VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

OKS yanlışlığı 5 müdür götürdü


Diploma notlarının yanlış girilmesi sonucu puan ve başarı sırasının yanlış hesaplandığı OKS skandalında hatası görülen 5 okul müdürü açığa

Z. Kıvanç El‘in haberi

Gölbaşı Taşpınar, Tuzla Yunus Emre, İzmir Merkez Cumhuriyet, Batman Fatih, Kocaeli TBMM İlköğretim okullarının müdürleri açığa alındı. Bu müdürler hakkında, ìart niyetli” olup olmadıkları yönünde soruşturma başlatıldı. Yunus Emre’de 306, Taşpınar’da 16, İzmir Merkez’de 32, Batman Fatih’de 28 ve Kocaeli TBMM’de 27 öğrencinin diploma notlarının yanlış girildiği belirlendi.

İlköğretim başarı puanları düşük bildirilen öğrenci sayısı dün 386’dan 475’e yükseldi. Puanı düşük olan öğrenciler, okullarına ya da bakanlığa başvurarak, düzelme yaptırabiliyor. Bakanlığa, diploma notu düşük olduğu halde sisteme yüksek girilen öğrencilerden başvuru gelmemesi dikkat çekti. Bu durumdaki öğrenciler, bakanlığın bu hafta yapacağı tarama ile ortaya çıkacak.

Öte yandan MEB’i telefon yağmuruna tutan öğrenci ve velilerin, diploma notu doğru girilmesine rağmen “Şimdi ne olacak? Bizlerin puanları da yanlış hesaplanmış olabilir mi” sorularını yönelttikleri öğrenildi. Mağdur adayların ise sınavın iptalini istedikleri öğrenildi. Ancak MEB bu talebe sıcak bakmıyor.

(Akşam)

Temmuz 17, 2007 - Posted by | Diğer, Eğitim, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: