VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

AKP de CHP de Yahudi partisi


Kapatılan Refah Partisi lideri Necmettin Erbakan, Saadet Partisi’nin Trbazon mitinginde seslendi. Erbakan’ın hedefinde AK Parti ile birlikte CHP de vardı.

SP’nin Trabzon’da düzenlediği mitingde konuşan eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, “AKP, dış güçlerin hoşuna gitmek için milli görüş gömleğini çıkarıp deli gömleği giydi” dedi. Erbakan, konuşmasında Başbakan Erdoğan ve AKP’yi, ‘At yarışı spikerleri’, ‘AKP’li demek arka kapıdan kaçan demektir’, ‘Dişi çıkmamış çocuk’ ve ‘Saman çuvalı’ gibi benzetmelerle eleştirdi.

SP Genel Başkan Recai Kutan’ın katılmadığı SP’nin Trabzon mitinginde Necmettin Erbakan, yaklaşık 5 bin kişiye hitap etti. Otomobille kürsünün önüne kadar gelen ve korumalarının yardımıyla basamakları çıkarak, kendisi için hazırlanan masaya oturan Erbakan’a küçük kızlar çiçek verdi. İstiklal Marşı’nın söylenirken, müziğin kesik kesik gelmesi sonucu marşın sadece bir kıtası okunabildi. Ardından, SP’nin Trabzon milletvekili adayları tanıtıldı. Bu arada ismi okunan milletvekili adayının vatandaşı selamlamasının ardından Erbakan’ın elini öpmesi dikkat çekti.
Necmettin Erbakan, ‘Efsane Başbakan’ ve ‘Mücahit Erbakan’ sloganlarıyla sık sık kesilen konuşmasında, 22 Temmuz seçimlerinin diğer seçimlerden farklı olduğunu belirterek “Öbür seçimlerde ülkeyi yöneteni seçiyorduk. Ama bu seçim ‘iyi mi kötü mü idare edileceğiz’ seçimi değil, ‘var mı olacağız, yok mu olacağız?’ seçimidir” dedi.

Türkiye’yi 10 yıldır işbirlikçilerin idare ettiğini ve bugün dağılma noktasına getirildiğini kaydeden Erbakan, “Dünya siyonizmi AKP’yi kendi taşeronu olarak yeniden iş başına geçirmek istiyor. 22 Temmuz’da AKP seçilirse, Hizbullah’la savaşacaklar, sonra İsrail kapımıza dayanacak ve Anadolu’yu işgal etmek için tüm güçlerini kullanacak. 22 Tmmuz’a köleleşmeye hayır sömürülmeye hayır diyeceğiz” diye konuştu.
Fındığa az para verildiğini, çayın para etmediğini, insanların aç bırakıldığını kaydeden Erbakan, bunun sadece hükümetin beceriksizliğinden değil, bir planın uygulaması olduğunu ileri sürdü. Erbakan, Türkiye’nin üzerinde büyük oyun oynandığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Büyük İsrail kurulmak isteniyor. 20’nci haçlı seferini ilan etmişler. RP’yi hükümetten uzaklaştırıp, işbirlikçilerini getirdiler. Tam işbirlikçi olarak da AKP’yi getirerek ülkeyi yok etme planını adım adım uyguluyorlar. AKP 5 yıl içinde, ekonomik yıkım, manevi tahribat ve dış politika faciası meydana getirmiştir. Ekonomide Türkiye’yi IMF’ye teslim etti. Kurda kuzu teslim ettiler yani.”

AT YARIŞI SPİKERİ GİBİ
Necmettin Erbakan, AKP’yi olayları uzaktan seyredip anlatan at yarışı spikerlerine benzeterek, “AKP at yarışı spikerliği yapıyor. Uzaktan sadece, ‘beyaz at koştu, döviz arttı, para değeri arttı’ diyor. Sana ne bunlardan. IMF yapıyor hepsini” dedi.
Erdoğan ve hükümete “Sen milli görüş gömleğini çıkardın, gittin onlara taşeronluk yapıyorsun, onlara uşak olmuşsun” diyen Erbakan, sözlerini şöyle sürdürdü:“SP bir bardağın içindeki süttür. Yahudiler, millet Saadet’i seçmesin diye, şimdi gelmiş bardağa kireç suyu koymuş, kandırıyorlar. Sağa vereceksen AKP’ye, sola vereceksen CHP’ ye ver diyorlar. Bre ırkçılar, bunların ikisi de senin partin. Kime yutturuyorsun. CHP limanlar, havalimanları verilirken itiraz etti mi? Halk Partisi de AB’ci, Amerikancı değil mi? Ne farkları var bunların yahu. Defedin şunları defedin, defedin.”

“SİZDE O MAYA YOK”
AKP’nin kırık plak gibi hep ‘Ben yapacağım ama cumhurbaşkanı mani oluyor’ dediğini vurulayan Erbakan, “Her sene 200 milyar doları siyonistlere verirken cumhurbaşkanı mı emrediyor sana? Memurlara zam veremezken cumhurbaşkanı mı engel oluyor? Amerika ve İsrail’le harp mi edeceğim diyorsun. Buna lüzum yok, adam ol adam. Senden istenen bu” dedi. Erbakan, eleştirilerini şöyle sürdürddü:
“Milli görüş gömleğini çıkardılar deli gömleği giydiler. İşbirlikçi TV’leri izlemeyin. Boş yere sıhhatinizi bozdurmayın. Bir sürü boş laf. AKP de, CHP de siyonistlerin esiri olmuş. Sultan Fatih AKP’li miydi, CHP’li miydi? İkisi de değil, Milli Görüşçüydü, Saadet Partiliydi. Ben onun evladıyım. Ben bu çocuklara zamanında çok tavsiyede bulundum. Şimdi yaptıkları ortada. Biz bunları yaparız demeyin. Nasılsa su ve un var, ekmek yaparız demeyin. Ekmek için bir de maya lazım maya. Sizde o maya yok. AKP’li demek arka kapıdan kaçanlar demek. Biz bunları öğretirken 30 seneden beri bir türlü gerçekleri öğrenmemişler. Yahu siz deli misiniz? Ne arıyorsunuz bu Avrupa’nın arkasında. AB ile müzakereleri başlattılar diye Kızılay’da fişek attılar. Şimdi ağzına bile alamıyor.

Dediler ki, ‘Seni kapının önüne bağlayacağız.’ Tırstı. Pıstı oturdu. En kısa zamanda Kızılay Meydanı’nda İslam birliğinin fişeklerini atacağız.” Necmettin Erbakan, Başbakan Erdoğan’a yüklenirken, “Dişi çıkmamış çocuk. Bu ağacın kökü çürük, sen diyorsun ki yaprağını temizleyeceğiz. Saman çuvalı. Kimi aldatıyorsun, sende maneviyat yok. Afişler asmışlar sağa sola. İflasını gizlemek için kokteyl veren işadamına benziyorlar. Neyin oyunu istiyorsun daha yahu? Hadi oradan” dedi.

Reklamlar

Temmuz 6, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Seçim, Siyaset, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: