VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

CHP’den Erdoğan değerlendirmesi


CHP’de Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Başbakan Erdoğan’ın, CHP lideri Deniz Baykal’ı ziyaret edeceğini açıklamasını bakın nasıl değerlendirdi.CHP'den Erdoğan değerlendirmesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı ziyaret edeceğini açıklamasını “Henüz fazla bir anlam ifade etmez” sözleriyle değerlendirdi.
Onur Öymen, Başbakan Erdoğan’ın muhalefet partilerine yönelik açıklamalarını değerlendirdi.

Öymen, Başbakan Erdoğan’ın, CHP lideri Deniz Baykal’ı ziyaret edeceği açıklaması için, “Henüz fazla bir anlam ifade etmez. Daha önce de ziyaret etmişlerdi” dedi.

Yeni Cumhurbaşkanı’nın seçileceğine işaret eden Öymen, bu konuda AKP’nin somut olarak ne önereceğine bakacaklarını söyledi. Deniz Baykal’ın, Cumhurbaşkanın dışardan seçilmesi yönündeki açıklamalarını hatırlatan Öymen, bu konuya AKP’nin sıcak yaklaşmadığını kaydetti.
Siyasi hayatta ziyaretlerin rutin olduğunu ifade eden Öymen, “Sayın Başbakan ilk hükümete geldiklerinde de ziyaret etmişti. Fakat sonra bu ziyaretlerin arkası kesilmişti. Biz ihtiyatlı bir bekleme içindeyiz. Gelişmeleri göreceğiz. Ondan sonra gerekli tavırları göstereceğiz” diye konuştu.

“AKP’Yİ DEVİREMEDİK, BU YÜZDEN BAŞARISISIZ”

Onur Öymen, CHP’nin oyunu artırmasına rağmen istenilen başarıyı elde edemediğini belirterek, sonuçları “mantıkla” açıklayamadığını söyledi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’la henüz görüşmediğini anlatan Öymen, “CHP, başarılı ya da başarısız demek izafi. Biz oyumuzu artırdık. Fakat bu yetmiyor. Eğer ölçü AKP iktidarını devirmekse, bunu başaramadık. Bununla övünecek halimiz yok” dedi.

CHP’nin gücünü koruduğunu ancak bunun da yetersiz olduğunun altını çizen Öymen, AKP’yi din duygularını sömürerek oy almakla suçladı. CHP’nin halkın isteğine kulak vererek, DSP ile işbirliğine gittiğini belirten Öymen, buna rağmen partisinin Türkiye genelinde başarısız olduğunu söyledi.

Reklamlar

Temmuz 23, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Seçim, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: