VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Son 8 hükümetin karnesi nasıl?


Son 8 hükümetin karnesi nasıl?22 Temmuz’a 10 gün gibi kısa bir zaman kalırken bu hükümetle birlikte geçmiş hükümetlerin performansı ne? 1987-2007 arasında görev yapan 8 hükümetin karnesi:
Araştırmacı ekonomistler Şeref Efe ve Mustafa Rumeli son 20 yıldaki hükümetlerin ekonomik performanslarını karşılaştıran rapor hazırladılar. “Özal’dan bu yanahükümetlerin karnesi ne?” sorusunun cevabını verdiler…
Karşılaştırmada, Milli Gelir, enflasyon, istihdam, dış ticaret, borçlanma ve bütçe gibi makro ekonomik göstergelerin kullanıldığı rapor, 21 Aralık 1987 tarihinde kurulan 46. Hükümet (II. Özal Hükümeti) ile başlarken, 2007 yılı Temmuz ayı itibariyle iktidarda bulunan 59. Hükümete (Erdoğan Hükümeti) kadar olan hükümetleri kapsıyor.

Rapor aynı zamanda, hükümetlerin dönemlerine ilişkin kesin ve güncellenmiş verilere sahip olması açısından bir ilk olma özelliğini taşıyor. Daha önce 2002 yılında, Ankara Ticaret Odası tarafından da benzer bir rapor hazırlanmıştı.

HÜKÜMETLERİN PERFORMANSLARI

Temmuz 12, 2007 - Posted by | Diğer, Gazete, Güncel, Gündem, Haberler, Seçim, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

1 Yorum »

  1. Yorum tarafından Anonim | Temmuz 15, 2007 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: