VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Asım Kocabıyık : Memleket Kayboldu


Asım Kocabıyık'a seçimlik sorularBorusan Holding’in kurucusu Asım Kocabıyık, e-muhtıra fırtınasının estiği günlerde, kamuoyunu şaşkına çeviren çıkışlar yapmıştı. cafesiyaset.com, Kocabıyık’a sorular yöneltti? 

Borusan Holding’in kurucusu Asım Kocabıyık, askeri müdahalenin ülkeyi yönlendirdiği günlerde, “AKP yüzde 40-50’yi bulursa memleket kayboldu” demişti. Her iki kişiden AK Parti’ye oy verdiğine göre, Kocabıyık şimdi ne yapacak?

Seçimler öncesinde en ilginç çıkışları yapan isimlerden birisi de Borusan Holding’in kurucusu Asım Kocabıyık olmuştu. Kendisini, “Atatürk’ü gören işadamı” olarak tanıtan Kocabıyık, “AK Parti’nin yüzde 40-50’yi bulması halinde memleketin kaybolduğu” iddiasında bulunmuştu.

Asım Kocabıyık, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin askerin müdahalesi sonucu çıkmaza girdiği bir dönemde bir grup gazeteciyi kabul etmiş ve çarpıcı sözler söylemişti. Hürriyet gazetesinin 7 Mayıs 2007 tarihli nüshasında yer alan haberde Kocabıyık, Türkiye’nin sahibinin asker olduğunu öne sürmüş ve istediği gibi müdahale yapabileceğini dile getiren şu ifadeleri kullanmıştı:

“Türkiye Cumhuriyeti bir askerin kurduğu devlettir. Ve o asker, bu devleti orduya emanet etmiş, koruma ve kollama görevini vermiştir. Ordu icap etmiştir bu yetkisini kullanmıştır. Daha önceki askeri müdahaleler için görüşüm böyle olmuştur. Benim görüşüme itibar edilmeyebilir ama yaşıma itibar edilebilir. Atatürk’ü görmüş biriyim ben.”

AK Parti oylarının, 3 Kasım 2002 seçimlerinin bile gerisinde kalacağı öngörüsünde bulunan işadamı Kocabıyık, iktidar partisinin oylarının yüzde 40’ı bulacağı iddialarına da karşı çıkmıştı. Kocabıyık, “Eğer AKP’nin payı yüzde 50’yi bulduysa bu memleket kayboldu demektir” diye konuşmuştu.
AK Parti’nin bir ekonomi politikası bulunmadığı iddialarına destek veren Kocabıyık, gazetecilere verdiği röportajda, “AKP’nin yaptığı Derviş’in getirdiği IMF programını sadakatle uygulamak. Bu kararları bozmadı” değerlendirmesinde bulunmuştu.

KOCABIYIK’A CAFESİYASET SORUSU

Haberin devamı için bu linki kullanabilirsiniz

www.cafesiyaset (özel)

Reklamlar

Temmuz 28, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Seçim, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: