VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Mumcu faturayı vatandaşa kesti


Partisini seçimlere sokmayan Anavatan Lideri Erkan Mumcu, seçim sonuçlarını değerlendirdi. Erkan Mumcu’nun vatandaşa yönelik eleştirileri vardı.

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, “DP projesi işletilebilseydi dengeleri değiştirecek bir sonuç almak mümkün olacaktı” dedi.

Mumcu, yaptığı yazılı açıklamada, seçime ilişkin olarak 18 Temmuz 2007 tarihindeki açıklamasını aynen aktaracağını belirterek, şunları kaydetti:

“Türkiye’de iktidarı ancak iktisat değiştirir. Türkiye’nin bankacılık sektöründe yabancı sermayeye açılabilir bir yüzde 40’lık pay daha var. Enerji özelleştirmeleri ve medyada yabancı sermayeye yönelik kısıtların kalkmasıyla Türkiye’ye girmesi beklenebilecek sermayenin 120 milyar dolardan az olmayacağını öngörüyorum. Bu da 4 yıllık cari açığın karşılanabileceği bir finansman yaratacaktır. Dolayısıyla küresel sistemden gelecek bir domino etkisi veya Orta Doğu’dan bulaşacak bir problem dışında yeni dönemde geride bıraktığımız 4 yıla göre değişen bir şey olmayacak. Değişen sadece gelir adaletsizliğinin derinleşmesi olacak.”

Vatandaşa eleştiriler

“5 yıldır kemer sıkmaya alıştırılan Türk milleti, tasarruflarının kendine değil de başkalarına gitmesine itiraz edeceğe benzemiyor” diyen Mumcu, “Çünkü insanların bir kısmına Müslüman olmak bir kısmına da laik olmak yetiyor. Bu denge, ancak satacak bir şey kalmadığında bozulur. Ama, artık bu bir yıkım ve yeniden inşa olacaktır. Böyle olmasın diye bir mücadele verdik. Ama bunun böyle olmasından yarar elde edenler galip geldiler. Bu 120 milyar dolarlık yabancı sermayeyle Türkiye’nin pazar olarak satın alınması tamamlanmadan AKP iktidarını kimse indiremez” dedi.

Reklamlar

Temmuz 22, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Seçim, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: