VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

CHP, AK Parti’lileri nasıl az gösterdi


Milliyet Gazetesi’nde dün yayımlanan Başbakan’ın İzmir mitingi ile Cumhuriyet mitingi karşılaştırması AK Parti’yi kızdırdı. Miting fotoğrafından CHP oyunu çıktı. İddia ilginç.

CHP, AK Parti'lileri nasıl az gösterdi

HALİT TUNÇ’un haberi

İzmir İl Başkanı Şengül, ‘CHP’liler bizim miting başlamadan çekilen fotoğrafı servis yaptı’ dedi

AK PARTİ İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, Milliyet Gazetesi’nde yer alan iki miting fotoğrafı kıyaslamasından CHP’lileri sorumlu tuttu. Şengül, Başbakan’ın Gündoğdu Mitingi’nin sabah çekilen fotoğraflarını basına dağıtıp, Cumhuriyet Mitingi’nin daha kalabalık olduğunu savunduklarını belirterek ‘hodri meydan’ dedi.

Şengül, CHP’lilerin İzmir’de miting düzenlemekten korktuklarını, miting sabahı çekilmiş fotoğrafları dağıtarak, halkı yanılttığını söyledi. Şengül ‘Hem kalemiz diyorlar hem de miting yapmaya cesaret edemiyorlar. Baykal’ı da aynı yerde görmek istiyoruz. Hodri meydan’’dedi.

CESARETİN VARSA

AK PARTİ mitingdeki kalabalığın CHP’de panik yarattığını kaydeden Aydın Şengül, şunları söyledi: ‘Bir parti düşünün kalemizdir dedikleri yerde. Miting bile yapamıyor. Cumhuriyet mitingini kendine mal etmeye çalışıyor. O mitinge sadece CHP’liler değil, farklı partilerden toplumun birçok kesimi katıldı. CHP hep başkalarının mirasıyla geçindiği gibi, şimdi o mitinge sırtını dayamış. Cesaretleri varsa. Baykal gelir, kaç kişi onu dinlemeye geldiğini görme fırsatı buluruz.’

MİTİNG ÖNCESİ ÇEKİLMİŞ

CHP’YE yakınlığı ile bilinen Milliyet gazetesinde yayınlanan ve 15 Mayıs ile 8 Temmuz mitinglerinin kıyaslandığı fotoğrafların, mitingden çok önce çekildiğini ve başbakanın konuşma anıymış gibi lanse edildiğini belirten Şengül. ‘’Başka partilerde yarattığımız,korku ve için özür diliyoruz. Ama bu sahte fotoğraflar içinde onların bizden özür dilemesi gerekiyor’’ yorumunda bulundu.

AK PARTİ RÖVANŞI ALDI

ÖTE yandan siyasi gözlemciler, ‘İzmir’deki Cumhuriyet Mitingi ile AK Parti mitinginin karşılaştırması yapılacaksa, 8 Temmuz’un AK Parti’nin rövanş mitingi olduğunu söyleyebiliriz’ görüşünü dile getirdiler.

Star gazetesi

Temmuz 11, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Seçim, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: