VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Paşam’a bak!


Emekli General Veli Küçük’ten İngilizlerle işbirliği.. Emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün Köyü olan Türkmen’e kurulacak fabrika için bizzat Emekli Paşanın devreye girdiği belirtildi.
Universal Çimento A.Ş., Bilecik’in Gölpazarı ilçesine bağlı Türkmen Köyü’nde 1 buçuk milyon ton kapasiteli Çimento Fabrikası kuruyor.

Türkmen Köyü’ne kurulması planlanan çimento fabrikası ile ilgili çalışmalar başladı. Sermayesinin yüzde 65’i İngilizlere ait olan Universal Çimento A.Ş.’nin yatırımlarına öncülük eden kişinin ise, emekli Tuğgeneral Veli Küçük olduğu ortaya çıktı. Emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Gölpazarı Belediye Başkanı İsmail Uzmay ve Universal Çimento A.Ş. CEO’su Mete Bülgün ile birlikte Bilecik Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Özünlü ile bir süre görüşen heyet, çıkışta açıklama yaptı. Liseyi Bilecik’te okuduğunu ve Bilecik’e yatırım yapmak için harekete geçtiklerini belirten Universal Çimento A.Ş. CEO’su Mete Bülgün; “Gölpazarı İlçesi Türkmen Köyü’nde yapmayı planladığımız 1,5 milyon ton kapasiteli çimento tesisi ile ilgili olarak Bilecik TSO’ya bilgi vermek amacıyla Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özünlü’yü ziyaret için geldim” dedi. Yüzde 65’i İngiliz sermayesi ile kurulacak olan Universal Çimento A.Ş. Gölpazarı İlçesi Türkmen Köyü Tesisleri’nin 24 ayda tamamlanacağını belirten CEO Mete Bülgün, projenin ÇED aşamasında olduğunu söyledi.

Bilecik TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özünlü ise; “Yatırım için Gölpazarı ilçemizi tercih eden Universal Çimento A.Ş. CEO’su Mete Bülgün’ü tercihinden dolayı tebrik ederken, “Bilecik TSO olarak İlimize yatırım yapan herkesin her zaman yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Böyle anlamlı bir yatırıma fiilen başlamadan önce Odamızı ziyaret eden Universal Çimento A.Ş. CEO’su Mete Bülgün’e, Veli Küçük Paşamıza ve Gölpazarı Belediye Başkanı İsmail Uzmay’a teşekkür ediyor, bu güzel tesisin İlimize ve Ülkemize hayırlı olması dileğiyle başarılar diliyorum” dedi.

Reklamlar

Ağustos 1, 2007 - Posted by | Askeriye, Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: