VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Yurdum insanı oy kullanıyor -Medya Galeri-


Türkiye, bugün 23. dönem milletvekili seçimi için sandık başında. Seçimde, kayıtlı 42 milyon 533 bin 41 seçmen oy kullanıyor. İşte yurdum insanının seçim fotoğrafları…

Sandığa dönüş 2
Beklenen gün geldi çattı. 23. dönem milletvekili seçimi için 42 milyon 533 bin 41 seçmen bugün sandık başına gidiyor. Yaz tatilini Ege ve Akdeniz’de geçiren seçmenler oy kullanmak için yollara düştü. Havayolları ile otobüs firmaları ek seferler koydu.

TÜRKİYE, bugün 23. dönem milletvekili seçimi için sandık başına gidiyor. Seçimde, kayıtlı 42 milyon 533 bin 41 seçmen, 158 bin 700 sandıkta oy kullanacak. 14 siyasi partinin katılacağı, 85 seçim bölgesinin bulunduğu seçimde, 699’u bağımsız, 7 bin 394 aday yarışacak. 1946’dan bu yana milletvekili genel seçimleri için toplam 15 kez sandığa giden Türkiye, bugün 16. kez sandığa gidiyor. Vatandaşlar, Doğu ve Güneydoğu’da 07.00-16.00, diğer illerde 08.00-17.00 saatleri arasında oy verilebiliyor..

KİMLİKLE OY ATILACAK
Seçmen bilgi kağıdı olmayıp, kütüğe kayıtlı bulunanlar, ibraz edecekleri kimlik belgeleriyle (nüfus kağıdı, resmi daireler veya iktisadi devlet teşekküllerince verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, ehliyet, evlenme cüzdanı) oy kullanabilecekler. Bu belgelerden birini ibraz edemeyen oyunu kullanamayacak. Seçmenler, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) “www.ysk.gov.tr” internet sitesinden de hangi sandıkta oy kullanacağını öğrenebilecek.

ADIM ADIM OY KULLANMA
Seçmen listesinden adınızı bulun. Sandık kurulu başkanına seçmen bilgi kartınızı ve nüfus kağıdınızı verin. Birleşik oy pusulası, zarf ve “evet” mühürünü teslim alın, kapalı oy verme bölümünü geçin.

Oy pusulasında “Evet” mühürünü desteklediğiniz parti veya bağımsız adaya ait bölümdeki dairenin içine basın.

Oy pusulasını zarfa koyduktan sonra zarfı oy sandığına atın. Evet mühürünü sandık başkanına verin ve seçmen listesinde adınızın karşısına oy kullandığınıza dair imza atın. Sol elinizin işaret parmağına boya sürülmesine izin verin.

Seçim ada boşalttı
Balıkesir’in Erdek İlçesi’ne bağlı Paşalimanı Adası’ndaki tatilciler, seçimlerde oy kullanabilmek için seçim bölgelerine döndü. Toplam 5 köyün bulunduğu Paşalimanı Adası’nın tek limanı olan Balıklı Köyü’ndeki iskelede uzun kuyruklar oluştu. Ada sakinleri turizmin en önemli geçim kaynaklarından biri olduğunu belirterek, yaz aylarında yapılan seçim nedeniyle turizm gelirlerinin düşmesinden yakındı.

Fotogaleri için tıklayınız 

Reklamlar

Temmuz 22, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Seçim, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: