VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Türkiye bu olayı konuşuyor!


‘Beyin ölümü gerçekleşti’ açıklaması üzerine anne oğlunu son kez öptü ve doktorlar yaşam destek ünitesinin fişini çekti. Hamdi Mantar o an hayata döndü!

Tıbben ölen Hamdi’yi anne öpücüğü hayata döndürdü

Geçirdiği kazanın ardından günlerce ölüm kalım savaşı verdi.

Kastamonu’da 1 aydır yoğun bakımda yatan ve beyin ölümü gerçekleşen Hamdi Mantar, bağlı olduğu yaşam destek makinesinin fişleri çekilince hayata döndü.

Hamdi Mantar, Kastamonu’da motosikletiyle bir kamyonun altına girmesi sonucu ağır yaralanmıştı. Kaldırıldığı Kastamonu Doktor Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi’ndeki 3 günlük yoğun bakımın ardından Mantar, doktorların “Yapabileceğimiz başka bir şey yok” demesinin ardından Kastamonu Özel Anadolu Hastanesi’ne sevk edildi. Vücudunda çok sayıda kırık, iç organlarında ve beyninde hasar meydana gelen Mantar’ın yoğun bakımındaki 12’inci gecesinde doktorlar, Hamdi’nin beyin fonksiyonlarının yüzde 90’ının durduğunu ve ailesine makinelerin fişinin çekileceğini söyledi.

MEZARINI BİLE KAZMIŞLARDI

Bunun üzerine Mantar ailesi, Hamdi’nin mezarını kazdırarak, kabir kurbanını kestirdi ve belediyeden yapılacak vefat ilanını hazırladı. Baba Hasan Mantar, doktora Hamdi’yi makineden çıkartmamasını, annesinin hasta olduğunu ve Hamdi’yi sabah son bir kez burada yatarken görmesini istediklerini belirtti. Anne Ferda Mantar oğlunu son kez görüp, öptükten sonra hastane görevlileri, Mantar’ın bağlı olduğu yaşam destek makinesinin fişini çekti ve fişin çekilmesiyle birlikte Hamdi Mantar yeniden hayata döndü. Dışarıda oğullarının ölüm haberini beklerken hemşirelerin Hamdi’nin hayata döndüğünü ve yaşam ünitelerinin yeniden çalışmaya başladığını söylemesi üzerine aile, mutluluk gözyaşlarına boğuldu.

Mantar’ın durumunu öğrenen Kastamonu Askerlik Şubesi, tedavinin devamı için Hamdi Mantar’ı GATA Hastanesi’ne kaldırdı. Hamdi Mantar’ın 20 gündür GATA Hastanesi’nde tedavisi sürüyor.

Hasan Mantar, Hamdi için kestirilen kabir kurbanını yetiştirme yurduna bağışladığını belirterek, “Özel Anadolu Hastanesi’nin bütün çalışanlarına her şey için çok teşekkür ediyorum. Oğlumu hayata döndürmek için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiler. Doktorundan hemşiresine, hasta bakıcısından kat görevlisine ve idari personeline kadar herkes oğlum için çok ilgilendi hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Meslek hayatımın en güzel olayı

Hamdi’nin doktoru Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Ali Şemşit, Mantar ailesine hiçbir zaman ümitlerini kaybetmemeleri gerektiğini belirterek, “Bunun en güzel örneği 12 gün boyunca yaşam destek makinelerinde bağlı olan ve beyin ölümü gerçekleşen Hamdi Mantar’ın yeniden hayata dönmesidir. Bu olay tüm hastalarımızın umutsuzluğa kapılmadan hayata sarılmaları gerektiğini gösterir” diye konuştu.

Haziran 30, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: