VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Başkandan PKK’ya destek çağrısı


Şırnak Belediye Başkanı Ahmet Ertak, Fransız haber kanalı 24’e verdiği mülakatta, PKK’nın desteklenmesi gerektiğini söyledi. Ertak’ın PKK’yı övücü sözleri ön plana çıkarıldı.

Başkandan PKK'ya destek çağrısı var FO = { movie:”http://image.haber7.com/ads/habersistemi/haber7_haberresim-alti_b.swf”, width:”272″, height:”102″, majorversion:”8″, build:”0″, xi:”true”, background:”#000000″}; UFO.create(FO, “bannerCorp”);

Fransız haber kanalı France-24’te Şırnak’la ilgili bu sabah yayımlanan özel bir haberde, kentin belediye başkanı Ahmet Ertak ile yapılan bir söyleşiye de yer verildi.

Ertak’ın Kürtçe konuştuğu söyleşide PKK’yı övücü sözleri ön plana çıkarıldı. France-24, Ertak’ın “PKK Kürt halkını destekliyor. Biz de PKK’yı destekliyoruz. PKK’yı desteklemek lazım” sözlerini aktardı.

Ertak, “Demokrasi, adalet ve davamız için sonuna kadar gideceğiz. Türk makamlarına sesleniyorum : bize, kültürümüze saygı duyulduğu takdirde biz de saygı duyarız. Eğer Türk ordusunun operasyonları sona ererse PKK da silah bırakacaktır” şeklinde konuştu.

Ertak, 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde SHP adayı olarak Şırnak Belediye Başkanı seçilmişti.

Röportajda, Şrınak’taki yoğun polis ve asker görüntülerine de yer verildi. Seçim mitinglerinin asker ve polis kameralarının denetimi altında gerçekleştiği vurgulandı.

20 milyon Kürdün özgürlük aradığı, Türk ordusunun devlet içinde devlet olduğu, Irak’a askeri operasyon kesin olmadığı ve daha ziyade “iktidardaki İslamcıların önünü kesmeye dayalı bir politika” olduğu yorumları yapıldı.

France-24’te yayınlanan program için tıklayın

NTV

Temmuz 9, 2007 - Posted by | Dünya, Diğer, Eğitim, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Pkk, Siyaset, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: