayse | Temmuz 26, 2007 | Cevapla

 190. 2007 kpssden 80 puan aldım sınıf öğretmeniyim kadrolu veya sözleşmeli atanabilir miyim?teşekkürler…

  Yorum tarafından ayşe yıldız | Ağustos 2, 2007 | Cevapla

 191. ben talaşlı üretim öğretmenliği mezunuyum.teknoloji tasarım öğretmenliğine başvurabilir miyim?

  Yorum tarafından ramazan | Ağustos 4, 2007 | Cevapla

 192. Ben siirt maliyeyi kazandım atama süresi belli olmadığı ve paraya ihtiyacım olduğu için işimde çalışmaya devam ediyorum ne zamana kadar istifa etmiş olmam gerekir bana bilgi verebilirseniz sevinirim.

  Yorum tarafından nalan kartal | Ağustos 11, 2007 | Cevapla

 193. mrb.arkadaşlar ben Serkan DEMİRDAĞ.2004 kpss puanım 78,5 ve 2005 kadrolarına bu puanla başvurdum ve İSTANBUL Küçükçekmece Belediyesi daktilograf kadrosuna yerleştirildim.fakat askerde olduğum için atanamadım.yani göreve başlayamadım.ve daha sonra osym nin açtığı daha doğrusu yerleşmelerini yaptığı kadrolara benim sınıf arkadaşım benden düşük puan aldığı halde aynı kadrolara başvurduğumuz halde o yerleşti ben yerleşemedim.daha sonra açılan hiç bir kadroya puanlar benim aldığım puan altına düştüğü halde yerleşemedim.
  Sorum şu; acaba ben kpss tarafından yerleştirilmiş gözüktüğüm için puanıma bakılmaksızın elendiğim için mi yerleşemiyorum.bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş varsa lütfen sevinirim.
  e mail:serkandemirdag@hotmail.com

  Yorum tarafından SERKAN | Aralık 18, 2007 | Cevapla

 194. merhaba ben lise mezunuyum ancak okulöncesiöğretmenliği 3.sınıftayım.KPSS 2004 sınavına lise düzeyinde girmiştim ve 73 puan aldım ancak yerleştirilemedim.daha sonra sınava tekrar girdim ama puanım düşük geldi.benim hangi puanım geçerli sayılıyor.ben hala yerleştirilemediğim için tercih yapma hakkım devam ediyormu?bu puan ne zamana kadar geçerli olacak.

  Yorum tarafından şaheser | Ocak 16, 2008 | Cevapla

 195. ben ön lisans mezunuyum.ama 3,sınıf işletme okuyorum şu anda bu sene kpss ye gireceğim önlisans mezunu olarak.eğer yerleşirsem mezun olduğumda durum ne olur.yani lisans diploması aldığımda tekrar sınava girecekmiyim.ilgilenirseniz çok sevinirim…

  Yorum tarafından özlem | Nisan 11, 2008 | Cevapla

 196. ben fen bilg mezunuyum sınav iyi değil o yüzden normal memurluk düşünüyorum ama son atamaların taban puanlarını bulamadım lütfen bi adres verin bana

  Yorum tarafından sema | Temmuz 4, 2008 | Cevapla

 197. BÜYÜK BİR ÇIKMAZ DURUMUNDAYIM. ÖNLİSANS MEZUNUYUM VE ŞUAN DA DİKEY GEÇİŞTEN AÇIKÖĞRETİM 3. SINIF ÖĞRENCİSİYİM. ANCAK HİÇ FARKINDA OLMADAN KPSS-5 BAŞVURUMDA ORTAÖĞRETİM ÜZERİNDEN BAŞVURMUŞUM. SINAVA GİRİŞ BELGEMİN ELİME GELMESİNDEN SONRA FARKINA VARDIM. LÜTFEN BU KONUDA NE YAPMAM VEYA YAPABİLECEĞİM BİR ŞEYLERİN OLUP OLMADIĞINI BİLEN BİRİLERİ VARSA BANA ACİLEN BİR CEVAP YAZABİLİR Mİ? NE YAPACAĞIMI BİLEMİYORUM. SINAVIM İPTAL OLUR MU? BİLMİYORUM. (ÖNCEDEN KPSS SINAVINA GİRDİĞİM İÇİN DİREK İNTERNET ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPMIŞTIM…)

  Yorum tarafından DENİZ | Eylül 2, 2008 | Cevapla

 198. mrb. kpss/b den 70.43 kpss a dan 69 küsür aldım b kadrosuna bu puan ile yerleşme ihtimlim olabilirlik taşıyorsa hangi bölgelerde hangi kadroları tercih etmemi önerirsiniz? yardımcı olursanız şimdiden ikginize teşekkür ederim…

  Yorum tarafından evina | Aralık 28, 2008 | Cevapla

 199. mrb. kpss/b den 70.43 kpss a dan 69 küsür aldım b kadrosuna bu puan ile yerleşme ihtimlim olabilirlik taşıyorsa hangi bölgelerde hangi kadroları tercih etmemi önerirsiniz? yardımcı olursanız şimdiden ilginize teşekkür ederim…lütfen cevap…

  Yorum tarafından evina | Aralık 28, 2008 | Cevapla

 200. 4/B HEMŞİRE OLARAK ATAMAM ÇIKTI HENÜZ SÖZLEŞME İMZALAMADIM. SÖZLEŞMEYİ İMZALADIKTAN SONRA İSTİFA EDİP/SÖZLEŞMEYİ FES EDİP MEMURLUK veya teknikerlik KADROLARINA BAŞ VURURSAM NE OLUR? MEMUR OLARAK DEVAM EDEBİLİR MİYİM? NE OLUR YARDIM EDİN. BU KONUDA YAZILI BİLGİSİ OLAN VAR MI? MEMUR ATAMASINA BAŞ VURUNCA OLMAZSA ELİMDEKİNDEN DE OLUR MUYUM? cevap yazarsanız sevinirim murat_198564@hotmail.com

  Yorum tarafından murat | Mart 1, 2009 | Cevapla

 201. KPSS DEN 90 ALDIM VALİLİK SÖZLEŞMELİ MEMUR 4/B BÜRO MEMURU ALIYOR BEN ŞAYET BAŞVURUR İSEM ŞU YAKLAŞAN KPSS İKİNCİ ATAMALRINA TERCİH YAPABİLECEKMİYİM PROSEDÜR NEDİR? 6 AY VEYA 1 YIL BEKMEM Mİ GEREKİYOR GÖREVİMDEN İSTİFA EDİP HEMEN İŞE BAŞLAYA BİLECEK MİYİM ???

  iş kurumu tarafından daimi işçi olarak atamdığımız zaman kpss puanı ile ösym nin atayacağı devlet memurluğuna müracat hakkımız varmıdır.istifa etmemiz gereklimidir.
  açık adresime mail atar sanız sevinirim
  subzero_mavi@hotmail.com

  Yorum tarafından murat | Mart 1, 2009 | Cevapla

 202. arkadaş 2 yıllık hacettepe mezunuyum kpss sınavına gireceğim bir yerde işe başlamam için en düşük kaç puan almam lazım. doğalgaz, ısıtma ve sıhhı tesisat proğramı için. bilen biri cvp atsın lütfen…tşkrlr;)

  Yorum tarafından turgay | Eylül 18, 2009 | Cevapla

 203. amma muama oldu bu sonuçlar be kardeşim netleşsin artık ne olacaksa olsun

  Yorum tarafından webtasarım | Eylül 8, 2010 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: