VaTaN

► "Mahzenden Göklere" ◄

Ariel Şaron, Che’nin dayısının oğlu mu?


Latin Amerika’da dağıtılan bildirilerde Ariel Şaron’un Che’nin dayısının oğlu olduğu ileri sürülüyor.

Eski İsrail Başbakanı Ariel Şaron dünyaca ünlü devrimci Che Guevara’nın dayısının oğlu olabilir mi?

Latin Amerika’da dağıtılan bildiriler ve İspanyol sitelerinden yayımlanan makalelerde, Şaron’un Che’nin dayısının oğlu olduğu iddia ediliyor.

Dağıtılan bildiri ve makalelerde 1925 doğumlu olan Che’nin annesi Celia de la Serna’nın Rus asıllı Yahudi olduğu ileri sürülüyor.

Küçük yaşlarda Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e göç eden Serna’nın burada ismini değiştirdiği ve Arjantin asıllı yüksek mühendis Ernesto Guevara Lynch ile evlendiği ifade ediliyor.

Evliliklerinden bir yıl sonra da büyük oğulları Ernesto Che Guevara’nın dünyaya geldiği vurgulanıyor.

Che İsrail’i ziyaret etti mi?

Che’nin annesinin 1965 yılında ölümünden kısa bir müddet önce yıllarca sakladığı sırlarını oğluyla paylaştığı belirtilen makalede, Che’nin annesinin Samuil adındaki bir kardeşinin Filistin’de yaşadığına işaret ettiği kaydediliyor. Che’nin annesi, kardeşi Samuil’in İsrail ordusunda bulunan oğullarından Ariel Şaron ile birlikte yaşadığı iddia ediliyor. Makalede ayrıca, Che’nin 1960 yılında ismini değiştirerek gizlice İsrail’i ziyaret ettiği ve Ariel Şaron’un desteği ile bir müddet buradaki dini okullarda okuduğu vurgulanıyor.

Tarihçiler kanıt yok?

Latin Amerika’da son günlerde dağıtılan ve yayımlanan makaleleri değerlendiren tarihçiler, Şaron’un Che’nin dayısının oğlu olduğunu ispatlayacak hiçbir delilin olmadığını söylediler. Che Guevara’nın hayatını kaleme alan Tel Aviv üniversitesi öğretim görevlisi Efrahim Dudy, bunu kanıtlayacak hiçbir delile ulaşamadığını ancak Che’nin annesinin İspanya’dan Arjantin’e göç etmiş bir ailenin üyesi olduğunu belirtti.

Ariel Şaron hâlâ komada

4 Ocak 2006 tarihinde beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılan Ariel Şaron’un bir daha bilincini kazanamadığı ve halen bitkisel hayatta oldğu bildiriliyor. Şaron, Lübnan işlediği Sabra ve Şatilla katliamı ve Filistin’deki katliamlarından dolayı dünya genelinde “kasap” olarak anılıyordu.

D.Bulteni

Reklamlar

Ağustos 7, 2007 - Posted by | Önemli Kişiler, Dünya, Diğer, Güncel, Gündem, Genel, Haberler, Son Dakika, Türkçe, Yahudiler

1 Yorum »

  1. TEK HABERLE ŞARON VE CEHE YANİ BİRİ YAHUDU MERKEZLİ BİRİ KOMÜNİST MERKEZLİ İKİ LİDER ARALARINDA BAĞ KURULARAK KARALANMAYA ÇALIŞILMIŞ ŞARONUN KARALANACAK BİŞEYİ KALMAMIŞ ANCAK CHE GELİNCE ORADA DURUP DÜŞÜNMEK ARAŞTIRMAK LAZIM CEHE TÜRKİYENİNDE OKULARININ BULUNDUĞU HATTA DİN DERSLERİNİN DE VERİLDİĞİ BİR ÇOK AFRİKA ÜLKESİNİN SÖMÜRGECİ EMPERYALİST DEVLETLERE KARŞI ÖRGÜTLEMİŞ NİTEKİM BAŞARIYADA ULAMIŞTIR BU GÜN İSLAM ALEMİNİN BİR NUMARALI DÜŞMANI AMERİKAYA KARŞI HEMEN BURNUNUN DİBİNDE KARŞI KOYARAK ÖNEMLİ BİR KONUMA GELMİŞ BİR KAHRAMANDIR.AYRICA ONUN YOLUNDAN GİDEN BİR ÇOK DEVRİMCİ HAREKET ZAMANINDA GEREK SURİYE YE GEREKSE FİLİSTİN E DİRENİŞ HAREKETLERİNDE YARDIM ETMİŞ ONLARA DESTEK SAĞLAMIŞTIR DEMK İSTEDİĞİM ŞUDUR Kİ CHE ARİEL ŞARONUN ŞUSU BUSU HİÇ FARKETMEZ İNSANLAR SONUÇTA TANRIYLA PAZARLIK YAPIP DÜNYAYA GELMİYOLAR.ÖNEMLİ OLAN IRKLARI SÜLALALELERİ CEMAATLERİ DEĞİL HAYAT BOYU GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ BAŞARILARDIR.

    Yorum tarafından ALKAZAR | Mayıs 11, 2008 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: