VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Partilerin Miting Programları – Tarihleri


Ak Parti
Mitingleri şenlik havasında yapmayı planlayan ve bu doğrultuda bölgesel sanatçıları programa alan AK Parti, Şehit haberlerinin gelmesi üzerine miting programını değiştirdi

AK Parti’nin şenlik havasına çevireceği seçim mitingleri, bölge sanatçıların katılımıyla gerçekleşmesi planlanan gezi planı, Güneydoğu’dan gelen şehit haberleriyle son dakika değişikliğine uğradı. Seçim mitinglerine katılacak sanatçılar programdan çıkarıldı.

DOĞU’DAN BAŞLANACAK

Seçim mitinglerini Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dan başlatacak olan Başbakan Erdoğan, günde iki miting düzenleyecek. Yarın Siirt’te, cumartesi günü de Muş’ta miting yapacak Erdoğan’ın doğudan sonraki durağı İç Anadolu ve Karadeniz olacak. Başbakan, Karadeniz’den sonra Marmara, Ege ve Akdeniz’e gidecek. Günde iki ile gidecek olan Erdoğan’ın miting saatleri de saat 11.00, 12.00, 14.00, 16.00, 17.00 olarak belirlendi.

Başbakan Erdoğan, 30 Haziran Cumartesi Ankara’da, 8 Temmuz Pazar İzmir’de, 15 Temmuz Pazar İstanbul’da miting yapacak. Erdoğan, 1 Temmuz Pazar günü memleketi Rize’de olacak. 53 ile gidecek olan Başbakan’ın gidemediği illerde ise Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül miting yapacak. Başbakan’ın, ilk seçim gezisini milletvekili seçildiği Siirt’ten başlatması bekleniyor. Haziran ayında Siirt ve Muş dışında Bingöl, Şanlıurfa, Ağrı, Iğdır, Batman, Erzincan, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Kahramanmaraş, Çorum, Kastamonu, Kayseri ve Ankara’da miting yapacak.

KARADENİZ BÖLGESİ AĞIRLIKTA

AKP Genel Merkezi, Başbakan Erdoğan’ın bilgisi dahilinde hazırladığı seçim mitingleri ve gidilecek iller arasında Karadeniz Bölgesi’ne ağırlık verdi. Erdoğan’ın temmuz ayındaki miting programında, Trabzon, Rize,Giresun, Zonguldak, Samsun, Bolu ve Tokat illeri yer alıyor.

Erdoğan’ın, miting düzenleyeceği iller arasında Karabük, Düzce, Kütahya, Manisa, Afyon, Eskişehir, Antalya, İzmir, Uşak, Denizli, Muğla, Aydın, Çanakkale, Balıkesir, Sakarya, Bursa, Kocaeli, İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Isparta, Konya, Niğde, Aksaray , Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay yer alıyor. AKP, seçimlerde teknolojinin bütün olanaklarını da kullanacak.

Günde iki ile gidecek olan Başbakan, uçak ve helikopterle yolculuk yapacak. Erdoğan’a mitinglerde bölgenin milletvekilleri ve bakanları eşlik edecek.

SON DAKİKA DEĞİŞİKLİĞİ

Seçim mitinglerini şenlik havası içinde yapmayı planlayan AKP’de, son günlerde meydana gelen terör saldırıları ve şehit cenazeleri nedeniyle seçim gezilerinde bazı değişikliklere gidildi. Seçim mitingleri düzenleyeceği her ilde bölgesel sanatçıları sahneye çıkarmayı planlayan ve yaklaşık 30 sanatçıyla anlaşan AKP Genel Merkez yönetimi seçim programında bazı değişiklikler yaptı. Sanatçılar gezi planından çıkarıldı.

AKP yönetimi değişikliğin nedenlerini, “Böyle bir ortamda seçim gezilerini şenlik havasına çevirmek çok doğru olmaz. Milletimiz şehitlerimizin yasını tutarken, biz gezilerimizi eğlenceye çeviremeyiz” dediler.

GÜL 28 İLE GİDECEK

Bu arada Başbakan Erdoğan’ın gidemediği illere, Dışişleri Bakanı Gül gidecek. AKP’nin seçim mitingleri 81 ilde yapılacak. 53 ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 28 ile ise Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül gidecek.

AK Parti

22 Temmuz 2007′de yapılacak olan seçimler için partilerin miting programları belli olmaya başladı. AK Parti, seçim mitinglerine Başbakan Erdoğan’ın milletvekili seçildiği Siirt’den başlayacak.

İşte AK Parti’nin miting programı:

6 Haziran : Siirt, Batman

7Haziran : Kahramanmaraş, Osmaniye

8 Haziran : Niğde, Aksaray

9 Haziran : Burdur, Antalya

10 Haziran : Isparta, Karaman

MHP’nin miting programı

MHP, 22 Temmuz’da yapılacak milletvekili seçimlerinde miting alanlarında partilileri coşturmak amacıyla birbirinden hareketli 10 yeni şarkı hazırlattı.
Bahçeli’nin onayından geçen şarkılarda, vatan, millet, bayrak ve kardeşlik vurgusu yapılırken, sorunların çözümünün tek adresi olarak MHP gösteriliyor.

Seçimlere, “60. Hükümet Milliyetçi Hareket” sloganıyla hazırlanan MHP, seçim şarkılarını belirledi. Ülkücü sanatçı Mustafa Yıldızdoğan’ın MHP için yazdığı, “Harekete geçmek lazım” isimli şarkının yanı sıra, çeşitli sanatçıların seslendirdiği 10 şarkı farklı ezgi ve mesajlarıyla dikkati çekiyor. MHP’nin şarkıları arasında “Devlet Geliyor”, “Partimiz MHP”, “Şimdi MHP Zamanı”, “Hazırmıyız”, “Bas Mührünü Sevgiye”, “Geliyor”, Umut Onda”, “Harekete Geçmek Lazım”, “Kutlu Dilek” ve “Al Beyazım” isimli şarkılaryer alıyor.

MHP, seçimler için Hazine’den aldığı yardımın tamamını yani yaklaşık 30 trilyon lirayı (30 milyon YTL) kullanacak. Bu arada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin seçimlerin yapılmasına çok az bir süre kalmasına rağmen 60 ilde miting yapacağı öğrenildi. Bahçeli’nin miting programı arasında Güneydoğu’daki iller de yer alıyor. Adana ve Manisa’dan sonra Bahçeli’nin netleşen miting programı şöyle:

23 Haziran Cumartesi Bursa
30 Haziran Cumartesi Erzurum
1 Temmuz Pazar Trabzon
7 Temmuz Pazar Konya
8 Temmuz Pazar İzmir
14 Temmuz Cumartesi Mersin
15 Temmuz Pazar Antalya
21 Temmuz Cumartesi İstanbul

DP miting programı

DP miting programı
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar’ın miting programı belli oldu. Ağar, seçim turlarına ilk olarak 20 Haziran Çarşamba günü Antalya’dan başlayacak.

Mehmet Ağar seçim mitinglerine Antalya’dan start vermeyi planlıyor. Ağar’ın programı şöyle:

20 Haziran Çarşamba Antalya,
21 Haziran Perşembe Niğde,
23 Haziran Cumartesi Tekirdağ,
24 Haziran Pazar Şanlıurfa,
25 Haziran Pazartesi Afyonkarahisar,
26 Haziran Salı Mardin,
27 Haziran Çarşamba Kocaeli,
28 Haziran Perşembe Kırıkkale,
30 Haziran Cuma Aydın,
1 Temmuz Pazar Hatay,
2 Temmuz Pazartesi Zonguldak,
3 Temmuz Salı Eskişehir,
5 Temmuz Perşembe Manisa,
7 Temmuz Cumartesi Trabzon,
8 Temmuz Pazar Bursa,
9 Temmuz Pazartesi İzmir,
10 Temmuz Salı Adana,
11 Temmuz Çarşamba Aksaray,
12 Temmuz Perşembe Samsun,
14 Temmuz Cumartesi Sakarya,
15 Temmuz Pazar Balıkesir,
16 Temmuz Pazartesi Giresun,
17 Temmuz Salı Denizli,
19 Temmuz Perşembe Konya,
20 Temmuz Cuma Edirne,
21 Temmuz Cumartesi Elazığ

CHP’nin Miting Programı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yarın Hatay’la başlayacağı miting programını Tokat, Antalya ve İzmir’le sürdürecek. Baykal, 28 Haziran Perşembe günü Cenevre’de yapılacak Sosyalist Enternasyonal Toplantısı’na katılacak.

CHP’den yapılan açıklamaya göre, CHP Genel Başkanı Baykal, ilk olarak yarın Hatay’da halka seslenecek. 24 Haziran Pazar günü Tokatlı seçmenle buluşacak olan Baykal, 25 Haziran Pazartesi günü milletvekili adayı olduğu Antalya’da CHP’nin Antalya adaylarıyla buluşacak. Burada CHP’nin adaylarını tanıtacak ve bazı etkinliklere katılacak olan Baykal, 26 Haziran sabahı İzmir’e geçecek. İzmir’de de CHP adaylarını tanıtacak olan Genel Başkan, bazı belediye başkanlarıyla seçkin ve saygın isimlerin CHP’ye katılım

töreninde de hazır bulunacak ve yeni CHP’lilere rozet takacak. 27 Haziran’da Ankara’ya dönecek olan Baykal, 28 Haziran Perşembe günü Cenevre’de Sosyalist Enternasyonal Toplantısı’nda katılacak.

1 Temmuz Pazar günü saat 12.00’de da Edirne Keşan Cumhuriyet Meydanı’ndaki mitingde bir konuşma yapacak olan Baykal, aynı gün saat 15.00’te ise Tarihi Kırkpınar Şenlikleri’ne katılacak. Baykal, 4 Temmuz’da ise Malatya’da partililerle buluşacak.

Yasaklı Erbakan’ın miting programı 

Yasaklı Erbakan'ın miting programı

Milli görüş hareketinin lideri Necmettin Erbakan, Yüksek Seçim Kurulu’ndan adaylığına onay çıkmamasına karşın meydanları dolaşacak. Saadet Partisinin bir ay içinde yapacağı 40 mitingden 9’unda Erbakan konuşma yapacak ve seçmenden oy isteyecek. Erbakan yarın Kocaeli Gebze’de halkın karşısına çıkacak.

Son mitingini 21 Temmuz’da Samsun’da yapacak olan Erbakan, bir gün önce Konya’da görkemli bir miting yaparak propagandanın son gününde medya aracılığıyla etki yaratmaya çalışacak.

Saadet Partisi’nin miting programı belli oldu. Seçim mitinglerine yarın Gebze ile başlayacak Saadet Partisi, 40 ayrı miting düzenleyecek. Yarın Gebze’de Genel Başkan Recai Kutan ve siyasi yasaklı Necmettin Erbakan seçmene birlikte seslenecek. Gebze mitingiyle başlayacak meydan propagandası kampanyası 21 Temmuz’da Samsun mitingiyle noktalanacak.

Büyük kalabalıkların katılımıyla Konya’da görkemli bir miting planlayan Erbakan ve parti kurmayları bu mitingi medyada görünmesi için bir gün öne çekerek 20 Temmuz’a aldı. Yasal olarak seçime giremeyeceği açıklanan Necmettin Erbakan, Kocaeli, Trabzon, İzmir, Elazığ, Bursa, İstanbul, Muş, Konya ve Samsun illerinde halktan Saadet Partisi için oy isteyecek.

ANKA

Reklamlar

Temmuz 3, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Seçim, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: