VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Aman YA RABBİ!!


Kemalizm büyük tehlikede! Laikliğe büyük başkaldırış! Toplu eylem! Anayasal düzenin köküne kibrit suyu döktüler! Laik düzende bu olur mu? Din işi devlet işine karıştırıldı! Devletin memurları nasıl olurda bunu yapar! Aboooo! Duble aboooo!!!

İstanbul’da yağmur duası yaptılar!

Pendik ve Büyükçekmece’de, camide cuma namazını kılan cemaat daha sonra yağmur duasına çıktı.

Videoyu izlemek için tıklayınız 

Kaynarca Merkez Camisi’nde Cuma namazını kılan cemaat, daha sonra yağmur duasına katılmak üzere avluda toplandı. Pendik Müftüsü Dr. Süleyman Aktaş’ın çevresinde sıralanan cemaat, avuç içleri yere dönük olarak yağmur duasına katıldı.

Çok sayıda basın mensubunun izlediği duanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Müftü Aktaş, daha önce de yağmur duası yaptırdığını belirterek, ”Yağmur yağdığı da oldu, yağmadığı da… Bu Allah’ın takdiridir” diye konuştu.

Vatandaşlara, hutbelerde su kullanımı ve kuraklıkla mücadele konusunda bilgi verdiklerini kaydeden Aktaş, yağmur yağması, kuraklık olmaması için sadece şimdi değil, her gün namaz vakitlerinde dua ettiklerini söyledi.

Kaynarca Merkez Camii’nin yanı sıra Büyükçekmece’de bulunan Kuba Camii’nde de vatandaşlar cuma namazı sonrasında yağmur duasına çıktı.

İstanbul Müftü Yardımcısı Ömer Kardaş, İlçe Müftüsü Fahrettin Sağlık, Kuba Cami’si imamı Mevlüt Yıldırım vatandaşlara duanın nasıl edilmesi konusunda bilgiler verdi. Camiyi dolduran vatandaşlar, ellerini aşağıya doğru açarak duaya katıldı.

Fiili duanın önemini anlatan Kardaş, “Fiili dua yağmur yağması için ağaç dikmekten geçer, Allah’ım sizlerle birliktedir. İnşallah yaptığımız bu dualar da kabul olacak. Bizden istemesi vermesi Rabbimizden. Biz kulluğumuzu yapacağız. Bizleri ümitsiz bırakmayacaktır” dedi.

Ardından herkesin yağmur duasına katılması için çağrıda bulunan Kardaş, yağmur duasını okudu. Kardaş, “Allah’ım kulların kuraklıktan ve bereketsizlikten şikayet içindeler. Hakkımızda hayırlı olacak, faydalı olacak bol ve bereketli yağmurları talep ediyoruz. Gökten bizim için hayırlı faydalar indir. Bizi bizden daha iyi birliyorsun. Hayırlı olan bütün güzellikleri bize nasip eyle. Gökten bereketli yağmurlarını talep ediyoruz. O yağmurları bize nasip et” dedi.

Vatandaşlar Kardaş’ın dualarına hep bir ağızdan “amin” diyerek eşlik etti.

Reklamlar

Ağustos 7, 2007 - Posted by | Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Kemalizm, Laiklik, Siyaset, Siyasetçiler, Son Dakika, Türkçe, Turkiye, İrtica

1 Yorum »

  1. üstad buyuruyor ki:ALLAH’I BULAN NEYİ KAYBEDER,O’NU KAYBEDEN NEYİ KAZANIR.

    Yorum tarafından MUSTAFA | Kasım 1, 2007 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: