VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

23.Dönem Milletvekilleri yemin ediyor : ( CANLI YAYIN )


TBMM’de yeni dönem milletvekillerinin yemin töreni İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. İlk yemini Şükrü Elekdağ etti. Daha sonra vekiller sırasıyla yemin etmeye başladı..

Milletvekilleri yemin ediyor

Yeminin töreni canlı olarak sizlere ileteceğiz. İlk yemin edecek vekiller ve sonrasındaki önemli gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz…

23. Dönemin başlaması dolayısıyla, TBMM Geçici Başkanı Şükrü Elekdağ, Meclis bahçesinde bulunan Atatürk Anıtına çelenk koydu. Şükrü Elekdağ ve geçici Başkanlık Divanı üyelerinin yerini almasından sonra anıta çelenk konularak saygı duruşunda bulunuldu.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, tören sona erdi. Törene, eski bakanlardan Mehmet Ali Şahin, Abdülkadir Aksu, Vecdi Gönül, Ali Babacan ile çok sayıda yeni ve eski milletvekili katıldı. Milletvekilleri daha sonra TBMM kulislerine gelerek andiçme törenini beklemeye başladılar. Törene katılmak üzere Meclise topluca gelen DTP’li milletvekilleri, bir süre ana binada beklediler.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ertuğrul Günay, DTP’li Mardin Milletvekili Ahmet Türk ve diğer milletvekilleriyle tokalaştı. Gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği DTP’li milletvekilleri, sorulara cevap vermedi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN GELDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, milletvekili yemin törenine katılmak için TBMM’ye geldi. Erdoğan’ı Meclise gelişinde, AK Parti Grup Başkanvekilleri Salih Kapusuz ve Eyüp Fatsa ile milletvekilleri karşıladı. Başbakan Erdoğan, Genel Kurul salonuna girmeden önce TBMM’deki makamına geçti.

TÖREN İSTİKLAL MARŞI İLE BAŞLADI

TBMM’de yeni dönem milletvekillerinin yemin töreni İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Bazı DTP’li vekillerin marşa iştirak etmemesi dikkat çekti.

ÖLEN MHP’Lİ VEKİL İÇİN SAYGI DURUŞU YAPILDI

TBMM’de yemin edemeden geçirdiği kaza sonucu vefat eden MHP milletvekili Mehmlet Özönder için sayfı duruşu yapıldı.

ŞÜKRÜ ELEKDAĞ’IN KONUŞMASI

TBMM’nin en yaşlı milletvekili olması nedeniyle Yemin törenini yöneten Şükrü Elekdağ, istiklal marşı sonrasında yaptığı konuşma ile demokratik rejimin bekçileri olarak milletvekillerine düşen görevlere dikkat çekti.

Elekdağ, “Önümüzdeki dönemde yeni bir sayfa açarak, gerilimleri bitirmemiz gerekiyor. Türkiye’nin hassas. siyasi sorunlarının çözülmesi gerekiyor. TBMM ciddi bir sınavdan geçecektir. Bu sınavda başarı uzlaşma ve sağduyudan geçmektedir” dedi.

YEMİN TÖRENİ ALFABE SIRASINA GÖRE

TBMM’de vekillerden ilk yemin eden kişi Şükrü Elekdağ olurken dana sonra illere ve isim sıralamasına göre vekiller tek tek yemine edecek.

Şükrü Elekdağ yeminini tamamladıktan sonra. Adana’dan Kürşat Atılgan ilk yemin eden milletvekili oldu.

İkinci olarak kürsüye çağrılan ve yemin eden isim Ömer Çelik oldu.

Kürsüye üçüncü olarak gelen milletvekili Pelin Gaye Erbakır oldu..

Daha sonra vekiller sıra ile kürsüye gelerek yeminlerini ettiler…

***

Yeminler sürüyor… önemli gelişmeleri sizlere buradan nakledeceğiz..

Ağustos 4, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, TBMM, Turkiye

1 Yorum »

  1. tamm aradığım şeyyy

    Yorum tarafından gökhan | Nisan 27, 2009 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: