VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Abdullah Gül’ün Köşk için kararı


Abdullah Gül, cumhurbaşkanlığı adaylığı için kararını açıkladı: “Benim kararım meydanların işaretini görmezden gelmemek yönündedir. Bunu görmezlikten gelemem.”

Abdullah Gül'ün Köşk için kararı

Abdullah Gül, cumhurbaşkanlığı adaylığı için kararını açıkladı. Gül, “Benim kararım meydanların işaretini görmezden gelmemek yönündedir. Bunu görmezlikten gelemem. Aday değilim diye bir şey sözkonusu değildir.” diyerek adaylığının devam ettiğini açık bir şekilde ifade etti.

Abdullah Gül, AK Parti’nin yüzde 47 oranında oy aldığını hatırlatılması üzeri ne şu yanıtı verdi. “İki kişiden birinin oyunu almış bir partiye yüzde 53’ün oyunu alamadınız demek doğru değildir. Hangi parti halkın tamamının oyunu alabilmiştir.”

Türkiye’yi seçime götüren üçüncü etken olduğu yönündeki soruyada Anayasa ve kanunlar neyi emrediyorsa o olacaktır. Bunun dışında hiç bir şey sözkonusu değildir.

Bunun dışında bir sıkıntı ne olabilir. Herşey ortadayken. demokrasi diyoruz. Demokrasi dışında bir şeyin olabileceğini düşünmüyoruz.

Halkın iradesinin dikkate alındığı ölçüde bu süreç o kadar hızlanır.

Irak’tan bir heyet bekliyoruz. Başbakan Maliki’nin de içinde bulunduğu bir grup kısa bir süre sonra Ankara’ya gelecek. Tarihin netleşmesini bekliyoruz.

Türkiye reform sürecine devam edecektir. Hem ekonomik hem demokratik süreç devam edecektir. Avrupa ile ilgili ilişkiler güçlü tutulmaya devam edecektir.

AYRINTILAR GELECEK

Reklamlar

Temmuz 25, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: