VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

İslam ülkeleri turizmde birlik oluyor!


Suudi Arabistan Ticaret Odaları ve İslami Sanayi ve Ticaret Odası’nın Cidde İntercontinental Oteli’yle ortaklaşa düzenlediği “İslam Ülkeleri Turizm Dayanışması”…

İslam ülkeleri turizm alanında ortak bir strateji belirlemek ve İslam ülkeleri arasındaki turizm hareketini canlandırmak için harekete geçti.

Suudi Arabistan Ticaret Odaları ve İslami Sanayi ve Ticaret Odası’nın Cidde İntercontinental Oteli’yle ortaklaşa düzenlediği “İslam Ülkeleri Turizm Dayanışması” konulu forumda, İKÖ üyesi ülkeler arasında turizm işbirliğini geliştirme yollarının ele alınacağı bildirildi.

Suudi Arabistan Ticaret Odaları Başkanı Abdurrahman Er-Raşid, forumda İslam ülkelerinin turizm alt yapısının, ulaşım ve iletişim ağının geliştirilmesi, vizelerde kolaylık sağlanması ve çeşitli festivaller düzenlenmesi gibi konuların üzerinde durulacağını söyledi.

Forumun İslam ülkeleri özel sektörünün ortaklaşa düzenlediği ilk forum olduğuna dikkat çeken Er-Raşid, forumun 6 Ekim 2002’de Riyad’da düzenlenen İslam Ülkeleri Turizm Bakanları Toplantısı’nda alınan kararlar doğrultusunda gerçekleştirildiğini belirtti.

İslam ülkelerinin forum süresince yapılacak toplantılarda ülkelerine gelen turist sayısını ve turizm gelirlerini artırma yollarını tartışacaklarını kaydeden Er-Raşid, bu konuda başarılı olmuş ülkelerin deneyimlerinin de katılımcılara sunulacağını bildirdi.

Er-Raşid, forum süresince açılacak turizm fuarında da, turizm alanında başarılı olmuş İslam ülkelerinin deneyimlerinin sergileneceğini söyledi.

Asım Sancaktar / Dünya Bülteni

Reklamlar

Ağustos 6, 2007 - Posted by | Dünya, Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, islam, Son Dakika, Türkçe, Turizm, Turkiye

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: