VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Google Analytics Artık Türkçe


Google güçlü internet analitik çözümü Google Analytics™ ‘in Türkçe sürümünü kullanıma sundu.

İşletmelere dönük ücretsiz bir çözüm sunan Google Analytics, şirket yöneticilerinin, pazarlamacıların ve internet sitesi sahiplerinin, sitelerine erişen kullanıcılarla nasıl bir etkileşim içinde olduklarını anlamaya yardım etmeyi ve bu yolla da internet üzerinden ticaretin potansiyelini en üst düzeye çıkarmayı amaçlıyor.

Google Analytics’in Türkçe sürümü kullanıcılara e-posta yolu ile raporlama, kişiye özel denetim masaları oluşturma, geliştirilmiş harita gösterimleri ve önemli bilgilere daha kolay erişim imkanı sağlıyor.

Google Analytics’in Türkçe sürümünde veriler farklı raporlama yöntemleri ile kullanıcıların tercihine sunuluyor. Böylece kullanıcılar internet sitesi yönetimi ve Google AdWords™ kampanyaları hakkında değerlendirmeler yaparak stratejilerine yön verebiliyorlar. Google Analytics görüntüleme kampanyaları ve tıklama bağlantısı üzerinden fiyat belirleme gibi internet ortamı pazarlama girişimlerinin etkinliğini takip etme imkanı sağlıyor ve programlanabilen ve çalışma arkadaşlarına dağıtılabilen e-posta raporları oluşturuyor.

Google Mühendislik Bölümü Direktörü Paul Muret yaptığı açıklamada; “Google’da reklam sektörünün pazarlama bütçelerinin etkinliğini ölçebilmeleri ve bu yolla da işlerini optimize edebilmeleri konuları üzerinde yoğunlaşmaktayız. Google Analytics’in Türkçe sürümü reklamcılara ve internet sitesi sahiplerine müşterilerinin ihtiyaçlarını daha iyi kavrama imkanı sağlayacak, dolayısıyla reklamcıların yatırımları üzerindeki geri dönüşü artırarak, bir yandan da tüketicilerin e-ticaret tecrübesini geliştirecek” dedi.

Google Analytics ile kullanıcılar önemli bilgilerin daha detaylı olarak görüntülüyor ve etkinliğini analiz edebiliyor. Google Analytics, daha fazla özellik ve geliştirilmiş metrikler kullanarak veri ve istatistikleri sade bir dille özetliyor ve böylece internet sitesi sahipleri bilgiye dayalı kararlar alabilme imkanı sunuyor. Program araçları arasında, bilgileri kilit performans özet göstergelerine süzgeçleyen ve belli başlı kullanıcı ayrıntılarını vurgulayan skor kartları ve özet metinler bulunuyor.

Google Analytics’e özgü diğer özellikler:

Kullanıcıların yeni kararlar almalarına ve keşfetmelerine imkan veren e-posta raporları ve geliştirilmiş grafik netliği
Doğru bilginin doğru kişiye doğru zamanda ulaşmasını sağlama amaçlı, kişiye özelleştirilebilir denetim panelleri
Kullanıcıların internet sitelerini geliştirmelerine imkan veren sade bir dille yazılmış veri tanımları

Google Analytics hakkında daha fazla bilgi veya programa başlamak için, http://www.google.com/analytics adresindeki kayıt talimatlarını yerine getirmeniz gerekmekte. Google Analytics hakkında daha fazla şey öğrenmek için, http://analytics.blogspot.com adresindeki Google Analytics bloguna başvurabilirsiniz. Ayrıca, yeni versiyonun kullanımında size yardımcı olacak ipuçlarını http://www.google.com/analytics/video adresindeki eğitsel video filminde bulabilirsiniz.

Temmuz 23, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Genel, Haberler, Internet, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: