VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

2007 KPSS Sınav Sonuçları Açıklandı


Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tüm adayların merakla beklediği 2007 KPSS sınav sonuçlarını açıkladı. Sonuçları görmek için tıklayınız. 2007 yılı içinde sadece A Grubu kadrolar ve öğretmenlik atamaları için bir KPSS sınavı yapılmış olup, 30 Haziran 2007 ve 1 Temmuz 2007 tarihlerinde yapılan bu sınav sonuçları, genel memur kadroları olarak bilinen B grubu atamalarında kullanılmayacaktır.

Sonuçları görmek için tıklayınız.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 30 Haziran-1 Temmuz 2007 tarihlerinde lisans adaylarına yönelik gerçekleştirilen ve öğretmen adaylarının da katıldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları, bugün öğleden sonra açıklanacak.

Adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM’nin “www.osym.gov.tr” internet adresinden, TC kimlik numaralarını yazarak öğrenebilecekler.

2007-KPSS sonuçları, sınav tarihinden itibaren 2 yıl geçerli olacak.

2007-KPSS, Başbakanlık, bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetiştirme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadrolar ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına ilişkin kadroları içeren A grubu kadrolar ve öğretmen adayları için yapılmıştı.

Ağustos 2, 2007 - Posted by | Öğrenci, Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, KPSS, Memurlar, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

1 Yorum »

  1. […] 2007 KPSS Sınav Sonuçları Açıklandı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tüm adayların merakla beklediği 2007 KPSS sınav […] […]

    Pingback tarafından Top Posts « WordPress.com | Ağustos 3, 2007 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: