VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Erbakan seçim sonrası sonra ilk kez ..


Altınoluk’ta Cuma namazı sonrasında vatandaşlar ile sohbet eden Milli Görüş Lideri ve 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan seçim sonuçlarını yorumladı.

Altınoluk’ta Cuma namazı sonrasında vatandaşlar ile sohbet eden Milli Görüş Lideri ve 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, 22 Temmuz seçimlerini değerlendirdi. “Bizim meşhur bir sözümüz vardır” diyen Erbakan, “Her seçim bir hava meselesidir. Hava, rüzgar eser insanlar o rüzgara kapılır. Halk psikolojisi böyle. Bir mızıkanın havasına kapılıyor, onun peşine düşüyor, o rüzgâra kapılıyor ve ne yaptığını düşünmeden bilmeden arkasından gidiyor. Gidiyor da ne oluyor? Allah muhafaza buyursun, dünyanın en büyük devleti olan Osmanlı Devleti böylece yıkılıyor” diye konuştu.

“AKP rüzgârı beş olaydan kaynaklandı”
Milletin rüzgâra kapılarak AKP’yi tekrar iktidara getirdiğini ifade eden Erbakan, ”Bu rüzgâr seçimden önceki 5 olaydan meydana gelmiştir. Birincisi, Cumhurbaşkanının davranışları. Halk sesini çıkartmıyor fakat bu davranışları da kabul etmiyor. Yok, kamusal alanmış, Başörtüsüyle girilmezmiş. ‘Başka işiniz gücünüz yok mu sizin yahu’ diyor halk içinden. Başka tavırları da milleti kızdırıyor, bu kızgınlıklar birikiyor birikiyor ve millet buna karşı patlama noktasına geliyor. İkincisi, Genelkurmay’ın gece yarısı yapmış olduğu açıklama. Ne açıklaması bu? Bir müddet evvel kutlu doğum haftası kutlanmış. İlkokul çocuklarının bazıları başlarını örtmüşler, ilahiler söyleyerek Kutlu Doğum’u kutlamışlar. Ne var bunda? Kıbrıs gitmiş Avrupa’ya girmiş. Terör almış yürümüş, ülke parçalanma tehlikesiyle karşı karşıya. Siz Genelkurmaysınız bu meselelerle meşgul olacağınıza bunların hiç birinden bahsetmeden, çocukların ilahi okuduğundan, başörtüsünden bahsedersen o takdirde köy kahvesinde oturan Ahmet bunun karşısında bir şey yapmaz amma yutkunur ve içinde isyan duygusu uyanır. Üçüncüsü, bu YÖK”ün ikide bir yaptığı çıkışları. Ama bir yandan halk bunun birikimi karşısında yavaş yavaş patlama noktasına geliyor. Dördüncüsü, bu CHP genel Başkanı Deniz Baykal”ın abuk sabuk konuşmaları ve beşinci olay ise, şu bildiğimiz Laiklik mitingleri. O televizyonda halk 2 sene evvel Endenozya’daki, Filipinlerdeki Tsunamileri gördü. Unutmuyor. Denizden dalgalar gelmiş, adamın evini sürüklüyor, arabasını sürüklüyor, kendisini sürüklüyor binlerce yüz binlerce insan ölüyor. Bunu televizyonlarda gördü halk, kahvede oturan Ahmet’in hafızasından silinmiyor. Dalgaları unutmuyor. İşte bunlar da aynı o Tsunami gibi. İşte bu 5 olaydan dolayı halk bunların etkisiyle kendisini koruyacak bir kalkan aradı.”

“Milletimiz yine Saadet Partili”
Saadet Partisi’nin bütün teşkilatı ile Türkiye’nin her tarafını tekrar tekrar taradığını, herkesle, her esnafla konuştuğunu ifade eden Erbakan, “Saadetlilerin aldıkları cevap; ‘Allah razı olsun biz sizinleyiz. Tarlaya ekersek daha çok zarar ediyoruz, hayvancılığımız bitmiş. Ben esnafım siftah edemeden dükkân kapatıyorum. Kan ağlıyoruz’ oldu. AKP’den memnun olan yok. Hal böyleyken niye oyunu Saadet Partisi’ne vermedi de gitti AKP ye verdi? Biraz evvel dediğim gibi o fırtınalara karşı bir kalkan arıyor. Bu kalkan için kime oy verecek? ‘Efendim Saadet Partisi’ne oy verelim. Saadet Partisinin barajı geçeceği nereden belli? Barajı geçse iktidar olacağı nereden belli? Beni inandır koşarak Saadet’e oy vereyim. Ama ya oyum boşa giderse ve bu CHP gelirse o zaman bu din düşmanlığına karşı nasıl duracağız?’ diyorlar” dedi.

“AKP’den kalkan olmaz”
‘Ben Saadet Partiliyim. Ama şu CHP’nin gelmesi tehlikesine karşı bu sefer oyumu AKP ye vereceğim’ diyen yüz binlerce seçmenin ortaya çıktığını sözlerine ekleyen Erbakan, “Milletimiz, bu gelen dalgalara karşı moloz, çakıl, ne bulursam bulayım dalgakıran yapayım ve kendimi koruyayım diye o partiye oy verdi. Mesele bundan ibarettir. Bu insanlar neden yüzde 50 suçlu da niye yüzde 100 suçlu değil? Çünkü buraya kadar söylediklerinin hepsi doğru. ‘Bana bir kalkan lazım’ diyor. Niçin yüzde 50 haklı, yüzde 50 haksız? Haksız olduğu husus şu; AKP’den kalkan olmaz. AKP, o görülen din düşmanlıklarının besleyicisidir de ondan. AKP dediğin, ‘Ben İslam’ı bırakıp Avrupa Birliği’ne gireceğim, Referansım İslam değildir’ diyor. ‘Zina suç sayılmaz’ diyor. Din dersi okuyanlara ceza kanunu çıkartıyor, ‘Başörtüsü yasaktır’ diyor. Saymakla bitmez” ifadelerini kullandı. Erbakan, AKP’nin ilkokul kitaplarına kasıtlı şekilde haç figürleri koyduğuna değinerek, “Bizim haçla ne alakamız var?” diye sorarak, “Çünkü bunların bir takım akıl hocaları var, akıl hocaları bunların böyle yapmalarını istiyor da ondan” dedi.

milli gazete

Reklamlar

Ağustos 6, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Seçim, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: