VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

AKP, İsrail hükümetiyle kulis yaptı mı


Cumhuriyet Halk Partisi, AK Parti hükümetinin Çalık Grubu’na iş verilmesi için İsrail hükümeti ile kulis yaptığını iddia etti ve şu 3 soruyu sordu:

Cumhuriyet Halk Partisi, AK Parti hükümetinin Çalık Grubu’na iş verilmesi için İsrail hükümeti ile kulis yaptığını iddia etti.

Partinin İstanbul İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler’e kameralar aracılığı ile 3 soru yöneltti:

SORU 1: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler’e; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak, Türk işadamlarına değil, doğrudan Çalık Grubu’na “İş verin” diye İsrail hükümeti nezdinde kulis yaptınız mı, yapmadınız mı?

SORU 2: Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’e; “Bakan Hilmi Güler, Çalık Grubu’nun finansmanını da taahhüt ederek Ceyhan-İsrail arası boru hattı projelerine ilişkin yapılabilecek fizibilite çalışmasını yürütmesini …. ” İsrail’den istediği yönünde Dışişleri Bakanlığı’nın “Gizli” damgalı bir yazısı var mı, yok mu?

SORU 3: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a; Bakanlarınızın iş bulması için İsrail nezdinde kulis yaptığı Çalık Grubu’na, damadınızın genç yaşta genel müdür olarak atanması ne ölçüde ahlakidir? Damadınız, Bakan Güler kulis yaptıktan önce mi sonra mı Çalık Grubu’nda genel müdürlük koltuğuna oturmuştur?

“Elimizde belgeleri var”
CHP milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte basın mensuplarına açıklamada bulunan Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özyürek, iddiaları ile ilgili ellerinde belgeler bulunduğunu, AK Parti’nin iddiaları yalanlaması durumunda belgeleri ortaya çıkaracaklarını dile getirdi.

Özyürek, “Topu taca atmadan net cevaplar vermelerini istiyoruz” dedi.

Temmuz 9, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Siyaset, Son Dakika, Türkçe, Turkiye, İsrail

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: