VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Terörist Abdullah Öcalan, yine konuştu.DTP’li Vekillere Uyarılar yaptı


Terörist Abdullah Öcalan, yine konuştu. Kendisine yakın internet sitelerine Avukatları aracılığıyla gönderdiği açıklamada DTP’ye uyarılar yaptı.

Terörist Abdullah Öcalan, yine konuştu. Kendisine yakın internet sitelerine Avukatları aracılığıyla gönderdiği açıklamada DTP’ye uyarılar yaptı.

İşte uyarılar:

Öcalan, DTP kökenli bağımsız adayların seçim performansıyla ilgili olarak, “Benim adım etrafında gidip gelip 20 milletvekili çıkardılar. Ben olmasam ne yapacaklardı?” değerlendirmesini yaptı.

AVUKATLARIYLA GÖRÜŞME NOTLARI YAYINLANDI

PKK’ya yakın bazı internet sitelerinde dün avukatlarıyla yaptığı görüşme notları yayınlandı. Bu haberlere göre Öcalan, görüşmede “DTP’nin elinde binlerce kadro var ama bu kadroları çalıştırmasını bilmiyor. Benim adım etrafında gidip gelip 20 milletvekili çıkardılar. Ben olmasam ne yapacaklardı, benim ismimi kullanmasalardı bu sonucu alamayacaklardı” dedi.

“YAPAMIYORLARSA GİTSİNLER”

Öcalan’ın, “Kendilerinin bizzat politika geliştirmeleri gerekir, politika ciddi bir iştir, demokratlık ciddi bir iştir, yapamıyorlarsa bırakıp gitsinler” değerlendirmesi yaptığı belirtildi. Öcalan, Asrın Hukuk Bürosu’na bağlı avukatları aracılıyla yaptığı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

“İYİ ÇALIŞMAZSA KAYBEDER” Üç DEP’li milletvekili Hatip Dicle, Leyla ve Sadak Orhan Doğan’ın da anısına DTP içindeki örgütlenmeye öncülük edebilirler. DTP içindeki örgütsel sorunları varsa aşabilirler. Orhan Doğan en az kızdığım belki hiç kızmadığım bir kişiydi. Nedendir bilmiyorum belki sürekli barış çizgisinde olması ve samimiyeti idi. DTP bundan sonra iyi çalışmazsa elindekini de kaybeder AKP’yi eleştiriyorlar ama AKP seçim için çok çalışıyordu.

“HEP BİRLİKTE GÖRECEĞİZ

DTP bir çatı örgütünü gerçekleştirebilir, diğer sol partileri de bu çatı altında birleştirebilir. Fakat ben tümden de umutsuz değilim bazı olumlu şeyler gelişebilir, bir iki önemli adım atılabilinir. Anayasa tartışmaları falan da var bakalım hep birlikte göreceğiz.

“MİLLETVEKİLLERİNE İHTİYACIM YOK”

Milletvekillerinin benimle görüşmemesi için yasal düzenleme yapmışlar. Milletvekillerinin benimle görüşüp görüşmemesi o kadar önemli değil, benim buna pek ihtiyacım da yoktur.

MİKRO KREDİ İLE AKP biraz parayla biraz zorla bu sonuca ulaştı. AKP bundan sonra Kürtlerin haklarını engellemek için yasaları devreye sokacak. Kürt halkını mikro kredi ile kazanmaya çalışıyor. Önce Kürtleri açlığa mahkum ediyorlar sonra az para dağıtıp onları kazanmaya çalışıyorlar. Bize oy vermezseniz bundan da mahrum kalırsınız diyorlar halka. Bunun için AKP’ye gereken karşılık verilmelidir. AKP şimdi Kürt halkına mikro kredi benzeri şeyler dağıtıyor ama bu da çok uzun sürmez bu maddi kaynakları da bir gün tükenir.

vatan

Ağustos 3, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Pkk, Siyaset, Son Dakika, Türkçe, Terör, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: