VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Başbakan Erdoğan’ın kılavuzu kim?


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın partisine yönelik eleştirilerine değindi. Baykal’a göre Erdoğan’ın kılavuzu kim? İşte cevabı:

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ”Kılavuzu Barzani olanın Türkiye’de kimseye kılavuzluk dersi vermeye hakkı yok” dedi.

Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın partisine yönelik eleştirilerine değinerek, ”Kılavuzluk konusu önemli. 360 milletvekili ile cumhurbaşkanı seçemeyen birinin kılavuza ihtiyacı olabilir.

Türkiye ve Kuzey Irak’taki terörist sayısını birbirine karıştıran bir başbakanın kılavuza ihtiyacı olabilir” diye konuştu. Deniz Baykal, partisinin mitingi için Sivas’a giderken uçakta basın mensupları ile sohbet etti. Baykal, Türkiye’de halkın gündeminde terörün bulunduğunu, ancak ”Başbakan Erdoğan’ın miting meydanlarında ona buna çamur attığını” savundu.

Erdoğan’ın mitinglerde kullandığı üslubu eleştiren Baykal, Başbakan’ın CHP’yi eleştirirken, ”Kılavuzları da yanlış tutmuşlar. Siz bilirsiniz, ‘Kılavuzu karga olanın’ derler. Bilirsiniz. İşte bunların durumu da bu” şeklindeki sözleriyle ilgili olarak şunları söyledi:

BAŞBAKANIN KILAVUZA İHTİYACI VAR

”Kılavuzluk konusu önemli tabi. 360 milletvekili ile cumhurbaşkanı seçemeyen birisinin kılavuza ihtiyacı olabilir. Türkiye’de ve Kuzey Irak’ta terörist sayısını birbirine karıştıran bir başbakanın kılavuza ihtiyacı olabilir. Ama haksızlık etmeyelim, Başbakan’ın da kılavuzu var. En önemli kılavuzu Cüneyd Zapsu. Hem kılavuzluk hem pazarlamacılık yapıyor. Başbakan Türkiye’yi pazarlamaya, kılavuzu da Başbakanı pazarlamaya çalışıyor. Kılavuzu Barzani olanın Türkiye’de kimseye kılavuzluk dersi vermeye hakkı yok. Başbakan terör ve terörle mücadele konusunda Barzani ağzıyla konuşuyor.”

Temmuz 4, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Medya, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: