VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

‘İslam’ın kurtuluşu için Saadet Partisi’


Peygamberler şehri Şanlıurfa�nın yiğit insanları� diyerek sözlerine başlayan SP Genel başkanı Recai Kutan, bugün yoğun ilgiyle karşılaştı. Ve mitingten notlar:

Şanlıurfa’da Topçu meydanında yoğun bir katılımla düzenlenen SP mitingi öncesinde küçük kızların şiir okuması ve Şanlıurfalı sanatçı Mahmut Durgun’un ilahiler okumasıyla mitinge gelen vatandaşlar sıcak havayı unuttu.
Recai Kutan’ın miting alanına gelmesiyle birlikte vatandaşlar, “Başbakan Kutan” sloganları attı. Ellerindeki pankartlardan “Bu yıl da ÖSS’ye giremedik”, “Dış politika ABD ve İsrail’e teslim”, “İMF’ci, ABD’ci değil Milli Görüşçü Saadet Parti”, “İslam’ın kurtuluşu için Saadet Parti” yazılı pankartlar dikkat çekti. Miting başladığı an elektrikler kesilince otobüsten sağlanan elektrikle topluca İstiklal Marşı okundu ve SP Şanlıurfa İl Başkanı Nuri Güneş, SP Şanlıurfa eski Milletvekilleri Ahmet Karavar ve Niyazi Yanmaz birer konuşma yaparak vatandaşlara seçim gününe kadar çok iyi çalışıp SP’sini iktidara getirmeleri uyarısında bulundular.

Dış polikada ülke elden çıkıyor
“Peygamberler şehri Şanlıurfa’nın yiğit insanları” diyerek sözlerine başlayan SP Genel başkanı Recai Kutan, 22 Temmuz’da seçim olduğunu, şimdiye kadar birçok seçimlere katıldıklarını ancak 22 Temmuz seçimlerinin çok önemli olduğunu belirterek, “Bu seçimler fevkalede önemli. Çünkü dış politikada ülkemiz adeta adım adım elden çıkıyor. Baha göre daha önemli tehlike bizi üstün yapan manevi inancımızın her geçen gün tahrib edilmesidir. AKP iktidarında Şanlıurfa iktidarı 4,5 yılda bakın ne hale geldi. Cenab-ı Hak dünyanın en önemli akarsularını, en güzel ovalarını buralara vermiş. Bu kadar zenginliğe rağmen niye halen fukaralık var? Niye halen onbinler işsiz gencimiz var? Çünkü ülkemiz kötü, yanlış yönetiliyor. Onlar İMF’ye bağlandılar. Bilseler tarım yılda 8 milyar dolar gelir sağlar. Ama onlar kapı kapı 1 milyar dolar borç aramaya başladılar. Bunlar sulamaya sahip çıkmadılar. Harran ovasında pamuk, buğday, arpa ekiliyor ama çiftçilerimize karşılığı verilmiyor. Sanayiyi çökerttiler, hayvancılığı katlettiler” dedi.

ABD Dış İşleri Bakanı Rice’nin 22 ülkenin sınırlarının belirleneceğini söylediğini hatırlatan Kutan, “Kendisine 22 ülke arasında Türkiye’de varmı diye sorulduğunda var cevabını verdi. İşte bu zulümlerin başı Buch, yardımcısı da Tayip Erdoğan’dır. ABD Irak’ı da aldı. Şimdi de Lüblan’a, sonra Suriye ve İran’a saldıracak. Zaten ABD, İsrail güçleri Lübnan’a saldırdı. Bir mahalle kabadayısı Hizbullah çıktı onları alt etti. Yenilmez denilen ABD, İsrail güçleri baktılar rezil oluyor hemen BM araya girdi. Kan dökülüyor diyerek. AKP ABD’nin güçlü silahları var diyor, korkuyor. Bakın ABD ile İncirlik üssü anlaşmasının süresi doluyor. İncirlik kapatılsın, onlara bir daha izin verilmesin. Anlaşılan 7 hava limanı ve 6 deniz limanını kullanmalarına da müsaade edilmesin bakın o zaman ABD nasıl ayağınıza geliyor, size muhtaç oluyor” diye konuştu.
Kutan. Amerika’nın İslam anlayışını sulandırdığını, şehrinizde hristiyan olmadığı halda kilise açtıklarını ve çocuklarımız akıllarını çelmeye çalışarak hristiyanlaştırmaya çalıştıklarını, uyuşturucu yaşının 12’ye düştüğünü, aile yapısının bozulması için zinanın suç olmaktan çıkarıldığını, bayrağımıza ve maneviyatımıza sahip çıkmamız gerektiğini söyledi.

Mitingte olağan üstü bir durum yaşanmadı ve partililer sessizce dağıldılar.

Reklamlar

Temmuz 2, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Seçim, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: