VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Kadir Topbaş’tan suya zam yolda


Topbaş, suya zam önerisinin İSKİ’den geldiğini tüketimin belli boyutları aştığı yerlerde kullanım oranlarına göre suya zam yapmayı planladıklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, suya zam önerisinin İSKİ’den geldiğini tüketimin belli boyutları aştığı yerlerde kullanım oranlarına göre suya zam yapmayı planladıklarını söyledi.

Topbaş, “Şu anda değerlendirme yapılıyor. Tabii bunun kararını “AKP’nin üçte iki çoğunluğunu elinde bulundurduğu” meclis verecek. Özellikle su tüketimini yavaşlatma adına, park ve bahçe sulamaları gibi bir takım israf boyutunda olan olayları engelleme açısından böyle bir teklif yapılacak meclise. Bunun hazırlıkları yapılıyor” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane’deki belediye binasında gazetecilere suya zam konusu ile ilgili açıklamada bulundu. Topbaş “Su tüketiminin belli boyutları aşan yerlere bir miktar zam önerimiz olacak. Bu talep İSKİ’den geldi. Değerlendirmeler yapıyoruz ama konu ile ilgili son kararı meclisimiz verecek.” dedi.

Başkan Kadir Topbaş, “Şu anda bir değerlendirme ile zam konusu gözden geçiriliyor. ‘Su tüketimini hiç olmazsa daha ekonomik açıdan engelleyebilecek bir tedbir olabilir mi?’ diye değerlendirme yapıyoruz. Şu anda bizim her şeyde kullandığımız suyumuz, içilecek kalitede bir su. Bu kalitede bir suyu bonkörce kullanma zamanı geçti. Artık dikkatli kullanmak gerekiyor.” şeklinde konuştu.

İstanbul’un çölde bir matara su ile kalmış insan gibi olduğu aktaran Kadir Topbaş şunları söyledi: “Şu anda İstanbul’da Ankara’da ve dünyada ciddi alarm sinyalleri var. Artık insanoğlunun, yaşam kaynaklarına, bilhassa suya çok daha saygılı olması gerekiyor. Burada yaptırımları zorlayıcı cezaların ötesinde, düşünceli ve akılcı bir yolla su kullanımı konusunda bilinçli bir tüketici oluşturmak zorundayız.”

Reklamlar

Ağustos 1, 2007 - Posted by | Belediyeler, Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Son Dakika, Türkçe, Turkey

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: