VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

CHP reklamına Baykal’lı cevap


CHP’nin Başbakan Erdoğan ve bazı bakanlara yönelik suçlamaları içeren ilanına AK Parti’den Salih Kapusuz, Baykal’ın oğlu için çıkarılan özel kararmane ile cevap verdi.

CHP reklamına Baykal'lı cevap

AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, CHP’nin bugün bazı gazetelere ilan vererek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bazı bakanlar hakkında suçlamalarda bulunduğunu belirterek, ”Ana Muhalefet Partisi CHP’nin bu tutumuna en güzel cevabı, halkımız sandıkta verecektir” dedi.

Kapusuz, yaptığı yazılı açıklamada, CHP’nin bugün bazı gazetelere ilan verdiğini hatırlatarak, bu ilanlarda, Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanının ve bazı bakanlarının, asılsız ve yakışıksız suçlamalarla itham edildiğini öne sürdü.

”CHP’nin ilanı dikkatle incelendiğinde görülecektir ki öne sürülen iddiaların hiçbirinin gerçekle alakası olmadığı gibi, hukuki dayanağı da yoktur. Bilakis büyük bir iftira söz konusudur” diyen Kapusuz, şunları kaydetti: ”CHP, Sayın Başbakan’ın ve bazı bakanların çocuklarının yapmış olduğu meşru ve yasal ticari faaliyetleri ‘yolsuzluk’ varmış gibi göstermeye, bu şekilde algılatmaya çaba göstermiştir.

Oysa Türkiye’de çocuğu için özel Bakanlar Kurulu kararı ve Kanun Hükmünde Kararname çıkartan lider olarak siyasi tarihte yerini alan kişi, Ana Muhalefet Partisi CHP’nin Genel Başkanı Sayın Baykal’dır. Sayın Baykal, uzman hekim olan oğluna mecburi hizmet yaptırmamak için partisinin koalisyon ortağı olduğu dönemde Bakanlar Kurulu kararı çıkarttırmış; zamanında yurtdışından dönmeyen, Hazineden fazladan maaş alan ve böylece müstafi durumuna düşen oğlu Ataç Baykal’ı yeniden memuriyete geri döndürmüştür.”

-”İÇİNDE BULUNDUKLARI ACZİYET…”-

CHP’nin, mahkeme kararlarını hiçe sayarak Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül’e de iftira atmaktan çekinmediğini savunan Salih Kapusuz, ”Kamuoyunda ‘Kayıp Trilyon Davası’ olarak bilinen ve 20 Nisan 2007 tarihinde sonuçlanan bu davadan Sayın Gül beraat ettiği halde, CHP, onu mahkum olmuş gibi göstermekten utanmamıştır. Genel seçimlere 2 gün kala CHP’nin bu şekildeki saldırıları, aslında içinde bulundukları acziyeti ifade etmesi açısından dikkate değerdir” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Kapusuz, ‘çamur at izi kalsın’ tarzındaki eski klasik anlayışların demode olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti: ”Artık ‘ilkeli ve şeffaf siyaset’ anlayışı hakimdir. Fakat Ana Muhalefet Partisi CHP’nin bu anlayışı kavramasının oldukça uzun bir zaman alacağı anlaşılmaktadır. Ancak her şey kamuoyunun gözleri önünde cereyan etmektedir. Ana Muhalefet Partisi CHP’nin bu tutumuna en güzel cevabı da halkımız sandıkta verecektir.”

Reklamlar

Temmuz 20, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Seçim, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: