VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Erdoğan’dan ‘su’ eleştirilerine tepki


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, büyük şehirlerde su sıkıntısıyla ilgili belediyelerin eleştirilmesine tepki gösterdi ve asıl amacın farklı olduğunu söyledi…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, büyük şehirlerde su sıkıntısıyla ilgili belediyelerin eleştirilmesine tepki gösterdi, bu yorumların AK Parti’ye vurmak için yapıldığını savundu.

Bu arada su sıkıntısı çeken Ankara’da, bu kez de içme suyu boru hattı patladı, tonlarca su boşa aktı.

Milletvekili yemin töreninde verilen arada gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan, yıl sonunda Ankara’nın su sorunun çözüleceğine inandığını, İstanbul’da ise şu anda bir sıkıntı olmadığını söyledi.

Su sıkıntısının ‘küresel ısınmanın sonucu’ olduğuna dikkat çeken Başbakan Erdoğan, belediyeler hakkındaki eleştirilere tepki gösterdi.

Erdoğan, “Bu ırmakların, nehirlerin kurumasının müsebbibi, belediye başkanlarımız mı? Bu kadar komik şey olur mu? AK Parti’ye vurabilmek için gel getir olayı buraya daya…” ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan, su sıkıntısının da tartışılacağı bir enerji şurası yapılacağını söyledi.

Ankara’da su baskını!

Su kesintileriyle gündeme gelen Ankara’da bu kez içme suyu boru hattı patladı. İvedik’teki su arıtma tesislerinden gelen boru hattı, saat 24 sıralarında patlayınca, Macunköy’deki Anadolu bulvarında bulunan, Öz-Ankara Toptancılar Sitesi’ni su bastı.

Can kaybının olmadığı olayda, 11 araçta maddi hasar meydana geldi, çok sayıda dükkan da su altında kaldı. Toptancılar Sitesi’ndeki suyu boşaltma çalışmaları sürüyor.

Ankara’nın su sorunu çözümünde alternatif kaynaklardan biri olarak gösterilen Kavşakkaya Barajı ise tamamlandı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, 14 ayda tamamlanan baraj 58 milyon metreküp su tutma kapasitesine sahip olacak.

Uzun vadede başkentin içme suyu sorununu çözmek için devreye girecek Kavşakkaya Barajı, Kurtboğazı Barajı’nı besleyen depo görevini görecek.

Kavşakkaya’da depolanan su çelik borularla doğrudan Kurtboğazı Baraj gölüne boşaltılacak. Aktarım noktasına 6 megavat gücünde ‘hidroelektrik santrali’ yapılması da planlanıyor.

Üretilecek elektrik enerjisinin, ASKİ’nin ihtiyaçlarında kullanılacağı belirtildi.

cnntürk

Ağustos 5, 2007 - Posted by | Belediyeler, Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: